Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Margerytka40 06:59, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Śliczne hortki, piękne hakone. Cudne klimaty u Ciebie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 08:48, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko zahortensjowałaś Się Cudne są hortensje bukietowe o tej porze rokuPod świerkami też miejsce rozegrasz


Po dwuletnim analizowaniu tematu dwóch srebrnych świerków doszłam do wniosku, że na razie zostają. Przesłona jaką dają przez cały rok na ten moment jest ważniejsza od wrażeń estetycznych.
Całe rondo po zmianach tak mi się podoba, że świerki coraz mniej widzę Wzrok skupiam na wszystkim wokół.



Świerki dają przesłonę od ulicy i przyjemny cień przy stoliku pod brzozami.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:48, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Po zdjęciach widać jak układa się cień pod rabatą ze świerkami. Zdjęcia były robione przed południem. W południe i po południu jest tam dużo słońca, wręcz patelnia. W zeszłym roku myślałam o posadzeniu tylko gaury. Świetnie dałaby radę, a co najważniejsze, zasłoniłaby nieco gołe pnie.
W tym roku plan jest inny. Mam dwie gaury pod kousem, za dużo zamieszania robią



Waham się czy puścić bluszcz po pniach. Gdyby świerki były zielone, zrobiłabym to już dawno. Ale widziałam bluszcz na srebrnych świerkach, no średnio mi się to podoba. Z drugiej strony patrzenie ze stolika na suchulce w środku nieco dobija




Jako,że świerki są srebrne myślałam o łanie jakiejś trawy, która będzie do tych niebieskości pasować. Nie może być wysoka, musi lubić słońce i suchość w nogach.
Mam w tym roku stipę od Abiko. Daje radę na patelni przy wykuszu. Na ten moment myślę, że taki łan pod świerkami byłby super. Zieleń stipy pasowałaby mi do zieleni wokół a kwitnące beżowe kłosy grałyby ze srebrem świerków, dereni i borda pissardi, buków, klona.



Czy widzicie zamiast tych kamieni i żwirku stipę???
Myślę, że myjąc gary w kuchni widok falującej trawy byłby całkiem fajny i relaksujący
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:07, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
BKosimkArt napisał(a)
Czy Ty właśnie wszystko wykopałaś?? Czy to inna rabata?
Szalona Ty!

Molinię transparent mam i uwielbiam, jest bardzo wysoka i się nie kładzie...


Molinia to moje odkrycie tego sezonu. Rok temu była taka niepozorna. W tym dała mi już trzy nowe sadzonki. Oby się przyjęły

Ta ogromna rabata jest od wiosny "męczona". Przy drewutni miałam krzewy owocowe, pergole z jeżynami i całe mnóstwo badziewia.
Kształt w miarę przekopywania powiększał się coraz bardziej Trawnika ubywało no i jest mega rabacisko
Sadzę od ponad tygodnia i skończyć nie mogę. Połowa roślin ze swoich podziałów i przeprowadzek. Reszta zbierana od lipca.

Wczoraj było już tak Bliżej niż dalej


Stanowisko przy przyszłym stoliku z dwoma krzesełkami coraz bardziej mi się podoba.


A miały tam być anabelki strong Muszkieterki mnie uratowały Dziękuję Dziewczyny!!!



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:14, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
mrokasia napisał(a)


No to się ładnie zagęściło. Nie było rabaty, jest rabata .

Jakie to proste kochana, kto by tam pamiętał o miesiącach przekopywania Pstryk i jest W przyszłym roku tetrisy jak nic, bo głowa mi pęka od ilości i roślin i tego ... różu. A miało być tak minimalistycznie, biało zielono.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:19, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Waclaw napisał(a)

ta kompozycja bardzo udana


A tak jęczałam na wiosnę, że nie lubię tego zakątka. Gdy wszystko kwitnie szybko zmieniam zdanie


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:36, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
kasiek napisał(a)
Woooo ale rabacisko powstaje - super - zdradź mi gdzie takie piękne rozchodniki nabyłaś?


Powiem ci Kasiu, że taka rabata to wyzwanie, zwłaszcza jeśli idzie o moją zmienność. Jednego dnia chcę minimalistycznie, drugiego mnie nosi No i poniosło starą babę w kierunku różu Czyżby jakieś deficyty i niedobory w dzieciństwie

Rozchodniki mam od lipca. Nabyłam 6 sztuk u Urbaników. Piękne sadzonki były. Jeszcze w pąkach. Odmiana Cherry Truffle.


Teraz nieco umęczone czekaniem na posadzenie. One mają ogromny potencjał, jednak na rabacie z tą żółtą limonką coś mi nie leżą.
Mam na nie plan B Jeśli za rok nadal będą mnie tu męczyć, pójdą do dereni. Mam nawet fotkę z przymiarek po zakupie.



Ładnie z tą pissardi i dereniami, prawda?

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:48, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Margerytka40 napisał(a)
Śliczne hortki, piękne hakone. Cudne klimaty u Ciebie.


Z hortensjami poszłam na łatwiznę. W krótkim czasie dają szybki efekt
Poza tym jakoś nie widziałam małych bylinek przy starych drzewach, krzewach i iglakach. Gdybym jeszcze mogła zrobić szersze rabaty to by się udadło. Niestety działka jest raczej długa i wąska. Stąd hortensje.


A hakone uwielbiam. U ciebie na rondzie jest mega
U mnie tej masy pod glediczją już nie ma. Wczoraj znów dzieliłam. Oby mrozów szybko nie było.


Sobotnie podziały


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 10:30, 20 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Iwonko ja Ci już mówiłam, ze jakby co mam niebieski bluszcz pasujący na świerki Świetnie pod nimi rosłaby wydmuchrzyca piaskowa, ta niebieska od Agatki przywiozłam pamiętasz? Wprawdzie się rozłazi, ale łatwo ogranicza bo wyrywasz i ręką jesteś w stanie oderwać, wiem bo już sąsiadce dałam w tym tygodniu Za to z doniczki uciekła bez kłopotu, pasowała by pod świerki, tylko czy Tobie pasowałoby takie całkiem niebieskie rondo? Można by wtedy tego czyśćca jeszcze dla przełamania dać z wydmuchrzycą, kwitnie na różowo to by się związał z kolorem pozostałych rabat....Tylko to Ty musisz to czuć nie ja. Osobiście tej stipy pod świerkami nie widzę bo wyjdzie tak leciutki dół i bardzo ciężka góra, potrzeba coś co zrównoważy optycznie te świerki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 11:56, 20 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Iwonka napisał(a)


Ależ komplementy o poranku Cmokam
Staram się kochana, pomalutku chyba zmierzam w dobrym kierunku. Chociaż przerabianie to ciągłe kompromisy

Na tym froncie będę za rok walczyć. To jest dopiero wyzwanie ograć te srebrne straszaki W centralnym punkcie trawnika, na pochyłości... Masakra!

Pięknie te hortensje wyglądają.
I dodam, że nie wiem czy mi stipa pod świerkami do nich pasuje. Ale nie wątpię, że jak już się na coś zdecydujesz będzie pięknie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies