Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Gosialuk 16:48, 30 cze 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5275
Przedłuża przyjemność oczekiwania.
Ja tak czekam aż mi lilie zakwitną pod blokiem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasiab 22:22, 30 cze 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Gosialuk napisał(a)
Przedłuża przyjemność oczekiwania.
Ja tak czekam aż mi lilie zakwitną pod blokiem.


Ja jestem niecierpliwa toż to pierwszy kwiat
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 07:33, 01 lip 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dostałam wczoraj w prezencie żółte trzmieliny na pniu w ilości 2 sztuki są śliczne tylko pytanie gdzie je posadzić... Może posadzę je z przodu przed oknami na cienistej i dosadzę im hosty, kopytnik, paprocie i molinie. Ewentualnie dorzucę zawilce różowe. Mam akurat 2 małe rabaty pod oknem. Ostatnio zostałam obdarowana trzykrotkami wirginijskimi fioletowymi także ładnie się będą podbijać jakby co
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anuska2507 10:28, 01 lip 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Trzmieliny możesz dać gdzieś w słońcu w towarzystwie lawendy lub innych fioletowo kwitnących roślin. Pasuje gdzieś w widocznym miejscu, np. przy ścieżkach, tarasie, bo zdobi też zimą.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
kasiab 14:17, 01 lip 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniu nie patrzyłam na to z tej perspektywy coś muszę pomyśleć dzięki!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 19:57, 01 lip 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Doczekałam się

Piękna moja Mariatheresia a już się bałam że będzie bardzo podobna do Giardiny lub Gartentraume

____________________
Kasia - tu na razie jest...
ewsyg 21:43, 01 lip 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
kasiab napisał(a)


Pamiętam te czasy budowy i wykończenia jak najbardziej rozumiem dlaczego nie wrzucasz zdjęć całych rabat
Czy Tworzę ogród jaki mi w duszy gra? Nie wiem.... U mnie jest jedna wielka zmiana koncepcji i przesadzanie tego co już mam czy przekazywanie roślin dalej.
Na początku myślałam, że najlepsze będą trawy: minimalna ilość gatunków, poukładane itd. okazał się dla mnie hmmm mało ciekawy i wymagający ogromu pracy (chociaż mam 3 rabaty dopiero gotowe) by wyglądał dobrze.
Róże podobały mi się od zawsze. Mam zwykły prosty domek bardzo tradycyjny. Zdecydowanie nie pasuje do niego ogród minimalistyczny. Chcę, by na rabatach się działo podoba mi się klimat u Ewy Andy, podobają mi się rośliny, które Ty masz- stąd prośba o szersze kadry bym mogła zobaczyć jak wszystko wygląda razem no i ogród Kasi z Początkującego ogrodnika kawałek trawnika.
Na razie sporo czytam na temat róż i wybieram które chcę mieć u siebie i szukam odpowiedniego towarzystwa by wszystko razem wzajemnie się podbudowywało


A mnie się bardzo podobają angielskie ogrody. Wstawiłam troszkę kadrów. Mam problem ze ślimakami.Zjadają mi sporo roślin. Przez nie straciłam jeżówki, smakują im też jarzmianki. Teraz testuję czego nie lubią, to będę sadziła. Zamówiłam trochę nowych roślin, może im nie zasmakują Obecnie delektują się liliowcami.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
kasiab 09:07, 02 lip 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
ewsyg napisał(a)


A mnie się bardzo podobają angielskie ogrody. Wstawiłam troszkę kadrów. Mam problem ze ślimakami.Zjadają mi sporo roślin. Przez nie straciłam jeżówki, smakują im też jarzmianki. Teraz testuję czego nie lubią, to będę sadziła. Zamówiłam trochę nowych roślin, może im nie zasmakują Obecnie delektują się liliowcami.

Ach te ślimaki... Ja codziennie ściągam je ze świdośliwy bo jest oblepiona nimi tak jak owocami

W kwestii kadrów z ogrodu:
Byłam, widziałam, pozachwycalam się, dziekuję
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 09:11, 02 lip 2023


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
W tym tygodniu obcięłam szałwie. Część do 0 część tylko przekwitnięte kwiatostany.





Te które obcięłam tylko z kwiatostanów już robią się fioletowe i ładnie trzymają się w kupie


Kupiłam wczoraj jeżówkę butterfly kids i niskiego bodziszka na rabatę przy świdośliwie. Wcześniej były tam gaury i penstemony. Niestety wypadły. Nie sądzę więcej bo chce sprawdzić czy przezimuje to towarzystwo
____________________
Kasia - tu na razie jest...
LIDKA 09:26, 02 lip 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7213
Sadzonki z obciętych do zera zrobiłaś?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies