Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Roślinnie na razie zakończyłam zmiany. Muszę poczekać aż trochę nabiorą masy i zobaczyć czy to jest to. Pewnie będą jeszcze zmiany ale już nie takie wywracające wszystko do góry nogami. Zarys rabat i proporcje z trawnikiem też już mnie zadowalają. Chodzę, nic mnie nie odrzuca. Dobrze mi. Taras mi tylko został do dopieszczenia i miejsce za domem do siedzenia w cieniu. Może drewutnia inna. Ale to już szczegóły. Cieszę się że mam ten etap poszukiwania stylu i kształtu własnego ogrodu za sobą. Teraz zamierzam się nim głównie cieszyć i delektować a nie ciągle ryć. Zobaczymy co mi z tego w praktyce wyjdzie ))

Mam nadzieję, że odpoczęłaś po ostatnim sezonie Z nowymi siłami wkraczamy w nowy
U mnie marzeniem jest przeróbka tarasu. Oby się udało! Chcę go przedłużyć w ogród. Nie lada wyzwanie, nie obejdzie się bez schodów przy tych pochyłościach. Wizję mniej więcej mam. Oby fachowcy nie zawiedli

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Iwonka bardzo, bardzo widać na zdjęciach zmiany poczynione i tytaniczną pracę.
Twój ogród zawsze mi się podobał, a teraz zyskał na kolorach, rabatach
i kształtcie, stworzyłaś zielone chodniki i romantyczne zakątki
Masz piękną kolorową jesień, cudowny dom, który dzięki nowym osiom widokowym wygląda bardzo stylowo
Derenie kousy i floribundy, pagodowe, skrętnolistny to moi ulubieńcy Faktycznie cieszą i sprawiają dużo więcej radości jeśli można ich podpiąć do kategorii niewielkich drzew to czemu ich nie mieć

Witam Kochana po długiej labie Nie tęskniłam jeszcze za wiosną, za dużo u mnie tych zimowych pasji Ale to dzisiejsze powietrze... Natury nie oszukasz, mega frajda wyjść w taką pogodę z sekatorem.
Pochwalę się jesiennymi dereniami, cudnie się przebarwiały.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)

Kanciki super!
Pięknie to wygląda
Uwielbiam kanciki, ukryją każde lenistwo w ogrodzie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Iwonka nie wychodzę z szoku jaki postęp u Ciebie, zrobiło się parkowo, cudownie po prostu. Widać że ogród Cie cieszy, całe serce w niego wkładasz

W każdym ogrodzie na forum widać postępy. A twój ogród Kasiu jest w ścisłej czołówce mega zmian
Mnie ucieszyła ta długa zima. Ileż można ryć, prawda

Styczniowe nic nie robienie Pięknie było...



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Roocika napisał(a)
Iwonko a Twój buczek dawyck gold trzyma liście zimą ??? Ostatnio znalazłam po drodze do do mu buczki kolumnowe posadzone przy drodze, tyle, że bordowe i one są częściowo łyse już teraz


Wrzucam trzy fotki buka Dawyck Gold. W tym sezonie szybko stracił liście.
15 listopada


29 listopada


15 stycznia


17 stycznia - po lewej buk Dawyck Purple - mnóstwo liści aż do dzisiaj. I tak jest co roku.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo jestem ciekawa tej rabaty w przyszłym sezonie


Ja też jestem ciekawa, jak to z tą rabatą będzie Na pewno kiedyś brzozy dużo tu namieszają. Żałuję, że zamiast nich nie posadziłam jednego niższego drzewa. Gdy u sąsiada zniknęła zielona ściana bardzo mi brakowało jakiejś przesłony. Stąd brzozy. Po kilku miesiącach już mnie ta pustka tak nie przeraża i spokojnie mogłabym postawić tu na coś mniejszego...

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatorek napisał(a)


Cudne zdjęcia przedstawiające cudny ogród .
Jesień była w tym sezonie przepiękna I faktycznie coraz bardziej widać zmiany, które powolutku od kilku lat przeprowadzam.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 20:44, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Basia_KRK napisał(a)

Ja mam u siebie Dawyck Gold i Dawyck Purple - oba trzymają liście zimą. Natomiast jest ich conajmniej o połowę mniej, w porównaniu z tym co trzymają graby pospolite.


U mnie tym sezonie tylko jeden Dawyck Purple trzyma liście. U reszty szybko opadły. Graba mam tylko jednego, ale jest bardzo młody i trudno tu o porównania.

Uwielbiam pokrój moich buków, mają przepiękne pnie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 21:03, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Sporo miałaś tego białego Brzozy będą piękne same w sobie nie będziesz żałować, jedynie dużo wody lać roślinom pod nimi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 21:47, 25 lut 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Sporo miałaś tego białego Brzozy będą piękne same w sobie nie będziesz żałować, jedynie dużo wody lać roślinom pod nimi


Brzozy uwielbiam, tylko przeraziła mnie wizja dużego zacienienia w przyszłości... Cała ja, najpierw sadzę potem myślę
A białego faktycznie mieliśmy w tym roku dużo. Muszę wrzucić trochę fotek ku pamięci. Nie wiadomo, kiedy znów taki śnieg będzie nam dany

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies