Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Magleska 14:03, 01 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Iwonka
dorenboski z brunerami piękneeeee
cudnie ta rabata wygląda

brzózka yungi -faktycznie teraz ma taki sobie pokrój ale Nutkajski pewnie niedługo ją zakryje
Kalina już za chwilkę będzie czarować
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agania 15:10, 01 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajne drzewko ukształtował aś z kaliny Roseum
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 15:28, 01 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
kasiek napisał(a)
Pieknie wyglądaja te białe pnie brzóz, cudowny jest też ten pas z bruner, bardzo romantycznie u Ciebie się robi
A jak dereń co Ci dałam - wypuscił listki? Mam wiader kilka po remoncie dla Ciebie - musimy się umówić


Ten kącik wyszedł rzeczywiście taki romantico Dereń posadzony z dereniami IH przy dużej magnolii wypuścił listki. Kącik dereniowy się powiększył

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:32, 01 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Magleska napisał(a)
Iwonka
dorenboski z brunerami piękneeeee
cudnie ta rabata wygląda

brzózka yungi -faktycznie teraz ma taki sobie pokrój ale Nutkajski pewnie niedługo ją zakryje
Kalina już za chwilkę będzie czarować


Kusi mnie dosadzić między trzema brzozami dwie kulki cisowe, żeby zimą coś wypełniało tę pustą wtedy przestrzeń. I dosadzę, bo od jakiegoś czasu ten plan mi kiełkuje więc chyba jest dobry
Kaliną wkrótce będę was katować, zwyklak z niej ale ładnie kwietnie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:32, 01 maj 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Agania napisał(a)
Fajne drzewko ukształtował aś z kaliny Roseum
Zupełnie nieświadomie Cel od lat był jeden - utrzymać krzew w ryzach
Niestety tle lat cięcia z zewnątrz tylko sprawia, że w środku jest gąszcz gałęzi. Jeśli spojrzysz na pnie - są stare i nowe. Te stare bardziej mi się podobają ze względu na nieregularny kształt. Te nowe są zbyt proste. Logika nakazuje wyciąć najstarsze... i bądź tu mądry człowieku


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Urszulla 16:36, 01 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Iwonka napisał(a)

Moje marcowe hiacynty w donicy też ładnie wzeszły
Jesienią, gdy robi się zimno mam okropnego lenia. Ale obserwuję teraz swoje rabaty, już wiem, gdzie chciałabym cebulkowe, może łatwiej będzie w końcu to zrobić
Pod brzozami wrzuciłam jesienią wszystkie stare cebule tulipanowe. Zakwitło może 10 i to w miksie kolorów. Wiesz, że nawet z tej wstążki liści byłam zadowolona Wkrótce wszystko pójdzie na kompost, ale wiem, że właśnie tu chcę piękną, tulipanową linię wijącą się wśród brzóz. I może jeszcze w obrębie kancika, wśród hakone.


Jak wrzucisz te tulipany bez kwiatków na kompost to może się okazać że cebulki zmężnieją i jak kompost rozsypiesz to się pojawią
Byłam w szoku że tulipany przy budynku to północna ściana, tak bez słońca ładnie zakwitły?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 16:52, 01 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Iwonka napisał(a)
Zupełnie nieświadomie Cel od lat był jeden - utrzymać krzew w ryzach
Niestety tle lat cięcia z zewnątrz tylko sprawia, że w środku jest gąszcz gałęzi. Jeśli spojrzysz na pnie - są stare i nowe. Te stare bardziej mi się podobają ze względu na nieregularny kształt. Te nowe są zbyt proste. Logika nakazuje wyciąć najstarsze... i bądź tu mądry człowieku




Piękną masz rzeczkę brunerkową. U mnie to przyszłość bo mam młode sadzonki dopiero do dzielenia. Chyba u mnie wyprą hosty. Bo szybko startują, cały sezon piękne. A hosty mam wiecznie zjedzone przez ślimaki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
eVka 21:32, 01 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, ślicznie masz Te duże drzewa robią taki super klimat, dodają tajemniczości. Bardzo Ci tego zazdroszczę, oczywiście pozytywnie.
____________________
Dorota123 22:41, 01 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Iwonka napisał(a)
Amanogawa nadal piękna, kalina obok zaraz da popis
Piękne zestawienie roślin. Bardzo lubię kalinę i mam młody krzaczek. Jesienią go przesadziłam w inne miejsce, co prawda przesunął się tylko o 1 metr ale teraz nie będę go tak mocno ciąć. Wcześniej wchodził mi na ścieżkę przy altanie. Nawet się nie zbuntował i zawiązał kwiaty.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kasiek 14:01, 03 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O super - to chyba spagetti lub variegata - nie pamietam, ale kącik dereniowy - to brzmi dumnie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies