Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

sylwia_slomc... 20:58, 20 wrz 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81725
Olśniło Cię z tym paskiem, a nie napisałaś jak i co tam będziesz sadzić gdy piknęło w serduszku i głowie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 21:04, 20 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Agania napisał(a)

Uroczo
Piękne lato i końcówka rdestowo jeżówkowa, wymarzony koniec lata
Rozchodniki , molinie cudownie kwitnące, super
Ślicznie Iwonko, można czerpać inspiracje od Ciebie garściami
Pozdrawiam


Ktoś mnie tu zaraził metalowymi mebelkami, bylinami, pięknymi kadrami
Agani są niebieskości, u mnie szałwiowa zieleń

Brakuje mi twoich kadrów Agatko... ale domyślam się jak to jest, gdy zostaje się Babcią takich Pięknotek!!!
Pozdrawiam cieplutko w te zimne ostatnio dni i trochę zaległego słoneczka przesyłam

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:45, 20 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Magleska napisał(a)
rany ....ta nowa rabata jest zjawiskowa ....nie mogę się napatrzeć -cudo stworzyłaś -uwielbiam ją
szkoda,że zabierasz brzozy ,ale rozumiem aspekt korzeniowy ......a może jakieś inne małe drzewka typu derenie jakieś ,albo świdośliwy -coś co by dawało wyższy akcent ,a nie zabierało bylinom dobroci posadzisz ?

na ten wąski kawałek po wrzosowisku na pewno sama coś wymyślisz najlepiej

Buziaki


Madzia, moja rabata to jakiś niewielki procencik tego, co u ciebie.
Pomyśl, jak za dwa, trzy lata wszystko ci bujnie. Już jest gęsto, ale wkrótce będą tego całe łany, jak u Moni
To dopiero będzie spektakl...
U mnie drobiażdżki, ale cieszą bardzo po tych ciężkościach, które były.

O brzozach wspomniałam wyżej odpisując Asi Roocika.
Jak wysadzę z wiosną będę obserwować, co pasuje. Bez pośpiechu już.
Kuszą mnie cisy kolumny...
Albo tak jak piszesz, pojedyncze maleńkie drzewko - duży krzew na środku. Byle nie zabierał światła i wody. Lekki w odbiorze jak świdośliwa
Ale mam wolnego kousa, mam magnolię Susan... Pomyślimy.
Przyzwyczaiłam się już do tego żółwiego ostatnio tempa jakie mam

Macham na dobranoc anemonkami

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:17, 20 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
effka napisał(a)
Iwonko, jak ja bym chciała mieć tyle pięknych rdestów, w słońcu wyglądają zjawiskowo Taka różowa chmurka. Muszę chyba dosadzić u siebie jeszcze kilka sadzonek dla takiego efektu jak u Ciebie.
Fajnie, że ciągle coś zmieniasz, nie ma nudy, nowe byliny sprawiają, że taki dojrzały ogród tętni życiem


A wiesz, że tu są wsadzone tylko 3 sadzonki tego rdestu
Nie miał konkretnej nazwy, pisało rdest himalajski.
Niesamowicie mu spasowała miejscówka. Ziemia jest tam raczej ciężka i wilgotna.
Bez przypalającego słońca.
Rośnie jak rdest łąkowy, z jednego miejsca, wykładając się wkoło.
Udaje grubasa, a tak na prawdę każdą kępę dłońmi obejmiesz.
Podoba mi się, że cały czas kwitnie, a wcześniej liście zdobią.
Zobaczymy, czy mróz, śnieg go położą, czy jest z tych mocnych. Jestem ciekawa...



A Golden Arrow to "mercedes"


Muszę go więcej zdobyć. Uwielbiam kolor jego liści. Kwiatów też, piękna fuksja.
Aż sprawdzę, czy da się go podzielić. Bo tego himalajskiego na razie nie, jak bodziszek rozanne z jednej kępy rośnie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
anpi 00:04, 21 wrz 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Iwonka, ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak Ty czarujesz w tym ogrodzie. Lekkie, zwiewne widoczki!!!Przepięknie! I jak Ci to wszystko rośnie! wielkie kępy bylin, traw, cudne napakowane kwiatami hortensje. Do tego smaczki w postaci uroczych mebelków i bibelotów
Super wrzosowe wspomnienia, ach te lata 90-te!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
inka74 07:26, 21 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Golden Arrow bez problemu podzielisz na wiosnę. Tak mój mnożyłam i teraz chyba u większości dziewczyn u mnie w okolicy już rezyduje. Ten himalajski bez nazwy też ładnie możesz podzielić zresztą oba są himalajskie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
eVka 09:40, 21 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


A wiesz, że tu są wsadzone tylko 3 sadzonki tego rdestu
Nie miał konkretnej nazwy, pisało rdest himalajski.
Niesamowicie mu spasowała miejscówka. Ziemia jest tam raczej ciężka i wilgotna.
Bez przypalającego słońca.
Rośnie jak rdest łąkowy, z jednego miejsca, wykładając się wkoło.
Udaje grubasa, a tak na prawdę każdą kępę dłońmi obejmiesz.
Podoba mi się, że cały czas kwitnie, a wcześniej liście zdobią.
Zobaczymy, czy mróz, śnieg go położą, czy jest z tych mocnych. Jestem ciekawa...



A Golden Arrow to "mercedes"


Muszę go więcej zdobyć. Uwielbiam kolor jego liści. Kwiatów też, piękna fuksja.
Aż sprawdzę, czy da się go podzielić. Bo tego himalajskiego na razie nie, jak bodziszek rozanne z jednej kępy rośnie.

Czyli ewidentnie mu miejscówka pasuje skoro to tylko 3 sadzonki. Ja tez tyle wsadziłam na rabacie pod brzozami (odmiana rdestu himalajskiego Fat Domino) ale nie rośnie tak spektakularnie jak Twój. To raczej sucha kompostowa rabata. Muszę w takim razie dolewać mu sporo wody

Golden Arrow bardzo mi się podoba, tez sobie kiedyś go kupię jak trafię
____________________
Wiolka5_7 15:16, 21 wrz 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
effka napisał(a)

Czyli ewidentnie mu miejscówka pasuje skoro to tylko 3 sadzonki. Ja tez tyle wsadziłam na rabacie pod brzozami (odmiana rdestu himalajskiego Fat Domino) ale nie rośnie tak spektakularnie jak Twój. To raczej sucha kompostowa rabata. Muszę w takim razie dolewać mu sporo wody

Golden Arrow bardzo mi się podoba, tez sobie kiedyś go kupię jak trafię


Ewcia ja ostatnio Golden arrow kupiłam w A...r,sadzonki małe ale urosną w przyszłym roku
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 15:33, 21 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Ewcia ja ostatnio Golden arrow kupiłam w A...r,sadzonki małe ale urosną w przyszłym roku

Dzięki, zaglądnę koleżanka właśnie mi tam zamówiła sadźca i rutewkę, mogłam ją poprosić też o rdeścik.
____________________
Martka 20:06, 26 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, Twoje wzgórze to raczej czarodziejska góra Nadrobiłam wrzesień i nijak inaczej nie mogę nazwać tego co ujrzałam Demolka wrzosowa przydała się, bo masz piękny wianek i okazję do wspomnień - swoją drogą - gdzie podziały się te szaleństwa, gdzie zgubiłyśmy beztroskę? Zakątek z ławeczką - klimatyczny coraz bardziej, dopracowany perfekcyjnie. Drewutnia zacnego wyglądu nabrała przez to przemalowanie i daje dobre tło całości. Też jestem fanką penstemonów, bordowe kuleczki są nie mniej urokliwe od kwiatostanów. Zachwyca mnie rozchodnik Star Dust - u siebie nie mam żadnego i ten będzie pierwszy Uśmiałam się z porównania kwiatostanów Annabelle do kalafiorów Potem obejrzałam piękną sesję wrześniowego, wczesnojesiennego ogrodu i rozmarzyłam się... rdesty, jeżówki, rozchodniki i trawy w olśniewających połączeniach. Kunszt. Bajka. Dylemat paskowy wzbudza ciekawość, jaki będzie jego ostateczny kształt? Pozdrawiam, Iwonko!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies