Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 15:25, 06 sie 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Kolejne odkrycie to czosnki główkowate. CUDOWNE. Podobno nie zanikają, a rozmnażają się na potęgę. Muszę je wysadzić z koszyków i luzem włożyć do ziemi. Niesamowicie ciągną główki w stronę światła.
Dlatego najprostsze byłyby posadzone w pełnym słońcu, bez konkurencji wyższych, szerszych roślin. Pszczoły je uwielbiają, na żadnym kwiatku nie miałam ich tyle co na tych dyndających główkach
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 15:26, 06 sie 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 18:49, 06 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonko, uwielbiam wszystkie czosnki, łącznie z tym zwyklym kuchennym
Główkowate też ubóstwiam, mam je drugi rok i rzeczywiście jest ich więcej niż w zeszłym roku.
Nawet mi nie pisz o cebulach bo dla mnie to oznacza nadchodzącą jesien na co się nie godzę... Dla mnie lato dopiero się zaczęło
____________________
Agania 21:50, 06 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Czochy też uwielbiam, główkowate za kolor
Krzyśki miałam i ja przed mileniowymi, ciekawi mnie czy powtórzą kwitnienie.
Te letnie kwitną mi teraz, sadzonki podzieliłam na maxa
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Nowa12 22:06, 06 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Iwonka jak u Ciebie rosła glediczja w pierwszych latach? Bo moja zalicza 2 sezon i w tym roku prawie nic nie urosła. Fakt, że ją wczesną wiosną przesadzałam ale fajnie wypuściła liście a potem stanęła. Czy ona tak ma czy coś jej u mnie nie pasuje?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MartaCho 08:23, 07 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Pięknie u Ciebie Iwonko! Też miałam w tym roku czosnki główkowate, ale już przekwitły niestety i je ostatnio obcięłam. Też mam nadzieję, że się podzielą i będzie ich jeszcze więcej w przyszłym roku, bo bzyki wszelakie je uwielbiają.
Czy na tej rabacie "główkowatej" to dereń Ivory Halo? I rozchodnik, prawda? Bardzo fajne połączenie, a właśnie na zakończenie mojej zachodniej myślałam o takich dereniach...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Waclaw 15:51, 07 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Iwonka napisał(a)
Tydzień temu wycięłam wszystkie główki, zdobią wazony rodzinki i znajomych Moje też. Super się zasuszają.

imponujące czosnki
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 15:57, 07 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81645
Główkowate są nie zawodne to prawda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 19:55, 07 sie 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Moje nie chcą się mnożyć, czytałam, że trzeba je wykopywać na zimę
Jednym słowem muszę kupić cebule jak chcę je znowu mieć, u mnie szalały
5 lat temu, w tym sezonie może 5 szt zakwitło...
Iwonka linie rabat super wyszły i trawnik w tej suszy masz cudownie
utrzymany, jak Ty to robisz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Basia_KRK 07:33, 12 sie 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Pięknie u Ciebie Iwonko, cudne czosnki! Muszę u siebie koniecznie posadzić główkowate, kapitalnie wyglądają, a już w zestawieniu z tym Twoim dereniem kapitalna kompozycja!
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies