Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Monia81 08:55, 25 kwi 2021


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8029
Iwonka ładniutkie zakupy ciemiernikowe poczyniłaś niezawodne kwiatuszki i jak ładnie i długo kwitną no i cieszą nas po zimie cudne są
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gosialuk 08:55, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Iwonko piękne ciemierniki. Te kolorowe są takie inne.
A tulipanowa rzeczka zachwyca nawet bez kwiatów.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basia_KRK 10:34, 25 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Ależ u Ciebie piękne, duże tulipany! Bardzo ładnie wygląda ten "szereg" jak już tulipsy podrosły i nabrały masy, będzie spektakl! Podoba mi się też pomysł z miejscówką dla ciemierników (między hortkami i tulipanami), będzie ekstra!

No i jakie super zakupy poczyniłaś, skąd wyczarowałaś takie doniczki i korony?? Fajne elementy do ogrodu.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
kasiek 12:52, 25 kwi 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Zaciemiernikowałaś sie w tym ro ku jak ja Ja chyba ponad 20 przytuliłam
A propos zawilców - Pan na sz na placu ma przepiekne wiosenne zawilce, chyba w Twoim typie - to te białe
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Basia_KRK 15:40, 25 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Super są te zawilce wiosenne zwłaszcza, gdy są posadzone w dużej grupie. Tylko trzeba uważać, bo one się niesamowicie rozsiewają, ale mi ten efekt akurat bardzo się podoba.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:55, 25 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Iwonka napisał(a)

Za to tył w niektórych miejscach drażni. Rabata przy wykuszu niby skończona, ze sprawdzonymi roślinami a coś mi tam nie klika...

Iwonka napisał(a)
W czerwcu 3 letnie sadzonki szałwii zaczynają się rozpędzać. W obwódce ze stipą stoją jak żołnierze na warcie. Jakoś drętwo to wygląda

Iwonka napisał(a)
Rabata w szczycie rozkwitu niby mi się podoba a jednak coś zgrzyta...



Iwonka, spadasz mi z nieba z tą rabatą! Wow, jestem w szoku, że szałwie tak wyrosły! Pozwól, że wkleję sobie Twoje zdjęcia u siebie w wątku, ku pamięci.

Czy te szałwie masz tu w pełnym słońcu, czy półcień? Pisałaś, że w innym miejscu rośnie niższa, u mnie będzie w pełnym słońcu. Chyba sadzenie tymi trójkątami mogłaby tu pomóc?

Co planujesz zmienić? A jak sesleria się zachowuje z szałwią?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Kokesz 22:04, 25 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Basia_KRK napisał(a)
Super są te zawilce wiosenne zwłaszcza, gdy są posadzone w dużej grupie. Tylko trzeba uważać, bo one się niesamowicie rozsiewają, ale mi ten efekt akurat bardzo się podoba.


Piękne to zawilce wielkokwiatowe, u mnie niestety zanikły i wcale się nie wysiewały
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Waclaw 10:37, 26 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Iwonko,
mi te szałwie bardzo się podobają u Ciebie
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
eVka 11:49, 26 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka, co to za piękne szałwie, jaka odmiana, jak stoją na baczność!
____________________
Basia_KRK 14:30, 26 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
To szałwia Caradonna Ona normalnie ma ok. 60-70 cm wysokości, u Iwonki szaleje chyba do metra?

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies