Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 16:17, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Urszulla napisał(a)
Maleństwa te pierwiosnki, ale w sezonie się rozrosną mocno, a za rok będą kwitnące poduchyjak u mnie. Myślałam że po deszczu już po nich. Ale ponieważ przestało padać to jest szansa że jeszcze się nimi nacieszę. Dzielę po kwitnieniu, ale Ty jeszcze nie masz co dzielić. Ten proces wymaga cierpliwości. Mogłabyś zdobyć dużą kępę do podziału, żeby mieć ich więcej za rok.

Widzę że ze sprzętem działałaś chyba przed świętami.

Maleństwa, ale wokół każdej brzózki mam ich po kilka. Niech się rozsieją, będzie z czego dzielić Super, że są takie żywotne, takich roślinek mi trzeba. Dokupię jeszcze tych jasnych, widziałam w szkółce, nie były drogie.

Sprzęt wyciągłam dopiero w zeszły weekend, wreszcie forma wróciła
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:26, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Basia_KRK napisał(a)
Czy takie pierwiosnki się rozsiewają? Mam kilka w jednym miejscu, ale widzę, że się pojawiają na innych rabatach. I nie wiem, czy to mi np. siostra lub mama cichaczem posadziły, czy się rozsiały
Ula pisze, że dzieli swoje, a czy się wysiewają? Może ktoś się wypowie
A jeśli u ciebie to niespodzianka od Rodzinki, to tym bardziej fajnie

Zrobiłam fotki rozchodnika, myślę, że jak dostanie więcej słońca będzie intensywniejszy w kolorze.


Połamane gałązki włożyłam obok w ziemię, niektóre przyjęły się i wychodzą.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:38, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Agatorek napisał(a)


Rzeczywiście najładniejszy na tej rabacie

A ta trawka po lewej stronie ścieżki to stipa?

Przycinanie służy carexom
A trawka o którą pytasz to stipa. W zeszłym sezonie dostałam cały karton od Abiko. Cieszę się, że mi się przyjęła i pięknie rozsiewa. Chociaż Aga śmiała się, że będę tę cechę kiedyś przeklinać.
Faktycznie siewki są już w różnych miejscach
Na pierwszym planie wyzbierane kłosy carexa, w tle między kostką a krawężnikiem maleńka stipka


Carex przed wyskubywaniem kłosów


I po trochę jeszcze zostało



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:44, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
A tak się mają kolejne carexy po cięciu. Czubki kłosów mają już obcięte, ponieważ dopiero tydzień temu udało mi się wziąć do cięcia kęp.
Everesty z fotek powyżej były cięte miesiąc temu. Dlatego mają już zaschnięte końce a kłosy całe.

Ice dance


Evergold

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:48, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Everillo również przycinałam miesiąc temu. Najładniejsze kępy mam pod kosodrzewiną, gdzie jest więcej cienia. Te z pełnej patelni mają się kiepsko.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:51, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Judaszowiec żyje Tak się cieszę, że się przyjął. Rok temu przyjechał do mnie od kuzyna, wykopany z działki z gołym korzeniem, bez grama ziemi.

Będą kwiatuchy

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Agatorek 16:57, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Szukam jakiejś zwiewnej trawki, stipa wydaje się dobrym kandydatem. Siewki... nie będą dużym problemem .

Fajnie, że judaszowiec żyje. To chyba jakiś większy okaz już?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 19:13, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Iwonko kwietnik i wypełnienie bratkami cudne, u Ciebie to piękne smaczki judaszowiec u Ciebie da pokaz kwiecia, ja czekam na swojego, ciekawe czy żyje, za niedługo się okaże buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 20:01, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Iwonka napisał(a)

Przycinanie służy carexom
A trawka o którą pytasz to stipa. W zeszłym sezonie dostałam cały karton od Abiko. Cieszę się, że mi się przyjęła i pięknie rozsiewa. Chociaż Aga śmiała się, że będę tę cechę kiedyś przeklinać.
Faktycznie siewki są już w różnych miejscach
Na pierwszym planie wyzbierane kłosy carexa, w tle między kostką a krawężnikiem maleńka stipka


Carex przed wyskubywaniem kłosów


I po trochę jeszcze zostało




Nie chciałaś by kwitły???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 20:28, 18 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Piękne te pierwiosnki, nie widziałam nigdzie białych.
Moje carexy też nisko przycięłam. Ale psy lubią tam sobie poleżeć i częśc wygląda na nieżywe. Zobaczymy, może jeszcze odbiją.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies