Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 18:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agatorek napisał(a)
Szukam jakiejś zwiewnej trawki, stipa wydaje się dobrym kandydatem. Siewki... nie będą dużym problemem .

Fajnie, że judaszowiec żyje. To chyba jakiś większy okaz już?


W kategoriach zwiewności stipa jest dla mnie numerem 1 U ciebie ma się gdzie siać Dobrze zdrenowane, nawet jałowe podłoże i będą łany.

Judaszowiec ma jakieś 3 metry, kilkuletni okaz. Przyjechał do mnie rok temu z gołym korzeniem. Rósł w piasku, u mnie dostał glinę. Po posadzeniu przycięłam mu koronę o połowę, aby się lepiej przyjął. Wypuścił malutkie listki, nic nie przyrósł. Stąd były obawy o dalsze jego losy. Szczęśliwie żyje, ciekawa jestem liści, czy będą większe.

Tylko taką fotkę znalazłam z poprzedniego sezonu. Posadziłam go między dwoma dużymi kulami, bliżej domu. Super wypełnił tę lukę.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kasiek 19:02, 19 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Iwonka czemu nie upomniałaś sie o białe prymulki, mam ich troche, przygotuje Ci Już sadzonka wilczomlecza czeka
Judaszowiec to będzie petarda, odzwdzięczy Ci sie za wszystko
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 19:09, 19 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Monia81 napisał(a)
Iwonko kwietnik i wypełnienie bratkami cudne, u Ciebie to piękne smaczki judaszowiec u Ciebie da pokaz kwiecia, ja czekam na swojego, ciekawe czy żyje, za niedługo się okaże buziaczki


Buziaczki Monia, stęskniło mi się za Wami i naszymi spotkaniami W tym sezonie nie odpuszczam tak jak rok temu...
Pogoda niestety nie rozpieszcza, u mnie wszystko pływa w wodzie... Trawnik chlupie, na rabatach zastoje. Zlewy co chwila.


Kwietnik na drewutni to obecnie zakątek, gdzie marazm pogodowy nie dobija mnie tak bardzo. Udało mi się znaleźć trzy ładne, ciemne ciemierniki. Fajnie będą wyglądać na tle jasnej ścianki. I wiosną wypełnią lukę między zawilcami jesiennymi.



Wokół ławki będzie bodziszek. Nie wiem, czy ten który kupiłam "Cluden sapphire" czy inny. Niemniej bodziszek to chyba dobry pomysł na lato w tym miejscu.
Marzy mi się zatopienie tej ławki w kwieciu Na razie zatopiona jest w wodzie, chwastach i nie przyciętych zawilcach
W pierwszej kolejności muszę znaleźć płaskie kamienie i je wkopać, tak żeby ławka nie stała w gołej ziemi i nie gniła.
Potem plewienie, sadzenie. Niech tylko przestanie padać!





____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
abiko 20:57, 19 kwi 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8413
Iwonka jak zwykle masz nienagannie wyczyszczone trawki Chyba znowu Cię zaproszę do kosówek hehehe
Widziałam bratki w nowym nabytku.. super!
Wszystkie ciemierniki wykupiłaś?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Basia_KRK 23:24, 19 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Iwonka napisał(a)

Pogoda niestety nie rozpieszcza, u mnie wszystko pływa w wodzie... Trawnik chlupie, na rabatach zastoje. Zlewy co chwila.


Kwietnik na drewutni to obecnie zakątek, gdzie marazm pogodowy nie dobija mnie tak bardzo. Udało mi się znaleźć trzy ładne, ciemne ciemierniki. Fajnie będą wyglądać na tle jasnej ścianki. I wiosną wypełnią lukę między zawilcami jesiennymi.




U mnie trawnik wygląda tak samo, masakra, nie da się nawet chodzić.. Wertylujację to chyba zrobię w połowie maja.. nie przypominam sobie takiej sytuacji

Gdzie znalazłaś takie piękne, ciemne ciemierniki ?????
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agania 13:02, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka fantastycznie będą się czuły ciemierniki w tym miejscu... będą zawsze pod ręką
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agatorek 21:20, 23 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Ale ciemierniki ...piękny kolor

Nas też pogoda nie rozpieszcza. Dziś padało wszystko, co tylko mogło. Deszcz, śnieg i grad :/
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 21:28, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Piękne na tle tej jasnej ściany Zastanawiam się tylko czy ich z czasem zawilce nie przerosną.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 08:28, 24 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kasiek napisał(a)
Iwonka czemu nie upomniałaś się o białe prymulki, mam ich trochę, przygotuje Ci Już sadzonka wilczomlecza czeka
Judaszowiec to będzie petarda, odwdzięczy Ci się za wszystko

Jakoś nie pomyślałam wtedy o prymulach, krokusy zawróciły mi w głowie
Wokół trzech brzózek posadziłam te od ciebie i kilka na wyższej łodyżce od innej koleżanki. Roślinki darowane cieszą najbardziej Do judaszowca gadam, chyba mu dobrze ze mną


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 08:40, 24 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
abiko napisał(a)
Iwonka jak zwykle masz nienagannie wyczyszczone trawki Chyba znowu Cię zaproszę do kosówek hehehe
Widziałam bratki w nowym nabytku.. super!
Wszystkie ciemierniki wykupiłaś?

W tym roku mam prawie nic nie zrobione, tylko niezbędnik.
Trawki skubię w ramach relaksu Na kosówki się wpraszam Wyposzczona jestem towarzysko!!!

Na bratki coś mnie wzięło, to chyba przez tę spóźnioną wiosnę.
Mam jeszcze takie duże, ale mniejsze bardziej mi się podobają.



Na ciemierniki zachorowałam na koniec ich sezonu sprzedażowego. Na szczęście




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies