Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 19:19, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
wiklasia napisał(a)
Ciekawa jestem tych żeleźniaków


Ja też Na razie to mikruski w porównaniu do reszty. Ale kolor liści pasuje mi idealnie do mojej limonkowej rabaty.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:24, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Agania napisał(a)

Żeleźniaki posadź do słońca, w żwirku a nie w glinie i na pierwszym planie nie lubią grać drugich skrzypiec wtedy będą kwitnąć, kwiaty pokazują się
w maju
Konior fajna sprawa


To żeleźniak z ogrodu Brzoskwinia, zdjęcie z naszej wycieczki 9 czerwca.
Jest piękny. Na nową rabatkę taki okaz pasowałby mi idealnie. Mam 5 sadzonek, byłoby ślicznie. I kwitłby przed jeżówkami.
Dziękuję za rady co do sadzenia. Słońca mają dużo, miejsca na razie też.
Muszę im ten żwirek pod korzenie dodać. Na razie dałam dużo obornika końskiego, piasku i kory przekompostowanej.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 19:34, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Krakus napisał(a)

Ta bergenia wglądnie niedaleko Ciebie...nie byłem tam jeszcze bo raczej do Batko jeżdżę ale może kiedyś się wybiorę...

Do Bergenii faktycznie mam bliziutko. Ale na miejscu nie ma sprzedaży tylko odbiór osobisty. Składasz zamówienie przez neta, wpłacasz 30% zaliczki i po informacji, że towar gotowy odbierasz płacąc resztę. Byłam kiedy mocno padało, nawet za bardzo nie było szans aby rozejrzeć się po placu czy namówić właściciela na sprzedaż czegoś jeszcze.
Nie wiem czy znasz szkółkę w Brzegach? To w sumie niedaleko od Batki a dobre ceny i ciekawy wybór. Przemili właściciele i fajny ogród wokół. Mają nawet biżuterię ogrodową od Przemka Gronowskiego. To szkółka niedaleko Ronda Dni Młodzieży, na przeciw niej jest ten dziwny obiekt z charakterystyczną owalną wieżą, jakiś kościół chyba.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:43, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Sierpniowa bylinówka Chaos jak w babcinym ogródku
Wszystko sadzone bez planu, w miarę przybywania sadzonek. Dużo będę wkrótce dzielić na nową rabatę. W sumie to taki mój kolorowy przechowalnik. Lubię na niego popatrzeć, ale nie za długo. Moja głowa woli jednak jakiś bardziej zaplanowany porządek

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:43, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:43, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:43, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Kłosowiec Blue Fortune długością kwitnienie dorównuje zwykłym jeżówkom. Jest bardzo wysoki. Super bylina, przywiozłam ją rok temu od Danusi. Czy to prawda, że agastache lubi zanikać? Bo mam ochotę na więcej
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 20:50, 07 wrz 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka napisał(a)


Sadzonki były duże, ale po przekwitnięciu miałam wrażenie zbyt pustego dołu. Podjęłam szaloną decyzję i ścięłam krzewinki do ziemi. Pięknie i gęsto odbiły, to była dobra decyzja
Kwiaty iteii pachną delikatnie i subtelnie.
Co do zapachu to zachwyca mnie ostatnio oszałamiający wręcz zapach białych kwiatów host. Są bardzo duże, pachną tak intensywnie jak hiacynty. Chciałabym mieć takie perfumy Kwiat jest śnieżno biały, to hosta guacamole.


Mam też tą hostę i uwielbiam...
Piękne zakupy
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwonka 20:56, 07 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
W największe upały przesadziłam na front jeżówki. Przyjęły się
Green jewel poszły na tyły a mnie zamarzył się kolor na froncie. Fuksjowy róż pasuje mi tu do pissardi która rośnie obok i do klona z przodu domu.
W tle widać judaszowca, który również dobrze zniósł wiosenną przeprowadzkę od kuzyna.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies