Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Basieksp 15:36, 28 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
kasiab napisał(a)

Do przetestowania szczególnie na tych miodunkach, które są z przodu rabaty i bardzo na widoku dziekuję Basiu

U mnie to się sprawdza
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
bialydomek 15:42, 28 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 188
i znowu się uśmiałam!!!!...już sobie wyobrażam, jak na skakance"...." złaź z roślin"
i do góry hopp...

a każdy z sąsiadów stoii na jakiejś zieleninie przecież, trawka, perz, może i kwiatek..


Haha u mnie wszyscy po sąsiedzku jak słyszą mój okrzyk " złaź z roślin" do psa podskakują bo robię to z nienacka by psica się wystraszyła inaczej położy się na kwiatach generalnie widać nerwowy podskok
kasiab 20:04, 28 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Basieksp napisał(a)

U mnie to się sprawdza


Mam nadzieję że u mnie się również sprawdzi dziekuję bardzo



bialydomek napisał(a)
i znowu się uśmiałam!!!!...już sobie wyobrażam, jak na skakance"...." złaź z roślin"
i do góry hopp...

a każdy z sąsiadów stoii na jakiejś zieleninie przecież, trawka, perz, może i kwiatek..


Haha u mnie wszyscy po sąsiedzku jak słyszą mój okrzyk " złaź z roślin" do psa podskakują bo robię to z nienacka by psica się wystraszyła inaczej położy się na kwiatach generalnie widać nerwowy podskok


Ja za każdym razem się śmieje w głos
____________________
Kasia - tu na razie jest...
ajka 20:16, 28 cze 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4013
kasiab napisał(a)
Moja cienista rabata wiosną zachwycała dzięki miodunce i szafirkom. Niestety część miodunki złapała mączniaka. Oprysk niewiele pomógł. Obcięłam krótko i czekam aż się zbiorą.. lub nie. Paproć w ogóle dopiero się zaczęła pokazywać i coś wypuszcza. Jedynie hakone i molinie są bezproblemowe. Hosty znowu mają na sobie mszyce. Część ma usunięte pojedyńcze liście bo niestety zaczęły żółknąć. Ciężki ten rok w moim ogrodzie.



Dziwne, moje miodunki jeszcze nigdy nie złapały mączniaka i po kwitnieniu i wycięciu przekwitłych części zawsze wyglądają dobrze, myślałam że są bezproblemowe.

Z przytoczonych historii nieźle się uśmiałam.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasiab 13:21, 29 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
ajka napisał(a)


Dziwne, moje miodunki jeszcze nigdy nie złapały mączniaka i po kwitnieniu i wycięciu przekwitłych części zawsze wyglądają dobrze, myślałam że są bezproblemowe.

Z przytoczonych historii nieźle się uśmiałam.


Ja myślałam dokładnie tak jak Ty także moje miodunki w tym roku dostały trochę chorób
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Basieksp 23:13, 29 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
Kurczę na hostach chyba nigdy mszyc nie miałam, albo nigdy ich tam nie szukałam nawet nie pomyślałam, że mogą tam być.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
kasiab 06:10, 30 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dzisiaj muszę iść i sprawdzić bo na penstemonie znalazłam kilka sztuk
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 08:11, 30 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Chodzę do tej mojej róży już 3 razy dziennie żeby zobaczyć czy już ten kwiat w Mariatheresia się otworzył jakby coś zaczyna być widać coś mi się wydaje, że ten drugi krzew się zapączkuje i prawie pootwiera a ten pierwszy kwiat dalej będzie wyglądał jak dzisiaj



Dla przypomnienia 3 dni temu wyglądał tak:




Któraś z Was mówiła, że długo trzyma kwiaty jednak nie wspomniała, że straaaasznie długo je otwiera
____________________
Kasia - tu na razie jest...
LIDKA 10:28, 30 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7204
Kasia daj rodzinkę na bananową dietę a skórki tnij na kawałki i zakopiuj pod róże. ja zbieram do pudełka w zamrażarce a jak mam sporo to ide zakopać.

Masz zdrowe sadzonki. za rok dadzą szału. taka moja obserwacja .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
kasiab 15:34, 30 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dzięki Lidio tak zrobię
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies