Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 21:20, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
zoja napisał(a)
Na przeciwdziałanie pleśni w wysiewach wg mnie najlepszy jest węgiel drzewny (ja używam tego na biegunkę z apteki) - nie wysusza podłoża, przeszkadza grzybom, neutralny w wyglądzie.
Otwierasz kapsułkę i oprószasz wszystko delikatnie. Robię tak przy najmniejszym podejrzeniu że coś się zaczyna. Prewencyjnie też mi się zdarzyło.
U mnie testowane przez ostatnie 3 sezony więc sprawdzone.

W tym roku spróbowałam też z cynamonem - ale ten test robiłam na anemonach, które mają cebulki jednak pod ziemią. Zadziałał.
Siewki delikatniejsze więc jeśli cynamon wysusza to bałam się, że będzie przeszkadzał przy wschodach.

Powodzenia!


Wow! Ale pomysłowo ☺☺☺ To ja ten węgiel wsypię do doniczki z bazylią, bo jeszcze kilka zdrowych łodyżek zostało. Dużo go dajesz do jednej doniczki?
Jak ja lubię takie eksperymenty! ☺ Pozdrawiam cieplutko ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:22, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Rumianka napisał(a)
Takie wiosenne widoczki od razu poprawiają nastrój, tylko, żeby to ciepełko przyszło w dobrym czasie, to i prace ogrodowe pójdą na przód z lepszym skutkiem...Pozdrawiam...


Weekend zapowiadają znów ładny, oby im się sprawdziło ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:24, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)
Dorotko pięknie kwitnie ci ten oczar, podziwiam, bo mój to nie daje oznak życia... wiosenne widoczki cieszą i buźka sama się śmieje, przyszła najpiękniejsza pora roku buziaczki, mam nadzieję, że ten weekend będzie faktycznie cudny pogodowo


Moniczko, oczary ponoć kapryśne są Długo go już masz? Może nie chce kwitnąć, ale listki będą, one zawsze później się rozwijają. Bądźmy dobrej myśli ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:25, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aurelllia napisał(a)
O jakie ładne porządeczki Ślicznie cebulowe kwitną


Dziękuję ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Monia81 21:39, 27 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Doranma napisał(a)


Moniczko, oczary ponoć kapryśne są Długo go już masz? Może nie chce kwitnąć, ale listki będą, one zawsze później się rozwijają. Bądźmy dobrej myśli ☺☺☺


Dorotko mam go od zeszłego roku, nie wiem, czy susza mu nie zaszkodziła, ale mam nadzieję, że może przetrwał, tyle tylko, że nie zakwitł, zobaczę czy puści liściorki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Doranma 22:07, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)


Dorotko mam go od zeszłego roku, nie wiem, czy susza mu nie zaszkodziła, ale mam nadzieję, że może przetrwał, tyle tylko, że nie zakwitł, zobaczę czy puści liściorki


Listki śliczne są jesienią, a kwiatki może będą za rok ☺ Jaką masz odmianę?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
zoja 22:52, 27 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Doranma napisał(a)


Wow! Ale pomysłowo ☺☺☺ To ja ten węgiel wsypię do doniczki z bazylią, bo jeszcze kilka zdrowych łodyżek zostało. Dużo go dajesz do jednej doniczki?
Jak ja lubię takie eksperymenty! ☺ Pozdrawiam cieplutko ☺☺☺

Szczypte, jakbys cos solila. Z weglem raczej nie da sie przedobrzyc.
U mnie prewencyjnie jedna kapsulka starczyla na dwie zielone paletki, Ty sypnij wiecej.
Wiesz, ja siewki podlewam przegotowana woda dopiero po pikowaniu zwykla.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
marba 20:15, 28 mar 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Doranma napisał(a)


Oczar Diane zmienił troszkę barwę kwiatów, z ciemnych, niemal brązowych stały się rudawe z domieszką pomarańczu a nawet zółci. Podoba mi się




Jaki piękny.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
anabuko1 19:08, 29 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Piękny ten oczar.
Kolor cudny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 20:33, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
zoja napisał(a)

Szczypte, jakbys cos solila. Z weglem raczej nie da sie przedobrzyc.
U mnie prewencyjnie jedna kapsulka starczyla na dwie zielone paletki, Ty sypnij wiecej.
Wiesz, ja siewki podlewam przegotowana woda dopiero po pikowaniu zwykla.


Dziękuję, moja droga, za radę Czekam na efekty Zastanawiam się tylko, co to się porobiło z ziemią, skoro przez lata nie miałam żadnych tego typu problemów, a teraz trzeba kombinować
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies