Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 12:29, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
sylwia_slomczewska napisał(a)
Iwonko ja Ci już mówiłam, ze jakby co mam niebieski bluszcz pasujący na świerki Świetnie pod nimi rosłaby wydmuchrzyca piaskowa, ta niebieska od Agatki przywiozłam pamiętasz? Wprawdzie się rozłazi, ale łatwo ogranicza bo wyrywasz i ręką jesteś w stanie oderwać, wiem bo już sąsiadce dałam w tym tygodniu Za to z doniczki uciekła bez kłopotu, pasowała by pod świerki, tylko czy Tobie pasowałoby takie całkiem niebieskie rondo? Można by wtedy tego czyśćca jeszcze dla przełamania dać z wydmuchrzycą, kwitnie na różowo to by się związał z kolorem pozostałych rabat....Tylko to Ty musisz to czuć nie ja. Osobiście tej stipy pod świerkami nie widzę bo wyjdzie tak leciutki dół i bardzo ciężka góra, potrzeba coś co zrównoważy optycznie te świerki


No widzisz, a ja zupełnie zapomniałam, że mówiłaś o niebieskim bluszczu. I masz rację, nie wiem czy jestem gotowa na całkiem niebieskie rondo... Miks wydmudrzycy i czyśca - to byłby świetny efekt, na prawdę rewelacyjny zestaw.
Obserwuję śliczny ogród pewnej Niemki na instagramie. Jej obwódki czyścowe robią fantastyczne wrażenie:
https://www.instagram.com/p/CEhApoGHU0T/

Dobrze, że zwróciłaś mi uwagę na zbyt duży kontrast lekkiej stipy i ciężkich świerków. Zupełnie o tym nie pomyślałam. W głowie grał mi jedynie ten lekki beż kwitnącego łanu
Temat do przemyślenia, bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Muszę zmobilizować chłopaków do wywiezienia w sezonie jesiennym kamieni i żwirku. Mogłabym wtedy składować tam liście z grabienia, położyć kartony i przewieźć na to mój kompost. Pierwszy krok do zmian pod świerkami
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:41, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Gosialuk napisał(a)

Pięknie te hortensje wyglądają.
I dodam, że nie wiem czy mi stipa pod świerkami do nich pasuje. Ale nie wątpię, że jak już się na coś zdecydujesz będzie pięknie.


Gosiu dziękuję ci za głos w sprawie stipy pod świerkami. Ogromnie mi to poszerza horyzonty decyzyjne

W zeszłym roku miałam myśl powtórzenia pod świerkami nasadzeń, które są wokół, czyli hortensje, jakieś trawki, jeżówki, gaura... Byłoby spójnie.
W tym roku pomyślałam, że jak tak zrobię, to zasłonię widok na nasadzenia wokół ronda. Stąd pomysł na stipę, która jest niska a jej beżowe kwitnienie pasowałoby do hortensji. Na rondzie byłoby spokojnie a wokół dynamicznie.
Ale może to zły kierunek... Nie będę się spieszyć z decyzją. Tyle czasu już ta rabata leży odłogiem. Jesień i zima to czas na przygotowanie gleby i przemyślenia

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 12:46, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Znalazłam kilka zdjęć zrobionych z okna na poddaszu. Dosyć dobrze widać tu te dwa potffory



Zamiast świerków brzoza wieloponiowa... z trzema brzózkami po lewej ależ byłoby fajnie
ech rozmarzyłam się...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 14:56, 20 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Iwonka napisał(a)


No widzisz, a ja zupełnie zapomniałam, że mówiłaś o niebieskim bluszczu. I masz rację, nie wiem czy jestem gotowa na całkiem niebieskie rondo... Miks wydmudrzycy i czyśca - to byłby świetny efekt, na prawdę rewelacyjny zestaw.
Obserwuję śliczny ogród pewnej Niemki na instagramie. Jej obwódki czyścowe robią fantastyczne wrażenie:
https://www.instagram.com/p/CEhApoGHU0T/

Dobrze, że zwróciłaś mi uwagę na zbyt duży kontrast lekkiej stipy i ciężkich świerków. Zupełnie o tym nie pomyślałam. W głowie grał mi jedynie ten lekki beż kwitnącego łanu
Temat do przemyślenia, bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Muszę zmobilizować chłopaków do wywiezienia w sezonie jesiennym kamieni i żwirku. Mogłabym wtedy składować tam liście z grabienia, położyć kartony i przewieźć na to mój kompost. Pierwszy krok do zmian pod świerkami
Piękny ten ogród co obserwujeszw srebrze i fioletach, bardzo spójny
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 21:24, 20 wrz 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Świetnie Ci te ronda wychodzą - Twój znak firmowy chyba
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 22:36, 20 wrz 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Iwonka napisał(a)
Znalazłam kilka zdjęć zrobionych z okna na poddaszu. Dosyć dobrze widać tu te dwa potffory



Zamiast świerków brzoza wieloponiowa... z trzema brzózkami po lewej ależ byłoby fajnie
ech rozmarzyłam się...


Gdyby stipa nie wyszła to mam przetrenowaną biało-zieloną trzmielinę. Zimozielona. Znosi suszę a pod świerkami niewiele chce rosnąć. Uwielbiam ją na wiosnę bo daje seledynkowe przyrosty. Są świeże i cieszą oko. U siebie tnę w niskie kulki ale można prowadzić dowolnie.

Ładnie u Ciebie, coraz ciekawiej rozchodnik świetny z dereniami
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
MartaCho 10:12, 21 wrz 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Iwonko,
też obserwuję ten profil na IG. Od Katrin dowiedziałam się o obcinaniu szałwii 3x do roku i faktycznie pięknie powtarza kwitnienie. Ma też wspaniałe poczucie humoru i moc dystansu do siebie
Bardzo miłego i udanego tygodnia życzę
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Roocika 10:32, 25 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Iwonko, nie byłam u Ciebie ale dotarłam. Pięknie u Ciebie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Iwonka 20:33, 25 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękny ten ogród co obserwujeszw srebrze i fioletach, bardzo spójny

Ten ogród to cała ja Szkoda, że nie mój Bardzo uporządkowany a jednocześnie zwiewny i różnorodny.
Przymierzałam czyściec od ciebie pod świerkami. U Katrin ślicznie wygląda w obwódkach, u mnie pod srebrnymi świerkami robi się chyba zbyt "niebiesko".
Niemniej obwódki czyścowe to świetny pomysł.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 20:36, 25 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Ale jakby zrobić taką rabatę bało, niebiesko, fioletową z dodatkiem różu pod nimi...... pomyśl
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies