Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 20:52, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Byłam wczoraj, byłam Po porannej porcji emocji (zacięty zamek w drzwiach) dotarłam na miejsce w samo południe. Lepiej późno, niż wcale Pogoda była wymarzona! Woda zeszła, więc można było swobodnie chodzić, ale gleba lepiła się do narzędzi, więc to jeszcze nie jest dobry czas na prace ziemne. Jednak udało mi się zrealizować główny plan na ten dzień i bardzo mnie to cieszy. Przeniosłam kilkuletnie jaśminowce z ciemnego kąta koło domku pod parkan, bym tego lata nie musiała już zaglądać sąsiadom w talerze i vice versa. Zastanawiałam się jak sobie poradzę, tymczasem okazało się, że moje krzaki mają bardzo mały system korzeniowy - nie wiem, czy dlatego, że jaśminowce słabo się korzenią, czy też nadmiar wody na mojej działce nie pozwolił im silniej i głębiej się zadomowić. Mam nadzieję, że będą zadowolone z nowej miejscówki. Bo ja jestem z siebie bardzo zadowolona Tylko delikatnie przycięłam je od góry, powinny stworzyć raczej ażurową przesłonę, przepuszczającą światło na sąsiednią działkę, ale dającą jednocześnie wrażenie większej intymności.



Miniony tydzień wraz ze swoimi chłodami przystopował nieco rozwój w przyrodzie. Niewiele się zmieniło, oprócz tego, że nie widać było praktycznie kolorów - przebiśniegi i krokusy przekwitły, a to co kwitnie jest maleńkie i trzeba podejść blisko, by zobaczyć roślinki.


ostatnie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:53, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Już za chwileczkę, już za momencik
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:55, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Nigdy na swojej działce nie miałam w marcu tulipanów w pąkach!


Kto mi powie, co to są te żółte pączki na modrzewiu?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:09, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Fiołków na razie bardzo malutko, ale mam nadzieję, że się jeszcze pojawią.


kolejne szafirki startują

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:13, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Cieszynianka marniutka na razie.


Aniołek zajął swoje miejsce pod aronią, by czuwać nad ogrodem. On i przez sen wszystko widzi



Przy pomocy kabla od kosiarki zaczęłam się przymierzać wizualnie do wytyczenia krzywizn nowej ścieżki, ale wciąż bez przekonania.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:16, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A koty, zamiast pomóc, wylegiwały się bezwstydnie na słoneczku



Wczorajsze widoki pozostały na zdjęciach i pod powiekami, a na domowym balkonie cieszy małe bratkowo

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:17, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Podoba mi się pomysł na gałęzie derenia dołożone do donicy.



Dobrego tygodnia
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Monia81 21:26, 31 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8013
Doranma napisał(a)


Moniczko, oczary ponoć kapryśne są Długo go już masz? Może nie chce kwitnąć, ale listki będą, one zawsze później się rozwijają. Bądźmy dobrej myśli ☺☺☺


Dorotko w tamtym roku dopiero zakupiony, więc nie wielki ma staż u mnie... może faktycznie potrzebuje czasu, zobaczę, czy pokażą się liście chociaż... oj ładniutka wiosenka, a koty lubią się tylko przyglądać naszej pracy i nam dopingują to na pewno buźka
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Doranma 21:57, 31 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Monia81 napisał(a)


Dorotko w tamtym roku dopiero zakupiony, więc nie wielki ma staż u mnie... może faktycznie potrzebuje czasu, zobaczę, czy pokażą się liście chociaż... oj ładniutka wiosenka, a koty lubią się tylko przyglądać naszej pracy i nam dopingują to na pewno buźka


No to czekamy Mój stracił już kwiaty, ale liści też jeszcze nie ma
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Gosialuk 22:27, 31 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Jak ci zazdroszczę tego wypadu. Ja całą sobotę i pół niedzieli spędziłam nad papierzyskami.
Bratkowo pięknie się prezentuje. Moje z marketu, dopiero zaczynają wypuszczać kwiaty. Za to mam nadzieję, że wkrótce dadzą pokaz.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies