Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:02, 30 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dzisiaj zaś udało mi się być kilka godzin na działce. Wykonałam tylko połowę planu, ale miałam się przecież nie spinać, więc cieszę się z tego co zrobiłam ☺
Generalnie czas upłynął mi na przesadzaniu, a potem podlewaniu. Przeniosłam kilka krzewów z innych części ogrodu pod ogrodzenie za domkiem, by stworzyć przesłonę od sąsiadów. Żeby posadzić, trzeba było zrobić miejsce, a więc szukałam nowych miejscowek dla róż i bylin. Mam nadzieję, że wszystkie roślinki będą zadowolone z przeprowadzki. Teraz niech tylko rosną ☺
Los chciał, że dziś przyszła do biura przesyłka z zamówionymi pomidorami szczepionymi. Kupiłam też jednego szczepionego bakłażana na próbę. Musiałam więc przyjechać wcześniej z działki by wstąpić po paczkę. I całe szczęście, bo roślinki w maleńkich doniczkach wymagały natychmiastowej reanimacji. W ubiegłym roku dostałam bardzo mocne, dorodne sadzonki. Tym razem byłam zdziwiona - krzaczki młode, 1/3 tego co rok wcześniej. Cóż, mają jeszcze ponad dwa tygodnie, by podrosnąć. Dobrze by było je jednak przesadzić do większych doniczek. Nie spodziewałam się że będę jeszcze musiała coś przy nich robić. Hmmm, rozczarowałam się nieco ...
No to dobrej nocy ☺ Jutro też jest dzień i skoro świt zamierzam pognać na działeczkę
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:03, 30 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pospacerowałam, żółte tulipki pazurkowane slicznoty
Tarczownice musze nabyc koniecznie, masz może fotkę w pełni kwitnienia?


Mam ☺ Jak tylko dogadam się z kompem, to zamieszczę
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:07, 30 kwi 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElzbietaFranka napisał(a)
Pamiętam jak moja mama zawsze miala swoje nasiona. Buraków normalnie wsadzała buraka do ziemi tylko nie może być obgliwiony. Dobrze jest nie usuwać jesienią liści trzymać w suchym miejscu i same obeschna bulwa cały sok z z liści pobierze.
Tak samo robiła z kapustą. Kapusta może stać na polu do - 5 nie raz i niżej zależy jaka odmiana. Opatulala 3-4 sztuki kapusty i brukwi i wiosna odkrywała wszystko zakwitło i nasiona wydało w małych strąkach.
Brukiew kiedyś sądzono w ziemniakach bardzo dobre dla bydła zima

Więc jeżeli ktoś chce mieć swoje nasiona to jak najbardziej można je mieć.


Elu, u mnie nie mogły zostać w ziemi, bo jest zbyt mokro i zimą by zgniły. Wszędzie piszą że przechowywać je należy w temperaturze 0 - 4 stopnie. A u mnie miały 11-14. Ale nie zgniły. Ciekawa jestem, czy teraz zaczną rosnąć.
Nie wiedziałam że nie należy im obrywac liści, zapamiętam to na przyszłość ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 20:49, 03 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Jak majówko ?
Ogród żyje ? Świetujesz ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 08:07, 05 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pospacerowałam, żółte tulipki pazurkowane slicznoty
Tarczownice musze nabyc koniecznie, masz może fotkę w pełni kwitnienia?


Sylwia, minął tydzień i tarczownica obecnie wygląda tak

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 08:08, 05 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Wczoraj na rabacie znalazłam takiego grzyba:



Według atlasu to smardz stożkowaty - jadalny, ale pierwszy raz widziałam to dziwo i nie odważyłam się na konsumpcję Może z czasem będzie ich więcej?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 08:11, 05 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)
Jak majówko ?
Ogród żyje ? Świetujesz ?


Aniu, dziękuję za zainteresowanie Działkowa majówka już się dla mnie skończyła niestety. To był najpiękniejszy tydzień roku Mimo, że zimny w dużej mierze, wietrzny a bez opadów.
Zrobiłam tyle, ile dałam radę, ćwicząc się w nowym myśleniu - nie muszę. Oj, trudne to ...
Aniu, dla Ciebie kwiatek

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hankaandrus_44 08:25, 05 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Grzybek jak najbardziej jadalny i właściwie rozpoznany, jajecznica może już być.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
marba 09:18, 05 maj 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dorotko, smardze w ogrodzie to rarytas, fajnie, że chcą u Ciebie rosnąć.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
ewsyg 10:12, 05 maj 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Doranma napisał(a)
Wczoraj na rabacie znalazłam takiego grzyba:



Według atlasu to smardz stożkowaty - jadalny, ale pierwszy raz widziałam to dziwo i nie odważyłam się na konsumpcję Może z czasem będzie ich więcej?


Potwierdzam, to jest smardz. Zapewne ściółkujesz rabaty korą. Ja też je miałam i przyrządziłam z nich pyszne danie. Wszyscy przeżyli

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies