Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

anpi 21:37, 11 sie 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8146
Dorotko Sykulenty w donicy przepięknie się prezentują
Na ławeczce ...ciasno się robi od ogrodowiskowych znajomych...nie wiem czy teraz sąsiadka się zmieści
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
marba 22:06, 12 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doranma napisał(a)
Internet strajkuje od kilku dni więc nie mam jak zdjęć wrzucić. Przesyłam tylko pozdrowienia z ganku. Tak wyglądał 3 lata temu, gdy powstał Aj, co to była za radość. ☺


Uroczy domek i urocza właścicielka. Piękna ta fotka. Pozdrawiam, Dorotko.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Doranma 22:07, 12 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)
Dorotko Sykulenty w donicy przepięknie się prezentują
Na ławeczce ...ciasno się robi od ogrodowiskowych znajomych...nie wiem czy teraz sąsiadka się zmieści


Kochana, marzę że kiedyś rzeczywiście zrobi się ciasno w realu, nie tylko wirtualnie. Od dziecka uwielbiałam gości ☺
Ciekawa jestem jak te moje sukulenty przetrwają zimę.
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:09, 12 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)

Wszystkie widoczki z twojego ogrodu zawsze mi się podobaja.
Dzis wybieram ten dla mnie najładniejszy
Moj guzikowiec juz prawie przekwita.
hortki śliczne. liliowce też
Do tego piękne, kolorowe floksy , które podkreślają rabaty


Aniu, w aparacie czekają kolejne widoczki dla Ciebie, może jutro uda mi się wrzucić trochę, bo dzisiaj przyłożyłem się do pstrykania ☺
Uściski!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:11, 12 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
gosika67 napisał(a)
Pięknie kwieciście u Ciebie, a domek cudowny, pozdrawiam,


Goniu, mam poczucie, że już niewiele tygodni bam zostało na cieszenie się rabatami pe£nymi kwiatów, bo lato już bardzo dojrzałe! Korzystajmy więc póki można ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:13, 12 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)

Uroczy domek i urocza właścicielka. Piękna ta fotka. Pozdrawiam, Dorotko.


Dziękuję, Basieńko!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:39, 14 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Końcówka lata - dojrzała, niepostrzeżenie przechodząca w jesień pora roku, gdy w ogrodzie robi się dość stabilnie, nie ma dużych zmian, z tygodnia na tydzień niemal te same widoki, tak, że nawet nie ma co fotografować To spowolnienie w przyrodzie sprzyja też naszemu odpoczynkowi, brakowi pośpiechu. Susza sprawia, że i trawy nie trzeba tak często kosić, ani chwasty zbyt ochoczo nie rosną - można coś tam na grządkach zrobić, ale jak się nie zrobi dziś ani pojutrze, to większej różnicy nie będzie. Można więc pobujać w hamaku, iść na ploteczki, zdrzemnąć się pod drzewem ... Lubię tak



Róże przy ganku. Nie nawożone w tym sezonie, nie podlewane. Mimo to wypuściły potężne baty, grube, mocne i wysokie. Po lewej Alchymist - ta nie dziwi. Po prawej Eden Rose. Ktoś pisał, że dorasta do 1,8 metra? Hmm, Sufit ganku jest an wysokości 2,5 metra, ona sięga już znacznie wyżej ...

Dynie kwitną i zawiązują się, ale czy zdążą urosnąć i dojrzeć przed pierwszymi przymrozkami?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:45, 14 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przy ławce wyrosła ... lampa No prawie ... usiłowałam wbić tyczkę w kilku miejscach w ziemię, ale się nie udało, sucha glina zamieniła się w skałę. Stoi więc oparta o domek, na tyczkę zatknięty słoik zamiast żarówki i na niej stary abażur, z którego miałam poobcinać starą dekorację, ale też okazała się zbyt twarda dla moich nożyczek, no to "udekorowałam" ogród



Sadziec rozkwita, więc coraz więcej przy nim kręci się bzyczków różnorakich. Brakuje jednak motyli

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:50, 14 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W warzywniku były porządki. Truskawki ładnie odrastają po przycięciu.



Burak, którego pieczołowicie przechowywałam przez zimę w blokowej komórce, wcale nie zamierza kwitnąć! Z jednego zrobiły się trzy, ale pędu kwiatowego ani widu, ani słychu. Nie będzie nasion



Pomidorki szczepione i nie. Coś mi się wydaje, że dostałam w tym roku pomylone odmiany tych szczepionych. Ale i tak są pyszne Trzymam je na krzaczkach ile się da, aż się całkowicie wybarwią - słodkie są wówczas wyjątkowo

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:51, 14 sie 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies