Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

KOla 09:52, 03 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Iwonka napisał(a)

Nie strasz, że dereń pagodowy wielki rośnie, mam od zeszłego roku, matko, czy znów muszę przesadzać
Jabłonka i klon to dobry wybór, widziałam u kogoś na forum. One chyba nie są zbyt duże.

Wczoraj sie skusiłam na tego klona (zapraszam do mnie ), wprawdzie nie myślałam o szczepionym, a takiego kupiłam, ale chyba lepiej sie taki tam wpasowuje.
Możesz wrzucic fotkę tego swojego derenia?
____________________
Ola
sylwia_slomc... 10:00, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Dorota123 napisał(a)
Drewutnia świetnie wygląda po renowacji.
Przeczytałam Twoją i Sylwii wypowiedź o złotokapie i teraz to już nie wiem co dla niej leprze. Ja chciałam, żeby one rosły wąsko jak słup i kiedyś utworzyły kwitnące przejście. Póki co stoją w miejscu.

Dorotko z tego co zauważyłam na siewce i na swoim szczepionym one maja pokrój odwróconego stożka ( raz węższego raz szerszego) Nawet gdyby Ci się zrosły to wtedy możesz to przejście w nich wyciąć po prostu podcinając od dołu gałązki między nimi? Wtedy może to się udać...tak myślę. Mój po cieciu stracił pokrój i musiałam trzy sezony go prowadzić korygując układ gałęzi by go odzyskał, tak że zagęszczać nie warto. DO tego one nie bez powodu są ażurowe gdyby były bardzo gęste nie będzie miejsca na kwiatostany( długie jak u glicynii. One te kwiatostany puszczają też w środku gałęzi i jest ich sporo wiec te gałęzie pod ciężarem się uginają co powoduje wygląd kurtyny dzięki temu ich uroda się prezentuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:02, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Kokesz napisał(a)
Iwonka, pięknie wyszła drewutnia, tych fal prawie nie widać, wg mnie pasują do Twojego romantycznego stylu w ogrodzie biały kolor również. Skoro szkoda Ci było brązowej deski, można było zrobić taki przecierany biały z zachowaniem usłojenia, chociaż wg mnie jest bardzo ładnie
Piszesz, że żółty kolor w ogrodzie niemodny...(złotokap, forsycje)ale głowę daję, że gdyby Danusia zaczęła wprowadzać je do ogrodów, to nagle na O. stałby się bardzo na czasie
Ogród ma się Tobie podobać, obojętnie czy modny, czy nie odkryłam to w ubiegłym roku, po kilku latach marudzenia i po kilku fajnych, mądrych radach...a może dojrzałam ogrodowo

No właśnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:07, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Iwonka napisał(a)
To niestety największy problem remontów w dojrzałym ogrodzie... Z przyjemnością oddałam ostatnio fragment miskanta cukrowego
Może ktoś jeszcze jest chętny



Przy pergoli posadziłam hortensję pnącą. Mam nadzieję, że stworzy fajną zieloną ścianę i osłoni ten kącik od zachodnich wiatrów. Puszczę ją potem na domek, niech trochę go obrośnie.
Fajne miejsce tu powstało, na huśtawkę czy hamak w przyszłości a na razie na przysłowiowy kocyk czy leżaczek

A masz ja jeszcze gdzieś w ogrodzie? Za altanką? Bo to bardzo silne pnącze i wrasta korzonkami czepnymi w elementy po których idzie, na domek bym nie puszczała.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 23:46, 05 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Kokesz napisał(a)
Ehhh, skąd ja to znam mi też jeszcze ciągle wychodzi symetrycznie
Mnie też trudno zgubić tę symetrię A z drugiej strony mam wrażenie, że ona nieco porządkuje moje tytułowe, jakże chaotyczne nasadzenia. Kółko pod glediczją znów nasuwa mi taki kierunek... Na prawdę próbowałam inaczej te doniczki poustawiać, ale tylko ten układ mi grał.




Kokesz napisał(a)
Nie tylko Iwony...ja też marudzę
Ufff, zatem jest nas więcej




Kokesz napisał(a)
Iwonka, pięknie wyszła drewutnia, tych fal prawie nie widać, wg mnie pasują do Twojego romantycznego stylu w ogrodzie biały kolor również. Skoro szkoda Ci było brązowej deski, można było zrobić taki przecierany biały z zachowaniem usłojenia, chociaż wg mnie jest bardzo ładnie
Piszesz, że żółty kolor w ogrodzie niemodny...(złotokap, forsycje)ale głowę daję, że gdyby Danusia zaczęła wprowadzać je do ogrodów, to nagle na O. stałby się bardzo na czasie
Ogród ma się Tobie podobać, obojętnie czy modny, czy nie odkryłam to w ubiegłym roku, po kilku latach marudzenia i po kilku fajnych, mądrych radach...a może dojrzałam ogrodowo
Dziękuję ci za tyle miłych słów Ogród romantyczny - chciałabym taki efekt uzyskać. Plus odrobina symetrii oczywiście
Przecierany biały bardzo mi się podoba, ale tutaj w połączeniu z brązem dawał sino niebieskawą poświatę. Dlatego dałam jednolity kolor, ale zarys słojów jeszcze widać
Z kolorami masz rację, ważne są zestawienia co Danusia czyni mistrzowsko.
Ja wielu swoich kompozycji już nie zmienię - są zbyt zakorzenione i ogromne - ale staram się choć odrobinę je złagodzić. Stąd dużo zieleni dosadzam, ona uspakaja ten mój najczęstszy duet z dawnych lat czyli żółty z czerwonym bordo.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:02, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
mrokasia napisał(a)
Bardzo fajne te zmiany. Domek machnięty na jasno wygląda bardzo ładnie, z tą pergolą i hortką jest super. Falbanka z desek wg mnie nie wygląda źle, skoro jednak Cie denerwuje to rzeczywiście przykryj deską i po kłopocie.
Symetria to moje drugie imię, także wiem co czujesz . Powoli przestaję z nią walczyć bo po jakimś czasie rabata zaczyna mnie denerwować i w efekcie przesadzam na symetrycznie .
Po 20 latach ciemnego brązu, biały domek to miła dla oka zmiana Jutro jadę po deskę i będę się mierzyć z falą. A potem malować ostatnią ściankę, ciągle coś mi stało na przeszkodzie.
Jedną z nich było dumanie, gdzie posadzić derenia Wydaje mi się, że wreszcie znalazł swoją miejscówkę. I będzie miał symetryczne cisy w nogach

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:12, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
KOla napisał(a)

Wczoraj sie skusiłam na tego klona (zapraszam do mnie ), wprawdzie nie myślałam o szczepionym, a takiego kupiłam, ale chyba lepiej się taki tam wpasowuje.
Możesz wrzucić fotkę tego swojego derenia?


Fotka zrobiona dziś o poranku, dereń pagodowy variegata obłędnie świeci na tle ciemnych kul z berberysów. Jestem bardzo zadowolona z tego duetu.


I z dalszej perspektywy. Tu lepiej widać jak malutka z niego sadzonka a już gwiazdorzy i przyciąga wzrok


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:29, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
inka74 napisał(a)
ja też majowa )) większy taras i z drewna to moje marzenie. W tym roku muszę go sobie odpuścić. Sytuacja na rynku niepewna a koszt duży. Choć eM jak huśtawkę zrobił to i taras modrzewiowy pewnie też by zrobił. U was trudniejsze warunki do ogarnięcia bo spadek.
Z malowania kostki jestem bardzo zadowolona. Będzie ciąg dalszy bo podoba mi się efekt i wychodzi, że w miarę trwałe to jest. Deszcz już tyle razy padał, ja ziemię wywaliłam i ścierałam i nic. Na słoneczne dni muszę tylko poczekać a teraz u mnie prawie codziennie popaduje. Dla posadzonych roślinek jest świetnie ale ja mam opóźnienia
Choć ostatnio uczę się delektować posiadaniem ogrodu a nie tylko tyrać

Domek u ciebie wyszedł świetnie w tej bieli.

Przybijam piątkę majowej Iwonie Dla mnie nasze majowe imieniny od lat kojarzą się z konwaliami. W tym roku nie miałam zbyt wielu kwiatów, ale liście jak zawsze dopisały

Klimatycznie przy brzozach...


I poletko za altaną, majowa zieleń aż razi...


Na taras obie troszkę poczekamy, u mnie niestety brak fachowców z wolnymi terminami. Też mam spadek terenu, może na zdjęciach tak nie widać, ale ze dwa schody będą musiały być. Ty chcesz deskę a ja jasne płyty. Zazdroszczę zdolnego Ema, mój elektronik niestety inne tematy ogarnia Huśtawkę masz fantastyczną, drewno mega eleganckie i solidne. Taki taras byłby cudowny!

Ja chyba nigdy nie nauczę się delektować ogrodem. Uwielbiam tyrać i nawet jak coś mam skończone, to nie siadam tam, tylko w miejscu, gdzie jeszcze jest coś do zrobienia. W sumie to rozmyślanie o przeróbkach najbardziej mnie relaksuje. A potem sama już praca.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:41, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Krakus napisał(a)

To ja się uśmiechnę
też jak czytam że najbardziej lubisz planowanie w ogrodzie to zapraszam do mnie możesz sobie poużywać bo mnie niemoc ogrodowa tchnęła...miejsca mam dużo a w ogóle pomysłów co dalej
Uśmiechaj się, uśmiechaj Lubię planować ale jest jeden problem, niewiele z tych planów wychodzi Serio! Najwięcej zmian udało mi się przypadkiem. Ogromnie pomogły też rady ogrodowiskowego towarzystwa Także Piotrek jeden nalot ci robimy i tak w głowie namieszamy, że hej

Krakus napisał(a)
Dzięki za takie fachowe porady...wykopie swoje i rozluźnię ziemię z piaskiem i korą + mączka bazaltowa..mam nadzieję że pomoże bo trawki fajne
Przy mojej ilości brzdąców to czasem zazdroszę innym bo dużo forumowiczów których poznałem ma juz "duże" dzieci i wiecej czasu na swoje pasje...z drugiej strony z tym najmłodszym to najfajniej na razie jest nie umie mówić nic nie żądą tylko sie smieje tak szczerze całym sobą (te inne obowiazki około dzidziusiowe jakoś schodzą na dalszy plan i sie ich nie pamięta)


No widzisz - maczka bazaltowa, ciągle o niej zapominam.
Z dzieciakami masz młyn, nie dziwię się, że ogród schodzi na dalszy plan. Przyjdzie i na niego czas. Na razie "tatusiuj" Ja tęsknię za "mamusiowaniem", po latach pamięta się same fajne chwile.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 00:46, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
sylwia_slomczewska napisał(a)

A masz ja jeszcze gdzieś w ogrodzie? Za altanką? Bo to bardzo silne pnącze i wrasta korzonkami czepnymi w elementy po których idzie, na domek bym nie puszczała.


Miałam kiedyś hortensję pnącą przy altanie. Wczepiała się trochę, ale nie jakoś mega mocno. Zobaczymy jak będzie tutaj przyrastać... Drewutnia to jedyne miejsce gdzie eMuś nie protestował z pnączem. Trzeba to wykorzystać
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies