Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 08:28, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:28, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:28, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:29, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:29, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 08:39, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18274
Iwonka
a może samą Hakone,albo sesleria ,albo same hosty ,albo same paprocie ,albo samego bodziszka ....albo rozplenice( tylko ,czy nie będzie za sucho dla nich hmmm ) i może rozchodniki pomiędzy czymś ....bo widzę ,że przy dereniach są

widziałam wczoraj w szkółce nowego miskanta -tylko zapomniałam nazwę ,ale nie wysoki taki do kolana rosnący-też byłby fajny ...........


a tak wogóle -to przepiękna ta cała rabata wokół świerków .....dlatego przy świerkach zadarniłabym czymś jednakowym ,żeby nie przyćmiło blasku tego, co jest wokoło nich .....może na próbę posadz coś i zobacz co tam będzie chciało rosnąć

nowa rabata przy drewutni też bardzo mi się podoba
cały Twój ogród jest śliczny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 09:16, 26 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Magleska napisał(a)
Iwonka
a może samą Hakone,albo sesleria ,albo same hosty ,albo same paprocie ,albo samego bodziszka ....albo rozplenice( tylko ,czy nie będzie za sucho dla nich hmmm ) i może rozchodniki pomiędzy czymś ....bo widzę ,że przy dereniach są

widziałam wczoraj w szkółce nowego miskanta -tylko zapomniałam nazwę ,ale nie wysoki taki do kolana rosnący-też byłby fajny ...........


a tak wogóle -to przepiękna ta cała rabata wokół świerków .....dlatego przy świerkach zadarniłabym czymś jednakowym ,żeby nie przyćmiło blasku tego, co jest wokoło nich .....może na próbę posadz coś i zobacz co tam będzie chciało rosnąć

nowa rabata przy drewutni też bardzo mi się podoba
cały Twój ogród jest śliczny


Madzia, po takiej dawce srebrnych kolosów czuję lekką "załamkę"
Patrząc przez okno one jakoś mniej straszą niż w takiej ilości, jak tu zostawiłam
Bliskie mi są twoje podpowiedzi, też czuję, że ta rabata na środku potrzebuje czegoś jednolitego.
Paprocie mnie nie lubią, nie chcą rosnąć.
Sesleria w słońcu jest chyba zbyt żółta.... Ale to fakt, ona lubi ekstremalne warunki.
Host mam za dużo, no i te ślimaki...
Za to hakone fajnie daje u mnie radę. Tylko nową rabatę "zahakonkowałam" na maksa No ileż można Ale może to właśnie jest kierunek, żeby było spójnie.
Tylko, że jak tyle wokół się dzieje, to nagle jakiś minimalistyczny łan nie wiem czy pasuje. Ech oszaleć można

A pamiętasz jak męczyłam rabatę wjazdową?
Łan vanilek to twoja sprawka Tam był pas szałwii i tylko trzy hortensje. A ty zaproponowałaś cały szpaler i jest pięknie



Miłego dnia kochana Niech w końcu popada, bo sucho. Chmury krążą od wczoraj i nic spektakularnego nie ma.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 09:25, 26 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Podoba mi się pomysł z czyścem. Podobno różaneczniczki dobrze czują się pod sosnami, azalie. Chyba dałabym tam środek z azalii i może z 1 niższy do metra rodek (rosną one u ciebie?), Może trawy do tego i poletko/obwódkę z czyśćca. Tu znalazłam taki artykuł - może się przyda
https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/jakie-rosliny-beda-dobrze-rosly-w-sosnowym-lesie-aa-DV2n-3oQu-vpdb.html

W artykułach Danusi można by też pogrzebać szukając roślin na suche stanowiska. Sosny pamiętam korzenią się płytko ale szeroko. To może być problem przy zrobieniu nasadzeń. Może zanim całe kamienie wywieziesz jakaś mini sadzawka, sucha rzeczka. Coś co przetnie czysty kształt owalu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 09:37, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18274
o właśnie -Iwonka fajnie podpowiada -może rodki i małe azalie -one też ładnie u Ciebie rosną ....
dawały by efekt wiosną ,kiedy jeszcze hortensji nie widac ....

i ewentualnie wpleść pomiędzy niziutkie hortensje i jakąś trawkę -mam Little smoky i są niziutkie bielutkie,-prawie limonkowe ....

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 10:04, 26 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć Iwonko, melduję się i od razu się wymądrzam Bo sosny to mają korzeń palowy, korzenią się głęboko. Świerki idą płytko i szeroko, dlatego są najczęściej wyrywane z korzeniami np. przez wiatry. Ale u Ciebie to chyba świerki są...?

Z tego, co Madzia zapodała, to chyba nic pod świerkami nie urośnie... Za sucho...Trzeba by poszukać roślin na suchy cień. Pamiętam, że Anda podawała taką ściągę, chyba warto poszukać. Myślę, że czyściec dałby radę, bylica, od strony nasłonecznionej może jakieś zioła śródziemnomorskie? Szałwia, tymianek, oregano, hyzop... Trochę to szalone - zioła pod świerkami - ale może...? Tak sobie przy kwace wymyśliłam...
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies