Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Agatorek 18:21, 26 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wow, ile ciemierników . I jakie cudowne.
(Biały, podwójny najbardziej mi się podoba, napisałaś, że jest z Jesionki)

Tulipanów tez masz niemało
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Iwonka 21:29, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kokesz napisał(a)
Piękne ciemierniki
A ten czerwony jak się nazywa?

Czerwony to HGC Ice N'Roses Red, kupiłam w LM. Kolor ma obłędny. Nadal jeszcze nie posadziłam, muszę rabatę poszerzyć, podobno duży rośnie i ma szeroko rozstawione liście.
Zdjęcie w słońcu i w cieniu. Być może ta zróżnicowana palteta barw jest spowodowana przechowywaniem w sklepie. Przyszły rok pokaże prawdziwe kolory

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:40, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Roocika napisał(a)
Iwonka ale się zaciemiernikowalaś, aż żałuję, że u nas nie ma LM, może też bym gdzieś je dorwała
U nas niestety słabo pada, prawie nic
Słonecznego weekendu.


Aż dziwne, że u was tak mało deszczu, mam wrażenie, że w całej Polsce pada co chwila.
U nas weekend był słoneczny, chwilami, ale zimny. Wykorzystałam sobotę na przycinanie żywopłotu z tuj. 60% pracy za mną

Objeżdżając wszystkie okoliczne markety i szkółki zauważyłam, że jednak markety królują jeśli idzie o ciemierniki. Duży wybór, dobre ceny, choć i tak szalenie wysokie.
Za rok będę śledzić wcześniej ich ofertę, chyba lekkie kolekcjonerstwo mi się włączyło
Z drugiej strony przy moim lenistwie do sadzenia cebul, ciemierniki wydają się lepszą opcją na zapełnienie dziur między hortensjami.



Posadziłam trzy ciemierniki Frozen Kristoff, fajnie zazieleniły przestrzeń między patyczkami hortensji. Na kolejne miejsca jeszcze mnóstwo.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:47, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Ale się zaciemiernikowałaś, popieram bardzo bo też je kocham. Tym czerwonym LM zostaw sporo miejsca. One duże rosną. Naprawdę spore. Liście rozkładają się na 60-70 cm. W następnym roku są jeszcze ładniejsze. Te, które przy sadzeniu dostały skorupki od jajek i obornik granulowany dużo ładniej mi rosną. Teraz podsypałam mączką bazaltową. Danusia pokazywała nam na ogrodzie ciemierniki po takim podsypaniu. Ogromniaste i kwitły już na jesieni.


Ktoś mnie tu zaraził swoimi zakupami
Dziękuję za radę co do wielkości. Będę poszerzać tę rabatę, wstrzymałam się z sadzeniem.
Ciemiernikom Niger sypałam w zeszłym roku skorupki, przyrosły jak szalone.
Dlatego zbieram skorupki i do dołków sypię. Obornik pójdzie już z góry, bo przekompostowany mi się skończył.
Granulowanego nigdy nie kupowałam, jaki ty polecasz? I ile go podsypać na nowe sadzonki? A może na nowo posadzone się nie sypie granulatu?

Muszę raz jeszcze zrobić przegląd twoich ciemierników, na co w przyszłym sezonie polować?

Takiego maluszka no name kupiłam, pasuje do białego z Jasionki.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:51, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Waclaw napisał(a)

Jest pięknie. Będzie cudnie

Jest moc Wacław A najfajniejsze jest to, że widzę ten łan z kuchni i salonu. Ta rabata mimo, że daleka to na podwyższeniu sprawia wrażenie, jakby wchodziła do domu
Niech tylko te zimne noce miną, będzie rozkwit

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:57, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
BASIA8 napisał(a)
Ciemierniki piękności
Pozdrawiam weekendowo


W sobotę dostałam kilka ciemierniczków Niger od Abiko, uwielbiam takie niespodzianki Posadziłam je za wschodnimi, pod kaliną.
Weekend był fajny, nie padało, Agusia z maluszkiem przyjechała, potem cięliśmy żywopłot, rozkładałam kartony na rabaty. Na deser grzanka z grilla Odpoczęłam.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:03, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Urszulla napisał(a)
Ok fajne poglądowe zdjęcie, dzięki

Mam trochę zdjęć sprzed lat, teraz przydają się do porównań
Dziś grujecznik nadal świecił, fajny jest.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:06, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Magleska napisał(a)
Iwonka cudowne te ciemierniki
wszystko fajne i piękne


Te zwykłe Niger są rewelacyjne, drugi miesiąc kwitną. Fotka z dziś
Bedę dosadzać



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:12, 26 kwi 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)

Najbardziej to mi wygląda na Zniczka, ale pewności nie mam

Bardzo podobny jak wygooglowałam. Pamiętasz, co ci kiedyś o ptakach mówiłam, że mnie drażnią i męczą. Coś się zmienia w tym roku... tak się cieszę na te zmiany. Lubię patrzeć coraz bardziej i słuchać... Coś ze mnie jeszcze będzie

sylwia_slomczewska napisał(a)
A po te moje siewki to kiedy przyjedziesz? Niektóre już kwitną nawet, a w zasadzie przekwitają

Przyjadę jak tylko będę miała wolne popołudnie. Agusia mi przywiozła kilka, resztę od ciebie dosadzę w pobliżu, z drugiej strony kaliny. Mam tam dużo miejsca.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 23:39, 26 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękne masz te ciemierniki, miałam dokupić ale jakoś nie trafiłam na ładne sadzonki co by fortuny nie kosztowały.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies