Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 17:56, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
anpi napisał(a)
Iwonka, ciągle nie mogę wyjść z podziwu jak Ty czarujesz w tym ogrodzie. Lekkie, zwiewne widoczki!!!Przepięknie! I jak Ci to wszystko rośnie! wielkie kępy bylin, traw, cudne napakowane kwiatami hortensje. Do tego smaczki w postaci uroczych mebelków i bibelotów
Super wrzosowe wspomnienia, ach te lata 90-te!
Dokładnie Aniu, ach te lata 90-te U mnie to najbardziej beztroski czas.
Cieszę się, że mam dużo kadrów z tego okresu. Uwielbiam fotkę z wrzosami, taka wesoła


I nowa rabata też cieszy. Przez cały dom, aż do kuchni mam widok na ukwiecony łan.


Jutro październik a rabata nadal pełna życia. I ten rój owadów, dużo motyli.


Roślinka od ciebie to chyba rojnik? Zobacz, jak ma się dobrze w kamieniach koło altany.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:57, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
inka74 napisał(a)
Golden Arrow bez problemu podzielisz na wiosnę. Tak mój mnożyłam i teraz chyba u większości dziewczyn u mnie w okolicy już rezyduje. Ten himalajski bez nazwy też ładnie możesz podzielić zresztą oba są himalajskie
Super info z moim rdestowym mercedesem Na razie nawet mu w nogi nie zaglądam bo taki ładny
Z wiosną będę odważniejsza. Warto mieć go więcej, zdobi od lipca, jak nie wcześniej.


Przesadziłam też rdest White Eastfield w bardziej zacienione miejsce, zobaczymy, za rok czy będzie lepiej rósł. W pełnej patelni nieco wegetował.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:57, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)


Ewcia ja ostatnio Golden arrow kupiłam w A...r,sadzonki małe ale urosną w przyszłym roku
Lubię sadzonki z A... Niedawno posadziłam od nich 6 czyśców Hummelo, ładnie się przyjęły. Przesyłka jak zawsze super zapakowana. Sadzonki dosyć gęste, ale bez kwiatów. Zobaczymy za rok.
Tu widać jedną trójeczkę tego czyśćca.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 17:57, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Martka napisał(a)
Iwonko, Twoje wzgórze to raczej czarodziejska góra Nadrobiłam wrzesień i nijak inaczej nie mogę nazwać tego co ujrzałam Demolka wrzosowa przydała się, bo masz piękny wianek i okazję do wspomnień - swoją drogą - gdzie podziały się te szaleństwa, gdzie zgubiłyśmy beztroskę? Zakątek z ławeczką - klimatyczny coraz bardziej, dopracowany perfekcyjnie. Drewutnia zacnego wyglądu nabrała przez to przemalowanie i daje dobre tło całości. Też jestem fanką penstemonów, bordowe kuleczki są nie mniej urokliwe od kwiatostanów. Zachwyca mnie rozchodnik Star Dust - u siebie nie mam żadnego i ten będzie pierwszy Uśmiałam się z porównania kwiatostanów Annabelle do kalafiorów Potem obejrzałam piękną sesję wrześniowego, wczesnojesiennego ogrodu i rozmarzyłam się... rdesty, jeżówki, rozchodniki i trawy w olśniewających połączeniach. Kunszt. Bajka. Dylemat paskowy wzbudza ciekawość, jaki będzie jego ostateczny kształt? Pozdrawiam, Iwonko!

Marta dziękuję za tyle miłych słów, uwielbiam czytać twoje wpisy.
Masz niesamowity dar ubierania myśli w słowa. I skupienie, o które dziś tak trudno.
A przede wszystkim serducho przez duże S
Dobrze, że tu z nami jesteś...

Mojemu wzgórzu przez wszechobecną, wariacką i totalnie nie spójną deweloperkę zdecydowanie brakuje magii. Jestem przerażona zabudową pojawiającą się wokół, hałasem... Są dni, kiedy mnie to przytłacza, zdecydowanie za bardzo odbiera radość.
Ale bywa też tak, że zaświeci słońce, czy po prostu mam lepszy dzień i pojawia się chwila zapomnienia, wyciszenia. Gapię się na moją nową rabatę z kubkiem w dłoni i pojawia się ten reset, który tak lubimy


Powrzosowy paseczek będzie klasyczną, przyparkingową nudą Leśne klimaty powędrują w bardziej klimatyczne miejsce. Tu będzie estetycznie i bezobsługowo Poszaleję gdzie indziej.

Rozchodnik Star Dust polecam ci bardzo. Białe kwiaty przekwitając nie są tak urokliwe jak w innych kolorach, ale w tym rozchodniku zanikająca biel nie straszy.
Zrobię ci fotki, gdy zacznie przekwitać. Na razie nadal zdobi a motyle go okupują.
Penstemonowe kuleczki są faktycznie cudne. I nad nimi muszę się z aparatem pochylić
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 18:00, 30 wrz 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)

Czyli ewidentnie mu miejscówka pasuje skoro to tylko 3 sadzonki. Ja tez tyle wsadziłam na rabacie pod brzozami (odmiana rdestu himalajskiego Fat Domino) ale nie rośnie tak spektakularnie jak Twój. To raczej sucha kompostowa rabata. Muszę w takim razie dolewać mu sporo wody

Golden Arrow bardzo mi się podoba, tez sobie kiedyś go kupię jak trafię
Na twojej liście Golden Arrow a na mojej Fat Domino
Rdesty to super rośliny, bardzo długo kwitną. I faktycznie wolą nieco mniej słońca a wilgoć w nogach.


effka napisał(a)

Dzięki, zaglądnę koleżanka właśnie mi tam zamówiła sadźca i rutewkę, mogłam ją poprosić też o rdeścik.

Sadziec z rutewką - mam i ja
Na razie jako eksperyment, rutewka to niełatwa roślina do kompozycji.
Mam też fioletową, na tle jasnej ściany, na razie w pączkach.


A sadziec Baby Joe to mój ulubieniec. Na tej rabacie mam dwie sadzonki w jednym miejscu. Dokupiłam jeszcze cztery i powtórzyłam w dwóch innych miejscach rabaty. Na razie niewiele widać, ale myślę, że stworzą się fajne trzy plamy.
Sadziec już w lipcu miał pączki, drugie zdjęcie jest z sierpnia.



W lewym dolnym rogu, za hortensją widać dwa sadźcowe maleństwa, w tle 2 kępy zeszłoroczne.
Fotka wrześniowa. I jak tu nie lubić sadźca Baby Joe, fajny gość


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
ElzbietaFranka 22:58, 30 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Roocika napisał(a)

Czyli najlepiej mieć bezodmianowe, żeby się same siały albo dosadzać nowe co 4 lata.




Czytając o jezowkach nie mogę tego zrozumieć. Przecież jeżówki się rozrastają mają młode odnózki można je rozsadzać jak każda inna roślinę. Moje od zeszłego roku zrobiły się duże kępy. Mam jeżówki odmianowe. Dlaczego miały by zanikać. Coś Kondzio pisze nie tak. Zresztą jeżówka jeżowce nie równa.
Skoro tak jak twierdzi że tylko 4 lata to młode sadzonki są co roku i znowu rosna następne 4 lata i tak co rok. To zaprzecza temu co Kondzio pisze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:09, 30 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Iwonka napisał(a)





Witam Iwonka

Nie wiem czy byłam czy nie, ale masz pięknie ukwiecony ogród. Rośliny dobrane że smakiem. Pierwsza fotks rewelacyjna zawilce z tymi jezowkami. Piękne kontrasty też tak lubię. Mam trochę inny ogród ale twój mi się podoba jest tam wszystko co akceptuje w ogrodzie.

Jeżówki seledynowe przepiękne jaka to odmiana/jak się nazywają/. Chętnie bym takie kupiła. Mam sporo innych kolorów nawet białe, ale właśnie o takim odcieniu czystej bieli lub bieli z zielenią nie mam. Chciałam kupić, ale nim chęci nabrałam to już jeżówki były przekwitłe w szkółkach.

Mnóstwo u ciebie rdestu różnorodnego. W zeszłym roku posadziłam i nawet się rozkrzewily, ale chyba posadziłam w złym miejscu za dużo cienia mus przesadzić.

Bardzo ładnie pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 11:57, 01 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)




Czytając o jezowkach nie mogę tego zrozumieć. Przecież jeżówki się rozrastają mają młode odnózki można je rozsadzać jak każda inna roślinę. Moje od zeszłego roku zrobiły się duże kępy. Mam jeżówki odmianowe. Dlaczego miały by zanikać. Coś Kondzio pisze nie tak. Zresztą jeżówka jeżowce nie równa.
Skoro tak jak twierdzi że tylko 4 lata to młode sadzonki są co roku i znowu rosna następne 4 lata i tak co rok. To zaprzecza temu co Kondzio pisze.


Elu Ja tam nie wiem, moje na razie rosną, mam odmianę Magnus.
Za to czytałam o przetacznikach długolistnych, że co 3-4 lata wymagają świeżej ziemi i powinno się je wykopać, podsypać świeżą ziemią lub przesadzić, inaczej słabo kwitną. Jak będzie to się okaże w praniu. Może z tymi odmianowymi jeżówkami jest podobnie.

____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agania 00:59, 03 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Twoje opisy czyta się bez wytchnienia
Foteczki też zapierają dech
Pięknie opisujesz każdą chwilę spędzoną w ogrodzie i o swojej rodzince
Macham
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Urszulla 10:12, 04 paź 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Fantastyczne rabaty i ładny widok z okna, człowiek odruchowo dąży do tego...stanu równowagi psychicznej Też tak mam
u siebie w przedogródku zakładam trawnik po wielu latach różnych planów, moja decyzja przyszła z dnia na dzień niespodziewanie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies