Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 23:23, 02 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)
Ostróżka gigant, piękny ma kolor, jak pogodne niebo.


Pamiętam taką ostróżkę z początków działki - Mama dostała od koleżanki z pracy sadzonkę, bardzo o nią dbała, co roku miała mnóstwo kwiatów, ale podczas któregoś zalania padła. Dlatego ją kupiłam, właśnie ten kolor, z sentymentu...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anpi 23:59, 02 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Fajna porcyjka zdjęć ,sporo u Ciebie Dorotko przepięknych gigantów roślinnych włącznie z ostróżką
Ciekawy kolor Sen-no-kaze
Hamaczek zachęca do poleniuchowania i ławeczka i widok z ganku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 22:03, 03 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Fajna porcyjka zdjęć ,sporo u Ciebie Dorotko przepięknych gigantów roślinnych włącznie z ostróżką
Ciekawy kolor Sen-no-kaze
Hamaczek zachęca do poleniuchowania i ławeczka i widok z ganku


Oj, bardzo zachęcały, nie chciało się wyjeżdżać a dziś ciężko było zebrać myśli w pracy ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ElaS 22:26, 03 cze 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Doranma napisał(a)



No i był prezent z okazji święta - ostróżka, prawie półtorametrowa! Po zakupie i w miejscu docelowym.



Ostróżki cudne, tęsknię za nimi, bo u mnie w tym sezonie przepadły.
____________________
Malwowy ogród
Gosialuk 22:59, 03 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5295
A ja czekam na uzupełnienie, bo wszystko piękne i po wczesnowiosennej szarości nie ma śladu. Łubiny bardzo okazałe, ale spodobała mi się jeszcze ta biała piwonia. Pozdrawiam Ostróżki lubię ciemniejsze i całkiem białe.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorota123 23:28, 03 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Doranma napisał(a)
Kurcze, mi to nikt takiej sesji zdjęciowej nie zrobił, jak ja jemu Ale niech ma, zasłużył


Jak się kiedyś, gdzieś spotkamy, a będę mieć przy sobie aparat to Ci urządzę taką sesję.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 20:21, 04 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Doranma napisał(a)
Clematis Sen-no-kaze



Myślałam, że będzie kwitnienie, ale jeszcze nie, za tydzień



No i był prezent z okazji święta - ostróżka, prawie półtorametrowa! Po zakupie i w miejscu docelowym.



cuudny clemek .
Ostrozki imponujące.U mnie takie nie rosną.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 22:54, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Witam Was serdecznie w najkrótszą noc i jednocześnie pierwszą letnią noc Nie było mnie tutaj prawie trzy tygodnie, bo życie mnie pochłonęło z głową i nogami Dobrze, że jeszcze trochę czasu na sen zostawiło Nie jest to łaskawy dla mnie czas pod względem ogrodniczkowania, bo wyskakuję tylko czasami na działkę jedynie na 2-3 godziny wieczorami... Np. wczoraj po zrobieniu swoich 40 km dotarłam na miejsce o 18.30 po to, by przez godzinę pobujać w hamaku z książką, a przez drugą godzinkę pobiegać z konewką Ale nie żałuję! I cieszę się, że teraz dni długie i takie wieczorne wyprawy są w ogóle możliwe. Nadal uważam się za szczęściarę, że mam ten swój kawałek ogródka, który - siłą rzeczy - żyje swoim życiem i łaskawie pozwala mi korzystać ze swoich darów
Zdjęć przez te 3 tygodnie narobiłam dużo, ale niewiele nadaje się do pokazania - wieczorne i nieostre - na Wasze szczęście
Tak, jak i w Waszych ogrodach, królują obecnie róże. Zapraszam do owianego tajemnicą świata




To najlepsze kwitnienie tej róży odkąd ją mam, dlatego została obfotografowana naokoło Baron Girod de l'ain. U mnie bardzo chorowita - czarna plamistość. Dotychczas kwitła tylko pojedynczymi kwiatami na końcach pędów. Miałam ją wiosną wyrzucić, albo przynajmniej przesadzić w mniej widoczne miejsce. Nie zdążyłam. Ubiegłoroczne przycinanie wybujałych batów pobudziło wiele pędów bocznych, a łagodna zima pozwoliła im przetrwać i zapełnić się pąkami. Nie wiem, czy ta róża może jeszcze mocniej być obsypana kwiatami, u mnie na pewno ten rok jest jej rekordowym.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:55, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:02, 21 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Oprócz róż ogród dostarcza już także owoców, więc proszę się częstować, oczekując aż cd. nastąpi

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies