Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

AniazUroczyska 23:39, 30 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Milka 05:00, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fantastyczny sadziec, ale miejsca naprawdę dużo mu potrzeba, nie mam już u siebie, szkoda, bo on śliczny
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Doranma 22:34, 01 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Milka napisał(a)
Fantastyczny sadziec, ale miejsca naprawdę dużo mu potrzeba, nie mam już u siebie, szkoda, bo on śliczny


Wiesz, gdybym wiedziała że on taki wielki urosnie, to poważnie bym się zastanowiła czy go posadzić ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Milka 07:40, 03 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No pewnie tak
Jakby co, możesz się z kimś na inną roślinę wymienić, ale piękniś z niego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AniazUroczyska 10:01, 03 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Doranma napisał(a)


Wiesz, gdybym wiedziała że on taki wielki urosnie, to poważnie bym się zastanowiła czy go posadzić ☺

Drotko,nie ma co żałować, pięknie kwitnie i zdobi! U mnie jest jeszcze sporo miejsca, myślę o jeszcze jednym sadźcu. Mam wrażenie,że mój jakoś krótko kwitnie, szybko robi się taki szaro- bury.
anabuko1 11:16, 03 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23471
Cudny ten twój sadziec. Oj cudny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 22:25, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
AniazUroczyska napisał(a)

Drotko,nie ma co żałować, pięknie kwitnie i zdobi! U mnie jest jeszcze sporo miejsca, myślę o jeszcze jednym sadźcu. Mam wrażenie,że mój jakoś krótko kwitnie, szybko robi się taki szaro- bury.


Aniu, takie pełne kwitnienie to chyba faktycznie nie trwa zbyt długo, jakieś 2-3 tygodnie, ale ja go bardzo lubię w fazie zawiązywania i rozwoju pąków, a teraz to już bym go chętnie wycięła, bo zrobił się straszną zawalidrogą Łodygi nie utrzymują jego rozwiniętych kwiatów i zawsze się pokładają - u Ciebie też tak?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:25, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)
Cudny ten twój sadziec. Oj cudny


Tak, ale gdybym mogła, to bym go posadziła w kącie ogrodu, żeby nie przeszkadzał w chodzeniu po działce
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:35, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Rano przed siódmą było u nas 0 stopni na termometrze, na tę noc zapowiadają pierwszy tegoroczny przymrozek. Dlatego wczoraj zebrałam co się dało - owoce, fasolkę, dynie i pomidory. Sucha pogoda sprawiła, że krzaki pomidorów dotrwały po raz pierwszy zupełnie zdrowe do jesieni. Wczoraj ścinałam całe gałęzie z kiśćmi zielonych owoców - zawiesiłam w komórce, może stopniowo dojrzeją. Takiego pomidorowego urodzaju jeszcze u mnie nigdy nie było
Krzaki dyń w kompostowniku porosły wielkie, ale owoców nie za wiele. Mam nauczkę na przyszły rok, by wcześniej wyprodukować rozsadę, tak jak kiedyś to robiłam - wysiew w ostatniej dekadzie kwietnia do doniczek, wówczas szybciej zaczynają kwitnąć i więcej owoców zawiązują.



A tutaj wielka torba wypełniona pomidorowymi gałązkami, które przywiozłam do domu



Dwie ostatnie soboty miały być deszczowe według prognoz, ale mi się udało jednak załapać na słoneczko. I na grzybki



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:39, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
No i trochę październikowego ogrodu



Na pierwszym planie lilak Meyera - ciekawie się wybarwił, jedna gałąź całkiem czerwona, pozostałe idą w kierunku żółtego.



Stosunkowo mało było w tym roku motyli, nawet bardzo mało
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies