Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 15:20, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
effka napisał(a)
Iwonko, ślicznie masz Te duże drzewa robią taki super klimat, dodają tajemniczości. Bardzo Ci tego zazdroszczę, oczywiście pozytywnie.

No widzisz a ja zachwycam się waszymi młodymi ogródkami Są jak dzieci, słodkie i urzekające. Zobacz jak delikatnie wyglądają te nowe brzózki czy dosadzony klon przy reszcie roślin. A i tak reszta odchudzona o połowę. Aż sama się przeraziłam ile globossum mi ubyło
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:27, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Dorota123 napisał(a)
Piękne zestawienie roślin. Bardzo lubię kalinę i mam młody krzaczek. Jesienią go przesadziłam w inne miejsce, co prawda przesunął się tylko o 1 metr ale teraz nie będę go tak mocno ciąć. Wcześniej wchodził mi na ścieżkę przy altanie. Nawet się nie zbuntował i zawiązał kwiaty.
Zestawienie przypadkowe Teraz wolałabym amanogawę zamienioną z tują obok. Bardzo mi szkoda, że lepiej ją widać z ulicy niż z domu. Kalinę przycinam co roku, zaraz jak kwiaty opadają. Zazwyczaj zdąży zawiązać dużo nowych na przyszły sezon.

Teraz, gdy wymyśliłam kącik do siedzenia muszę szczególnie pilnować, aby nie rosła zbyt szeroko. Pod kalina wschodzą funkie, bardzo wolno w tym sezonie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:35, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
kasiek napisał(a)
O super - to chyba spagetti lub variegata - nie pamiętam, ale kącik dereniowy - to brzmi dumnie
Szósty dereń przybył - to już nie kącik a zaułek dereniowy
Bardzo jestem zadowolona z tych dereni właśnie w tym miejscu, fajnie rozświetlają bordową pissardi.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:18, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Zapełniłam w końcu dwie ostatnie luki w kierunku drogi. Po prawie roku dumania wybór padł na cyprysy nutkajskie pendula.

Zależało mi na iglakach, aby przez cały rok nieco przysłaniały. Liściastych jest tam już dużo. Nie chciałam świerka, jodły. Nic w stylu eleganckiego stożka. Tam jest taki misz masz, że dwa cyprysy o luźnej formie dopełniają ten mój chaos
Muszę zrobić nieco lepsze fotki. Na tych co mam, ledwo widać zmianę

Jeden cyprys posadziłam po prawej stronie od kaliny.


Drugi poszedł w lukę między pissardi a wiązem wredei.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:48, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Wiosenna feeria barw
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:49, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Buki limonka i bordo
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:53, 03 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 19:23, 03 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Wszystko się po deszczyku obudziło do życiaŚliczne te młode listeczki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 21:04, 03 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Iwonko na fotkach widać jaką masę pracy wykonałaś pracusiu cały ogród przerobiłaś, ile nowego miejsca na roslinki podziwiam Cię

Buki limonka i bordo najpiękniejsze jak ja kocham te drzewa moje też wypuszczają listki

Derenie równiez uwielbiam

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiek 09:37, 06 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ależ te buki piekna, szkoda że miejsce mi sie skończyło
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies