Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

ElaS 23:52, 10 maj 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Doranma napisał(a)






Ale do takiego widoku jeszcze trochę czasu nam zostało


Jak to zrobić? No taki łubin mieć. Podejść kilka miałam, efektu zero. Cosik robię nie tak, nie wiem co
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 00:23, 11 maj 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElaS napisał(a)


Jak to zrobić? No taki łubin mieć. Podejść kilka miałam, efektu zero. Cosik robię nie tak, nie wiem co

Tak samo sobie pomyślałam Podejście miałam jedno w ubiegłym roku, coś wyrosło...
No właśnie, takie małe coś
Doranma 08:16, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Elu, Aniu - nie sądziłam że łubin może się nie udać. To pewnie kwestia gleby. U mnie ma ciężką, gliniastą i to pewnie mu odpowiada.
Aniu, jeśli posiałaś w ubiegłym roku, to on ma prawo być jeszcze malutki, z czasem nabiera masy i kwitnie dopiero w drugim roku.
Na pewno lubi dużo wody ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 08:22, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
AniazUroczyska napisał(a)


I wcale się nie dziwię, widok tylu dużych kwitnących drzew musiał być piękny.
Taka ogromna strata! Bardzo przykre! Nigdy bym nie pomyślała, że nadmiar wody( która wydawałoby się powinna wsiąknąć w ziemię) może wywołać takie szkody.


Na gliniastym podłożu słabo wsiąka i długo jest magazynowana, co akueat jest atutem, gdy tak jak teraz brak opadów - rośliny sobie radzą. Ale gdy przychodzą okresy mokre, z dużą iloscią opadów, to dla większości roślin jest zabójcze. Zwłaszcza dla starszych drzew mających głęboko system korzeniowy - stojąc w wodzie korzenie nie mają czym oddychać. Dlatego tak ważne jest by dobierać rośliny do stanowiska, a nie do naszych chciejstw Ale to trudne jest, wiem ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:03, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Skoro łubiny wzbudziły Wasze zainteresowanie, to wyszukałam jeszcze kilka ujęć z minionych lat:

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:15, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Okazało się, że nie jest to zadanie łatwe, bo nie fotografuję łubinów zbyt często ...

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:21, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Przeważnie stanowią odległe tło ...

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:26, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


No i pozwolicie, że na roku 2015 te łubinowe wspominki zakończymy
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:39, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Na niebie chmury ze słońcem walczą o pierwszeństwo. Pogoda idealna do pracy w ogrodzie, do koszenia, a ja siedzę w domu walcząc na zmianę z katarem lub kaszlem Okutałam się i przynajmniej na chwilę na balkon wyszłam, by podlać kwiatki, zajrzeć do pomidorków.



Piołun co raz bardziej mi się podoba. Ciekawa jestem, jak będzie się czuł w mojej ziemi.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 11:42, 11 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Szczepione pomidorki zmężniały. Za tydzień powinnam je wysadzić do gruntu. Jest też pęczek fenkułów do wysadzenia i eksperymentalnie jeden szczepiony bakłażan. Czy ktoś z Was sadził u siebie bakłażany? Możecie coś doradzić?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies