Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 22:39, 10 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Niesamowicie przykuwa uwagę coraz bardziej ognisty dereń. Jego przebarwienia przypominają te, które znam z ozdobnych wiśni. Ale dereń wygrywa jeśli idzie o trwałość. Amanogawa to szybki spektakl, u kousa zanosi się na więcej aktów
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:39, 10 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Mimo, że zachwycam się płonącą niemal czerwienią, to jednak moja melancholijna natura wybiera spokojniejsza wersję jesieni.
Uwielbiam te kadry...

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:39, 10 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Altanowe widoki
Zdarza mi się marudzić i narzekać na ogród, rabaty. Szczęśliwie są miejsca, które mnie radują.
To jedno z nich. Zadowolona jestem z połączenia starego z nowym, otwarcia altany na więcej. Lubię to miejsce.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Roocika 22:49, 10 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Iwonka napisał(a)
Niesamowicie przykuwa uwagę coraz bardziej ognisty dereń. Jego przebarwienia przypominają te, które znam z ozdobnych wiśni. Ale dereń wygrywa jeśli idzie o trwałość. Amanogawa to szybki spektakl, u kousa zanosi się na więcej aktów

Cudne zdjęcia robisz
Właśnie posadziismy dziś buka
A co tu białego zwisa?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Nowa12 23:42, 10 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Szerokie kadry masz piękne i warte pokazywania. Owocki derenia fajne. Moje jakoś w sezonie opadają i nie zostają do jesieni.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Iwonka 09:25, 11 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Roocika napisał(a)

Cudne zdjęcia robisz
Właśnie posadzilismy dziś buka
A co tu białego zwisa?

Nie wiem, czy cudne, ale po 14 latach posiadania "małpki" mam nową Małpeczkę Przerażają mnie profesjonalne sprzęty, te wszystkie obiektywy, ogniskowe... Nie moja bajka, na razie Cykam wszystko na automacie, ale frajdę sprawia mi ostatnio patrzenie przez obiektyw. Stąd więcej fotek z ogrodu.

Te białe kwiatuszki pod dereniem to gaura Whirling buttreflies.
Trochę mi zgrzyta jej "bałaganiarski" wygląd w zestawieniu z dereniem , w odbiorze za dużo się tam dzieje, ale tak jej spasowała ta miejscówka, że kwitnie jak szalona. I ładnie na wzgórzu widać jak zwisa. Gdyby nie to, coś innego posadziłabym pod tym kousem.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Waclaw 09:43, 11 lis 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonka napisał(a)
Okolice wjazdu i garażu wolnostojącego. Nadal to królestwo hortensji Już nie różowych, ale ślicznie brązowych.
]

Jakże pięknie!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Iwonka 09:50, 11 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Nowa12 napisał(a)
Szerokie kadry masz piękne i warte pokazywania. Owocki derenia fajne. Moje jakoś w sezonie opadają i nie zostają do jesieni.

Dopiero kilka takich szerszych kadrów zaczyna mnie cieszyć, ale jeszcze długa droga do wielkiej radości.

Derenie mam drugi rok. Mega się cieszę, że kupiłam większe egzemplarze. Nie odstają tak bardzo od dorosłej reszty Owocki faktycznie były cały czas, nie wiem czy wszystkie, ale dużo. Najbardziej cieszy mnie, że powoli się przebarwiają i długo trzymają liście. Zwłaszcza ten na froncie Weisse fontaine. Najdłużej miał kwiaty, najwolniej zmienia kolor i wyglada na to, że długo te liście będzie trzymał.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 09:57, 11 lis 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Piękne jesienne kadry. Bardzo mi się podoba sposób, w jaki wprowadzasz zmiany do swojego ogrodu. Ślicznie jest
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 10:02, 11 lis 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)

Jakże pięknie!
Jesienny spektakl jest cudowny.




Musimy naładować akumulatory na wiosnę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies