Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 14:37, 11 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Pod lawendę rozluźniłam z piaskiem i humusem z działki... Dziwne bo 2 krzaczki zostały i się rozrosły a były takie biedniutkie jak je wsadziłam
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 14:38, 11 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Inspiracje obłędne... Ja muszę mieć rozplanowane wszystko co do sztuki i co do cm bo strasznie to dla mnie trudne do ogarnięcia... Wolę kopać wybierać chwasty, przekopywać z kora i z obornikiem niż układać kompozycje...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 17:46, 11 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No czasami tak bywa - foch i tyle

Ale zmartwiłaś mnie pisząc, że musisz mieć rośliny co do centymetra rozplanowane.
Bo plan jest nowoczesny ale nie minimalistyczny - zakłada swobodę mieszania się gatunków.
Tak jak na tych zdjęciach:
https://pl.pinterest.com/pin/475833516850774132/
https://pl.pinterest.com/pin/206884176616899825/

Jeżeli jednak lubisz bardzo uporządkowane ogrody, to może lepiej iść w takim kierunku jak np.: Wiola?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 18:11, 11 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Nie zrozumiałaś mnie... Żeby zrealizować plan i dla mojego komfortu psychicznego wskazane jest zebym wiedziała która roślinka gdzie ma być a nie że jak na bogato to nie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwia_slomc... 18:13, 11 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Hmmm muszę przebrnąć od początku by się wypowiadać, ale zajęcie jak znalazł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
makadamia 18:22, 11 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kasiab napisał(a)
Nie zrozumiałaś mnie... Żeby zrealizować plan i dla mojego komfortu psychicznego wskazane jest zebym wiedziała która roślinka gdzie ma być a nie że jak na bogato to nie


Zrozumiałam Cię Kasiu bardzo dobrze.
Właśnie o to mi chodzi, że plan zakłada dosyć swobodne rozmieszczenie nie tylko tych głównych roślin (poduchy, hortensje) ale i bylin. Przewiduję jedynie luźne wskazówki co do ich rozmieszczenia a potem niech się naturalizują. To jest główna zaleta tej koncepcji
Ale jeśli Ty potrzebujesz porządku, to powyższe nie jest zaletą tylko wadą.

Ps. Wezwałam wsparcie z innego wątku, żeby uzyskać więcej opinii. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 19:05, 11 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Witaj Sylwio! Nie ma co czytać od początku bo wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie ostatnie 3 strony wystarczą

Asiu to może chociaż te główne elementy tak co do cm? Wiesz dla mojego spokoju żeby była jakaś stała dziękuję za zaproszenie gości
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gruszka_na_w... 19:05, 11 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Matulu Masz front domu identyczny jak mój i okno z boku też jak u mnie.Czy to projekt "Słoneczny z garażem"?Z przyjemnością będę zaglądać.

Lepsze masz posadowienie budynku na działce. Widok z tarasu masz na ogród.Fajna opcja.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 19:07, 11 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Mi się plan podoba choć ja sadzę u siebie pod linijkę to takie swobodne nasadzenia bardzo mi się podobają
No i wszystkie rośliny podane bardzo lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiab 19:09, 11 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Witam Haniu! Spacerowałam już po Twoim ogrodzie miło mi że będziesz u mnie gościła.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies