Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

AniazUroczyska 22:57, 06 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
[
Doranma 22:59, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Lilak drobnolistny i ottawski pięknie żółknie, jego liście wyglądają niemal koronkowo na tle dziko czerwonego dzikiego wina


A to najstarsza i najmniej ciekawa rabata, na którą wciąż nie mam pomysłu. I wciąż nie wiem, czy usunę świerka, czy jednak pozwolę mu rosnąć ... Dużo zależy od jabłoni, o której życie walczę od kilku lat
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ElaS 23:07, 06 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Każda pora roku u Ciebie urocza
____________________
Malwowy ogród
Doranma 23:08, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Widzicie motylka?



Pod koniec września gościłam na działce kuzynkę, a że rwała się do roboty, to dostała za zadanie oczyścić pas wzdłuż ogrodzenia, gdzie rosną stare krzewy czarnych porzeczek - chciałam je odmłodzić i rozmnożyć przez odkłady, więc potrzebna mi była oczyszczona gleba wokół nich. Potem pomyślałam, że to będzie dobre miejsce na jednoroczne kwiaty do bukietów, bo nie lubię ich sadzić z bylinami na rabatach. No a potem okazało się, że przywiezione duże pudło z sadzonkami zamówionymi w końcówce lata, trzeba opróżnić i że nie ma gdzie tego posadzić, i że dobrze się sprawdzi w roli przechowalni nowy wolny kawałek gruntu ... A jak praktyka ogrodnicza pokazuje, takie przechowalnie mają tendencję do trwania w niezmienionym kształcie latami, więc nie zdziwię się, jeżeli porzeczki od przyszłego sezonu będą rosły wśród morza kwiatów I tak to zyskałam nową rabatę do pielenia




Nasadzenia opisałam skrupulatnie w zeszycie, bo przecież do wiosny zapomnę co tam posadziłam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:09, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)
Każda pora roku u Ciebie urocza


Miło mi to czytać, dziękuję

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:11, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kuleczki guzikowca


Sadziec w pokłonie


Trzmielina z bliska - piękny kolor

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:14, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Ostatnie różyczki cieszą tak, jak i te pierwsze


Chmiel - mój wróg numer jeden od tego roku

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ElaS 23:17, 06 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Doranma napisał(a)
Kuleczki guzikowca


Mam i ja. Zaciekawił mnie ten guzikowiec u Ciebie i sobie guzika kupiłam
____________________
Malwowy ogród
Doranma 23:19, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


A tu jeszcze posadzona świeżo hortensja dębolistna - po posadzeniu zaczęła rozwijać młode listki, mam nadzieję, że jej to nie zaszkodzi



Ponieważ jesień to moja ulubiona pora roku, więc spodziewajcie się, że jeszcze Was będę zanudzać jesiennymi zdjęciami A tymczasem dobranoc
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:19, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)

Mam i ja. Zaciekawił mnie ten guzikowiec u Ciebie i sobie guzika kupiłam


Hi, hi Kwitł już w tym roku?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies