Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Krakus 09:12, 01 cze 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)
Zbliżenie na nową pergolę Tak się cieszę, że chłopcy ją wykombinowali.


Denerwuje mnie trochę łukowate zakończenie pionowych desek. Taka nieco staromodna fala. Co myślicie?
Kiedyś Anitka podsunęła mi pomysł zasłonięcia tego zwykłą deską. Cały czas się waham czy to zrobić czy jednak zostawić "falowanie" .


jak zobaczylem na wcześniejszych zdjęciach tę pergolę to myślałem że pod clematisy szykujesz a Ty już obsadziłaś hortką.. pędzisz strasznie...ja już powoli zaczynam myśleć jak przerobić ten mój plac zabaw chodź to u mnie melodia przyszłości
____________________
Zielonym do góry...
KOla 10:14, 01 cze 2020


Dołączył: 27 maj 2020
Posty: 44
Iwonka napisał(a)

Glediczja jest fajna Moja ma na pewno trochę więcej niż 12 lat.

Glediczjowe porównanie znajdziesz u mnie na 127 stronie wątku:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7770-wzgorze-chaosu?page=127

i u Anitki bardzo ciekawe zestawienie i opis:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu?page=616


Obejrzałam. Piękna jest, ale jednak duża. Chyba mój ogród tego nie przełknie. Ma piękny pokrój, chciałam jeszcze derenia pagodowego, też taki piętrowy ale docelowo tez rośnie wielki. Niemniej glediczja wpada na moją listę "chciejstw", obok klona orange dream i jabłoni royalty. Nie wiem gdzie ja to wszystko wsadzę...
____________________
Ola
eVka 10:25, 01 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)

Kochana Effcia, zawsze tak mi napiszesz, że Iwona maruda mięknie i przez chwilę nie narzeka
Ależ maiłaś dziś wycieczkę, widziałam relację u Irenki, mnóstwo inspiracji i mega dużo uśmiechu. Żółty sztormiak rewelka, muszę koniecznie podobnego poszukać.
Dziękuję za radę falkową Zdecydowanie i konkretnie jak u prawdziwego budowlańca A nie jakieś rozkminy na kilka stron
Wstąpię jutro do LM, poszukam okiennic i deski

O jak miło Fajnie, że działam na Ciebie pozytywnie i mobilizująco
Wycieczka była wspaniała i niezapomniana, myslałam o niej pół nocy

Jedź jedź na zakupy
____________________
Dorota123 20:11, 01 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Drewutnia świetnie wygląda po renowacji.
Przeczytałam Twoją i Sylwii wypowiedź o złotokapie i teraz to już nie wiem co dla niej leprze. Ja chciałam, żeby one rosły wąsko jak słup i kiedyś utworzyły kwitnące przejście. Póki co stoją w miejscu.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BKosimkArt 20:58, 01 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ale żółtek z twgo złotokapa
Biały domek cudny! Jakoś tak barsziej elegancko się zrobiło,zdjęcie z glediczją piękne!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Agania 08:31, 02 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)


Wszystkie jałowce ścinaliśmy piłą przy ziemi. Korzeni nie wykopuję, są okropnie mocne, a samo drzewo jałowcowe bardzo trudne do upiłowania. Takie twarde i soczyste, o mało co nie spaliliśmy piły...
Z nowymi nasadzeniami trzeba sobie wtedy między korzeniami radzić. Tu przy bukach na szczęście nic nie planuję

Mam ten sam problem stare jałowcee i wielkie karpy miskantów nie mam jak trwałe usunąć, wykopać dołek wśród korzeni to ciężka praca
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 08:32, 02 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Drewutnia prawie jak domek ogrodnika wygląda... ładniutki
Pergola ładnie gra z domkiem
Ona będzie rozbudowywana?
Co do niej posadzisz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kokesz 11:05, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Iwonka napisał(a)


Komponuję ciąg dalszy rabatki pod nią. Na razie mam cisy. Wędrują i wędrują, bo znów wychodzi mi symetrycznie




Ehhh, skąd ja to znam mi też jeszcze ciągle wychodzi symetrycznie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:09, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
może wszystkie Iwony tak mają, że marudzą. Z ogromną przyjemnością oglądam zdjęcia z twojego ogrodu i czytam przemyślenia.



Nie tylko Iwony...ja też marudzę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 11:31, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Iwonka, pięknie wyszła drewutnia, tych fal prawie nie widać, wg mnie pasują do Twojego romantycznego stylu w ogrodzie biały kolor również. Skoro szkoda Ci było brązowej deski, można było zrobić taki przecierany biały z zachowaniem usłojenia, chociaż wg mnie jest bardzo ładnie
Piszesz, że żółty kolor w ogrodzie niemodny...(złotokap, forsycje)ale głowę daję, że gdyby Danusia zaczęła wprowadzać je do ogrodów, to nagle na O. stałby się bardzo na czasie
Ogród ma się Tobie podobać, obojętnie czy modny, czy nie odkryłam to w ubiegłym roku, po kilku latach marudzenia i po kilku fajnych, mądrych radach...a może dojrzałam ogrodowo
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies