Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 11:02, 19 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
anuska2507 napisał(a)
Za mną też chodziła i niedawno kupiłam. Zaczyna kwitnąć, to mogę sprawdzić, czy pachnie


Ooo.... bardzo proszę i zdjęcie proszę również i Twoją opinie jak się ma kolor w realu do tego z katalogu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anuska2507 21:48, 20 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Kasiu, wrzuciłam wczoraj zdjęcia mojej Novalis
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 22:33, 20 cze 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4013
kasiab napisał(a)
Po deszczu środowym i piątkowym wszystko buchnęło serce się raduje





Już wiem co posadzić koło swoich szałwii pięknie ta jasna zieleń się z nimi komponuje.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kasiab 06:01, 21 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
anuska2507 napisał(a)
Kasiu, wrzuciłam wczoraj zdjęcia mojej Novalis

Widziałam dziekuję

ajka napisał(a)


Już wiem co posadzić koło swoich szałwii pięknie ta jasna zieleń się z nimi komponuje.


Zdecydowanie żółty podbija fiolety. Mam przez pomyłkę posadzoną seslerie heufleriane i też wygląda bardzo ładnie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 18:06, 22 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Giardina mnie zachwyciła
Nie mogę się doczekać aż będzie pięła sie ku górze
____________________
Kasia - tu na razie jest...
ewsyg 22:29, 26 cze 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu, stworzyłaś bardzo ładną rabatę. Giardina u mnie potrzebowała 3 lat żeby pokazać na co ją stać, a stać ją na wiele. To bardzo fajna róża. Cieszę się, że tworzysz ogród, który w sercu Ci gra. Ja też tak robię. Nie bardzo teraz mogę u mnie pokazać szersze kadry. Mam bałagan po budowie, rabaty bardzo zaniedbane, zachwaszczone. Muszę się nieźle nagimnastykować, żeby zrobić zdjęcie. Dodatkowo, zmieniałam jedną część ogrodu, bo mi się basenu zachciało. Trzeba to też jakoś ogarnąć.
Jesteśmy w trakcie przeprowadzki i końcowej wykończeniówki, czasu jak na lekarstwo.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kasiab 06:20, 27 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
ewsyg napisał(a)
Kasiu, stworzyłaś bardzo ładną rabatę. Giardina u mnie potrzebowała 3 lat żeby pokazać na co ją stać, a stać ją na wiele. To bardzo fajna róża. Cieszę się, że tworzysz ogród, który w sercu Ci gra. Ja też tak robię. Nie bardzo teraz mogę u mnie pokazać szersze kadry. Mam bałagan po budowie, rabaty bardzo zaniedbane, zachwaszczone. Muszę się nieźle nagimnastykować, żeby zrobić zdjęcie. Dodatkowo, zmieniałam jedną część ogrodu, bo mi się basenu zachciało. Trzeba to też jakoś ogarnąć.
Jesteśmy w trakcie przeprowadzki i końcowej wykończeniówki, czasu jak na lekarstwo.


Pamiętam te czasy budowy i wykończenia jak najbardziej rozumiem dlaczego nie wrzucasz zdjęć całych rabat
Czy Tworzę ogród jaki mi w duszy gra? Nie wiem.... U mnie jest jedna wielka zmiana koncepcji i przesadzanie tego co już mam czy przekazywanie roślin dalej.
Na początku myślałam, że najlepsze będą trawy: minimalna ilość gatunków, poukładane itd. okazał się dla mnie hmmm mało ciekawy i wymagający ogromu pracy (chociaż mam 3 rabaty dopiero gotowe) by wyglądał dobrze.
Róże podobały mi się od zawsze. Mam zwykły prosty domek bardzo tradycyjny. Zdecydowanie nie pasuje do niego ogród minimalistyczny. Chcę, by na rabatach się działo podoba mi się klimat u Ewy Andy, podobają mi się rośliny, które Ty masz- stąd prośba o szersze kadry bym mogła zobaczyć jak wszystko wygląda razem no i ogród Kasi z Początkującego ogrodnika kawałek trawnika.
Na razie sporo czytam na temat róż i wybieram które chcę mieć u siebie i szukam odpowiedniego towarzystwa by wszystko razem wzajemnie się podbudowywało
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 17:44, 27 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Od wczoraj mamy burze, wietrzysko, ulewy i oberwanie chmur.
Trampolina wpadła do basu od wiatru i tak tam trwa dzisiaj przez cały dzień bo mamy straszne podmuchy wiatru.

Giardina nie zrobiła sobie absolutnie nic z wiatru czy oberwania chmury

A tu bukiecik który zakwitł jako pierwszy:


Gartentraume ma aż 1 kwiatka na jednym krzewie, drugi wypuszcza nowe pąki. Pachnie przepięknie



I Mariatheresia mam 2 krzaki na bliźniaczych rabatach: na jednej rośnie przysłonięta przez stipy, kocimiętki, szałwię i seslerie. Wydawało mi się że będzie miała ciężko tymczasem już za moment pokaże pierwszy kwiat i nie mogę się doczekać bo to pierwsza róża jaką przytaszczylam do ogrodu


A drugi niedawno zawiązał pąki a wydawać by się mogło, że ma więcej słońca i nic jej nie ogranicza
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 17:52, 27 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Moja cienista rabata wiosną zachwycała dzięki miodunce i szafirkom. Niestety część miodunki złapała mączniaka. Oprysk niewiele pomógł. Obcięłam krótko i czekam aż się zbiorą.. lub nie. Paproć w ogóle dopiero się zaczęła pokazywać i coś wypuszcza. Jedynie hakone i molinie są bezproblemowe. Hosty znowu mają na sobie mszyce. Część ma usunięte pojedyńcze liście bo niestety zaczęły żółknąć. Ciężki ten rok w moim ogrodzie.

____________________
Kasia - tu na razie jest...
Rojodziejowa 20:01, 27 cze 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8603
U mnie też ciężki. Ale następny będzie lepszy! Tego się trzymajmy

A popadało, to się roślinki z cienistej na pewno zbiorą.

Śliczne wszystkie różyczki
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies