Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 16:40, 08 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)

Kwiecie aż się buzia śmieje.
Rajską jabłoń chyba may taką samą


Tak ☺☺☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 16:48, 08 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
zbigniew_gazda napisał(a)
Doroto dziękuję za odwiedziny u mnie i przychodzę z rewizytą - pewnie pierwszy raz.
Przeczytałem kilka pierwszych stron wątku i wiem że mieszkasz daleko od swojej ukochanej przystani. Działka tonie w zieleni przepełniona ogromem przeróżnych roślin. Dobrze, że zdecydowałaś się należeć do naszej braci ogrodniczej. Tutaj wszyscy się rozumieją, bo mają tego samego "bzika" ogrodniczego. Albo zostali nim "zaszczepieni" przez przodka (najczęściej właśnie przez babcię - tak było w naszym przypadku ), albo wirus przyplątał się z powietrza he he he.
Życzę sukcesów i radości z opieki nad roślinkami.


Zbyszku, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ☺ Ja u Ciebie bywam od kilku lat, choć niezbyt często. Nie wiem jak ogarnąć wszystkie wątki, które mnie interesują i być na bieżąco
Myślę że wszyscy nosimy w sobie miłość do przyrody, która budzi się i wychodziz ukrycia w sprzyjających okolicznościach, czasami bardzo wcześnie, czasami później ☺ Szczerze, nie wyobrażam sobie życia bez roślin i możliwości grzebania w ziemi. Obyśmy mogli robić to jak najdłużej! Pozdrawiam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 16:52, 08 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Rumianka napisał(a)
A co to za piękne drzewko czerwone rośnie na tle domku?


Elisko, pewnie masz na myśli jabłoń ozdobną Royalty?
Na początku byłam nieco rozczarowana barwą kwiatów, bo są mało widoczne na tle liści. Ale teraz doceniam jej stonowane kolory ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:09, 08 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Zwróć uwagę, że ta hortensja ma zostawione patyczki z dwoma węzłami na nowe pędy, a wypuszcza tylko na najwyższym. Też kiedyś tak miałam i hortensja szybko robiła mi się za wysoka i rzadka. Wtedy wszystkie pędy ścięłam na króciutko. Później w następnych latach ścinałam za pierwszym oczkiem. Ławeczka pod pergolą pięknie wygląda.
Nie wiem, czy to dobry pomysł sypać fusy na cały kompost bo fusy zakwaszają. Syp je od razu pod rh, hortensje lub borówki.
Gnojówka z kurzeńca jest bardzo mocna, u mnie jest rozpuszczana niecały litr gnojówki na 10 l wody.

Pozdrawiam


Dorotko, jesteś bardzo spostrzegawcza! Nie sądziłam, że ktoś zwraca uwagę na takie detale na zdjęciach ☺
Masz rację. Cięcie trzeba dostosowywać do efektu, który chce się osiągnąć. Moje hortensje bukietowe traktuję raczej jako tło i wypelniacz na rabatach. Są dla mnie zbyt masywne w zestawieniu z delikatniejszymi bylinami. Nie chcę więc uzyskać potężnych krzewów, ani takich z pojedynczymi kolosalnymi kwiatami - staram się wypośrodkować ☺

Pozdrawiam cieplutko ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 18:40, 08 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Nie wiem, czy to dobry pomysł sypać fusy na cały kompost bo fusy zakwaszają. Syp je od razu pod rh, hortensje lub borówki


Zapomniałam odpisać- fusy sypię do kompostownika, bo podobno przyciągają dżdżownice, ale pod kwasolubne też rzucam. Mam tego co tydzień kilka litrów więc do kompostu łatwiej na zmianę ze skorupkami z jajek ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kindzia 12:07, 09 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Takie wielkie łubiny masz? Ogromne!!! Chyba, że źle widzę...

Uwielbiam łubiny
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Doranma 17:03, 09 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kindzia napisał(a)
Takie wielkie łubiny masz? Ogromne!!! Chyba, że źle widzę...

Uwielbiam łubiny


Witaj, Kasiu Hmmm... łubiny powiadasz? Np. na tym zdjęciu pod płotem faktycznie jest kępa łubinu. Ale czy on taki wyjątkowo wielki?



Ja też lubię łubiny i mimo, że po kwitnieniu nie wyglądają już atrakcyjnie, nawet jak je przytnę, to i tak kilka kęp tu i ówdzie trzymam. Wkrótce będą miały swoje 5 minut



Ale do takiego widoku jeszcze trochę czasu nam zostało

Pozdrawiam!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:09, 09 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Miałam jeszcze wrzucić ku pamięci moje drobne zakupy sprzed majówki: geranium, piołun, pelargonia o ciekawym kolorku i musztardowiec. Jeszcze go nie próbowałam, ale wkrótce trzeba będzie kilku listków skosztować.



A to moje balkonowe towarzystwo, które jest ze mną od 2 miesięcy - lubię ten odcień bratków i to jak te maleństwa gęsto się rozrastają.


____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:11, 09 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Sadzonki ubiegłorocznych pelargonii ukorzeniły się jak należy i zostały wsadzone do skrzynek. Lecz już drugi tydzień stoją na parapecie, bo przez te silne wiatry boję się je powiesić, by nie poleciały w siną dal

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 17:40, 09 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Siedzę w domu zakatarzona, z marnymi widokami na sobotni wypad, więc przeglądam, wspominam.
Wiosna 6 lat temu i teraz. Ogromna różnica nie tylko w zagospodarowaniu działki, ale i w stopniu rozwoju przyrody, a zdjęcia robione w tym samym dniu!


____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies