Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 23:24, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Hip-hip-hurra! Zaczęła się majówka Rano słonecznie, później pochmurno, jednak bez deszczu. Nie rozpaczam, bo u mnie rośliny jeszcze dadzą radę, a mi bardzo by się przydało teraz kilka dni z dobrą pogoda i do pracy i do leniuchowania. Dziś mogłam być na działce tylko kilka godzin, ale pierwsze koszenie w sezonie zaliczone No i mnóstwo zdjęć, więc kto wytrwały, to może pooglądać. Obiecuję, nie zamieszczę wszystkich



Miła niespodzianka - okazało się, że jednak posadziłam tulipki z postrzępionymi płatkami, takie jak lubię najbardziej Ale wszystkie są fajne i cieszą baaardzo



Nawet w odległych kątach ogrodu coś kwitnie. Ech, wiosna, jakaś Ty piękna w każdym kwiatku ...

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:28, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


NIestety, mahonia u mnie nie chce rosnąć, a tak ją lubię. Gdy zobaczyłam u Dziewczyn z Ogrodowiska, jakie mają wielkie egzemplarze w swoich ogrodach, to zaniemówiłam, nawet nie wiedziałam, że to może być taki olbrzymi krzew. U mnie mikry



W ciągu tygodnia ogromna zmiana - rośliny ruszyły bardzo bujnie. Peonie zrobiły się dwa razy takie, jak były tydzień temu. I mają dużo pąków



Ta nie kwitła jeszcze nigdy. To chyba Jadwiga, jeśli dobrze pamiętam. Ma piękne bordowe liście.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:35, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Miodunka wciąż jeszcze kwitnie, bawią mnie te jej różnokolorowe kwiatuszki.



Eskimo w blokach startowych. Jest mało zwarta. Pewnie powinnam ją przycinać po kwitnieniu ?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:37, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:40, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Taki widoczek mam, gdy siedzę na ławce na ganku i popijam kawę

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:44, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Tulipany jesienią sadziłam, gdzie się dało, gdzie tylko był kawałek oczyszczonego miejsca.



Tarczownica wychodzi. Najpierw będą kwiatki

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:51, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W warzywniku zaczyna kwitnąć jarmuż. Posadziłam też dzisiaj buraka, który szczęśliwie przetrzymał zimę w blokowej komórce. Jesienią pisałam Wam, że nie wiem, jak go przechować, a zależało mi na uzyskaniu nasion z tej odmiany. W rezultacie zawinęłam jedną bulwę w papier i nieszczelnie w folię. Dwa miesiące temu był w świetnej formie. Wówczas nawet pomyślałam, że mogłabym go wsadzić do doniczki, postawić na balkonie i gdy będą zapowiadali mróz, to zabierać do domu. Jednak w ferworze codziennych zajęć w końcu o tym zapomniałam. Dziś, gdy go wyjęłam, był nieco podwiędły, ale nie zgnił. Ciekawa jestem, czy urośnie i zakwitnie.



Zaczęły kwitnąć jabłonki. Słabiutko w tym roku. I wyjątkowo wcześnie.



Powoli kończy się czas żonkili. Żegnajcie na rok.'



Natomiast zaczął też rodek cunningham white.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:56, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
I świdośliwa.



I posadzona późną jesienią malutka fotergilla A podobno powinna zakwitnąć w maju. Będę musiała poszukać jej lepszego miejsca.



Lubię te zieloniutkie, świeże pączki na świerku.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:59, 27 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ogród się zapełnia. Robi się przytulniejszy.Z mocą wystartowało także zielsko ...

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 00:01, 28 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przed wyjazdem było już bardzo pochmurno i szaro.



Lilaki pękają

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies