Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 09:48, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
effka napisał(a)
Iwonko, uwielbiam wszystkie czosnki, łącznie z tym zwykłym kuchennym
Główkowate też ubóstwiam, mam je drugi rok i rzeczywiście jest ich więcej niż w zeszłym roku.
Nawet mi nie pisz o cebulach bo dla mnie to oznacza nadchodzącą jesień na co się nie godzę... Dla mnie lato dopiero się zaczęło


Effka mam nadzieję, że wykorzystałaś końcówkę lata i już biegasz jak kozica Mój buk tricolor od połowy sierpnia bez liści, w marketach cebulki - jak nic jesień nadchodzi.





Agania napisał(a)
Czochy też uwielbiam, główkowate za kolor
Krzyśki miałam i ja przed mileniowymi, ciekawi mnie czy powtórzą kwitnienie.
Te letnie kwitną mi teraz, sadzonki podzieliłam na maxa

Agania ja na przyszły sezon kupuję tylko główkowate i tulipany. Musze przetestować odmiany, które podobno powtarzają kwitnienie.




Nowa12 napisał(a)
Iwonka jak u Ciebie rosła glediczja w pierwszych latach? Bo moja zalicza 2 sezon i w tym roku prawie nic nie urosła. Fakt, że ją wczesną wiosną przesadzałam ale fajnie wypuściła liście a potem stanęła. Czy ona tak ma czy coś jej u mnie nie pasuje?
Agatadaj swojej glediczji czas, urośnie na pewno, aż za duża Drzewa w pierwszych dwóch, trzech latach idą w korzeń. Potem pędzą jak szalone. Twoją przesadzałaś, więc tym bardziej ma pod górkę.





MartaCho napisał(a)
Pięknie u Ciebie Iwonko! Też miałam w tym roku czosnki główkowate, ale już przekwitły niestety i je ostatnio obcięłam. Też mam nadzieję, że się podzielą i będzie ich jeszcze więcej w przyszłym roku, bo bzyki wszelakie je uwielbiają.
Czy na tej rabacie "główkowatej" to dereń Ivory Halo? I rozchodnik, prawda? Bardzo fajne połączenie, a właśnie na zakończenie mojej zachodniej myślałam o takich dereniach...
Marta to derenie Ivory Halo. Mam je drugi rok, liczyłam, że zjedzą rozchodniki, tymczasem żyją w symbiozie




Waclaw napisał(a)

imponujące czosnki
Wacław masz rację, imponujące. Zdobią teraz domy rodziny i znajomych




sylwia_slomczewska napisał(a)
Główkowate są nie zawodne to prawda
Sylwia te czosnki to moje odkrycie sezonu, bedę sadzić więcej. Do tej pory zdobią mimo braku koloru.




Agania napisał(a)
Moje nie chcą się mnożyć, czytałam, że trzeba je wykopywać na zimę
Jednym słowem muszę kupić cebule jak chcę je znowu mieć, u mnie szalały
5 lat temu, w tym sezonie może 5 szt zakwitło...
Iwonka linie rabat super wyszły i trawnik w tej suszy masz cudownie
utrzymany, jak Ty to robisz?
Agania kanciki to jakaś moja obsesja. Ponoć wymyślili je Anglicy, leniuszki wiedzą jak się ustawić Robisz kancik i nie musisz plewić rabaty. Pierwsze wrażenie się liczy, kto by wchodził w szczegóły Co do trawnika, to u mnie go nie ma Mam zwykłą trawę, której niewiele rusza, po skoszeniu zazwyczaj robi dobre wrażenie. Jak kancik




Basia_KRK napisał(a)
Pięknie u Ciebie Iwonko, cudne czosnki! Muszę u siebie koniecznie posadzić główkowate, kapitalnie wyglądają, a już w zestawieniu z tym Twoim dereniem kapitalna kompozycja!
Basiu te czosnki faktycznie fajnie wśród dereni wyglądają. Będę dosadzać, bzyki je uwielbiają.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 10:26, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Fajnie ,że się pojawiłaś

jak tam duża rabata ?
poobsadzałaś ,czy nabiera mocy ;

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 10:46, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Magleska napisał(a)
Fajnie ,że się pojawiłaś

jak tam duża rabata ?
poobsadzałaś ,czy nabiera mocy ;

Buziaki
Miałam w sierpniu takiego lenia jak ty kochana Forum do kawki, zero weny do pisania. Szczęśliwie odpoczęłam. Ale fotki robiłam, więc będę wrzucać, jak to u mnie poooowoli
Nowa rabata dostała "papu", roślinki zbieram od dłuższego czasu. W sumie na tle jasnego domku lepiej wyglądają niż przymierzane w miejscu przeznaczenia Dużo różowości od Koniora, fajną masz tę szkółkę
Sadzenie wkrótce, koncepcja wreszcie jest. Chociaż jeszcze parę dni temu jęczałam z Anitką, że będzie wzywana na pomoc.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:08, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Moje jedyne tegoroczne zakupy internetowe to gillenia i żeleźniak. Bardzo ładne sadzonki w dobrej cenie. Szkółka Bergenia. Posadziłam, fajnie rosną. Jedyny minus to fakt, że podobno żeleźniak kwitnie dopiero po paru latach Ale liście ma ładne więc cierpliwie poczekamy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 11:20, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Przycięłam wszystkie kule cisowe i bukszpanowe. Zasłony teściowej z lat 70 tych sprawdzają się przy tej czynności idealnie. Solidny i ciężki len nawet przy dużym wietrze daje radę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:09, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Z nowości jesienią pojawiła się u mnie Itea wirginijska. Miała pięknie wybarwione liście. Na brzozowej przy altanie posadziłam trzy sadzonki. Zakwitła w czerwcu, ale nie powaliła jakoś na kolana. Dam jej szansę i będę obserwować przyrost. W masie może dać ciekawy efekt.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
gosika67 12:12, 06 wrz 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ładne duże sadzonki.
Itea wirginijska ciekawe ma kwiaty. Pachną?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Magleska 12:16, 06 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
zasłony teściowej świetne serio mi się podobają

czekam na więcej fotek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 12:23, 06 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Ładnie zakwitły mi w tym roku tawułki arendsa wsadzone na zesłaniu Obok są budleje Black knight. Myślę, że dosadzę do tego towarzystwa bodziszka Rozanne. Bedzie kolorowo.
Zwykłe tawuły kwitły w tym sezonie bardzo długo i obficie. Owady miały stołówkę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 13:09, 06 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ślicznie roślinki pokazane Czyli rabatka w różowości idzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies