Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

ElaS 23:21, 06 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Doranma napisał(a)


Hi, hi Kwitł już w tym roku?

Nowy nabytek, u mnie od września.
____________________
Malwowy ogród
Doranma 23:31, 06 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)

Nowy nabytek, u mnie od września.


No to świeżynka. Ale w przyszłe lato na pewno pokaże swoje guziczki
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 21:55, 07 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ogród przybrał już jesienną szatę i dobrze w niej wygląda. Porzeczki możesz rozmnożyć wczesną wiosną przez ucięcie młodego, tegorocznego pędu. Powinien mieć minimum 3 oczka, około20 cm. Wbijasz taki patyczek pod skosem zostawiając na wierzchu ostatnie oczka. Szybko się ukorzeniają i nie ma tyle zachodu co z przysypywaniem gałązek.
Śliczne masz te białe dynie, ja myślałam że trzeba dynie malować, żeby były białe.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Doranma 22:26, 07 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Ogród przybrał już jesienną szatę i dobrze w niej wygląda. Porzeczki możesz rozmnożyć wczesną wiosną przez ucięcie młodego, tegorocznego pędu. Powinien mieć minimum 3 oczka, około20 cm. Wbijasz taki patyczek pod skosem zostawiając na wierzchu ostatnie oczka. Szybko się ukorzeniają i nie ma tyle zachodu co z przysypywaniem gałązek.
Śliczne masz te białe dynie, ja myślałam że trzeba dynie malować, żeby były białe.


Dorotko, dziekuję za poradę - na pewno sprobuję Twój sposób na ukorzenienie porzeczki ☺ Wczesną wiosną to marzec? Kwiecień?
Te małe dyńki to odmiana Baby Boo, kiedyś miałam okazję zamówić nasionka z Anglii. Nie wiem dlaczego u nas nie sprzedają, są śliczne. Jedną planuję przekroić i sprawdzić czy ma pełne nasiona, jeśli tak, to będę o Tobie pamiętać ☺ Chciałabym jeszcze kiedyś zdobyć dużą białą
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
marba 22:38, 07 paź 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doranma napisał(a)


Jak ładnie.
A kolor trzmieliny powala. Jaka szkoda, że nie można go zatrzymać na dłużej, podobnie jak ognistej czerwieni liści winobluszczu.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anpi 00:14, 08 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Z przyjemnością obejrzałam jesienne widoczki z Twojego ogrodu Dorotko Choć to że już jesień nie cieszy mnie zbytnio...ale dopóki są jeszcze kolorki i słoneczko to jest ok! Ale przymrozek dzisiejszej nocy u mnie dość mocno zredukował kolory.Miałam sporo jednorocznych i dalie ...Ale cóż taka kolej rzeczy.
Na trzmielinę oskrzydloną już od dawna mam ochotę,ale jeszcze nie wymyśliłam jej miejsca Więc na razie podziwiam wirtualnie

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
greg66 14:56, 08 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Dorotko pełnia pięknych barw w ogrodzie.
Jak to dobrze, że tu zaglądam
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gardener27 22:40, 10 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Piękna jesień u Ciebie, kolorów nie brakuje, kwiatów też jeszcze sporo masz na rabatach.

Dużo nowości widzę, działasz prężnie. Dębolistną posadziłaś, dumam nad nią ale nie mam dobrego miejsca. Coś będzie musiało stracić życie

Dynie piękne, zupa krem była ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gosialuk 20:06, 13 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorotko zaglądam. Kolorowo u ciebie. Ciekawa jestem co na tej rabacie między porzeczkami rośnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 23:10, 25 paź 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
marba napisał(a)

Jak ładnie.
A kolor trzmieliny powala. Jaka szkoda, że nie można go zatrzymać na dłużej, podobnie jak ognistej czerwieni liści winobluszczu.


Też żałuję Ale doceniam, że w tym roku pogoda i tak długo pozwala nam cieszyć się jesiennymi barwami Po trzmielinie zostało już tylko wspomnienie - 5 października było jeszcze bardzo urodziwe, tylko że ... pod krzewem

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies