Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:38, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


I w wazonie trzymały się całkiem zacnie przez 3 dni.



A rododendrony? Biorąc pod uwagę, że właściwie nikt o nie w tym ogrodzie nie dba, to mają się całkiem dobrze Najlepiej oczywiście 30-letnia Nova Zembla.



Widać, jak bardzo jest już rozłożysty. Obiecuję sobie zmierzyć jego rozpiętość, ale gołym okiem widać, że jest to ponad 3 metry. Rośnie bardziej wszerz, niż wzwyż.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:43, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Pochłonął już praktycznie całą rabatę w jej dolnej (mokrej) części, tłumiąc niestety także rosnące przed nim azalie. Będę więc musiała zamknąć oczy i z bólem serca przyciąć po kwitnieniu jego piękne, zielone przyrosty. Nigdy dotąd się na to nie zdobyłam, ale żal mi sąsiadujących roślin.



Najbardziej żal mi tej jasnoróżowej azalii - już jej prawie nie ma



Widać, że dopiero część pąków się otworzyła.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:44, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Bezsprzecznie jest to mój ogrodowy kolos

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:16, 30 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dla porównania to samo miejsce i ten sam krzew w maju 2013



I też wydawał mi się wówczas piękny Ale to był drugi rok powodzi, więc jego łyse gałązki nie powinny dziwić ...



Ten liliowiec, którego widać przed krzewem, cały czas tam rośnie, tylko już od 2 lat nie kwitnie, bo został przygnieciony i zasłonięty w całości przez rozrastający się rododendron.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 07:54, 31 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Doranma napisał(a)


I w wazonie trzymały się całkiem zacnie przez 3 dni.



A rododendrony? Biorąc pod uwagę, że właściwie nikt o nie w tym ogrodzie nie dba, to mają się całkiem dobrze Najlepiej oczywiście 30-letnia Nova Zembla.



Widać, jak bardzo jest już rozłożysty. Obiecuję sobie zmierzyć jego rozpiętość, ale gołym okiem widać, że jest to ponad 3 metry. Rośnie bardziej wszerz, niż wzwyż.


O fiu, fiu!!A to ci okaz!!
Ile on ma latek ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 07:55, 31 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Doranma napisał(a)


Bezsprzecznie jest to mój ogrodowy kolos


I kolor cudny i rozmiary imponujące.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Anda 07:58, 31 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Cudownie u Ciebie. Kaliny, lilaki i rodki. Zwłaszcza kalinowa gwiazda mnie urzekła, lubię talerzowe kwiaty A domek masz jak z bajki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Doranma 12:27, 31 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)

O fiu, fiu!!A to ci okaz!!
Ile on ma latek ??


30 ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 12:29, 31 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Anda napisał(a)
Cudownie u Ciebie. Kaliny, lilaki i rodki. Zwłaszcza kalinowa gwiazda mnie urzekła, lubię talerzowe kwiaty A domek masz jak z bajki


A ja ich kiedyś nie doceniałam, lubiłam tylko kule, na szczęście gust się zmienia ☺ Teraz czekam na różyczki ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 10:25, 02 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Doranma napisał(a)
Pochłonął już praktycznie całą rabatę w jej dolnej (mokrej) części, tłumiąc niestety także rosnące przed nim azalie. Będę więc musiała zamknąć oczy i z bólem serca przyciąć po kwitnieniu jego piękne, zielone przyrosty. Nigdy dotąd się na to nie zdobyłam, ale żal mi sąsiadujących roślin.



Najbardziej żal mi tej jasnoróżowej azalii - już jej prawie nie ma



Widać, że dopiero część pąków się otworzyła.

On jest taki piękny ja raczej przesadziłabym rośliny rosnące w pobliżu. Nie okaleczałabym tej piękności.
Cały Twój ogród jest śliczny, ale dla mnie jego sercem jest ten śliczny mały biały domek. Zawsze jak go widzę to uśmiecham się do tego widoczku, ładniejszego na pewno bym sobie nie wymarzyła, a ja niepoprawna marzycielka jestem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies