Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

makadamia 11:46, 14 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, obawiam się, że 30 opaski tu nie pomoże, bo okap na pewno masz szerszy, a śnieg będzie spadał poza obrębem okapu.
Trzeba dobrać rośliny:
albo takie, które na wiosnę startują od zera, czyli byliny, hortki bukietowe
albo żywopłotowe, które się mocno tnie i które się dobrze regenerują po cięciu: czyli bukszpany, cisy, nie wiem jak te trzmieliny i daniki.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 11:50, 14 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Tak okap mam szerszy... Dobrze że do Eli w porę weszłam i to przeczytałam... Bym się zdziwiła jakby wszystko padło ale z boku będzie mogło być trochę roślinek którym nic nie będzie grozić oprócz słońca
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 13:37, 14 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Głupie pytanie mam... Nie umiem się na nic konkretnego zdecydować niestety... Tak jak pisałam ogród marzy mi się powalający na kolana... Zastanawiam się czy można by zrobić go tak by przód był nowoczesny ale już zawietrzna która się łączy z rabatą z prawy przód by miała więcej gatunków w tym kwitnące? i im bliże tyłu by było bardziej kwitnąco i na powrót z boku od strony garażu mieć miejscówkę obfitości... Jakoś tak ciągnie mnie w stronę drzew z obwódkami i trawami, rośliny zadarniające w tym wszystkim... Nie wiem czy da się to połączyć? Normalnie najchętniej wzięłabym po trochu z każdego ogrodu który widziałam ale nie wiem jakby to połączyć... Niby się cieszę że zbliża się wiosna a z drugiej strony mnie to przeraża bo chcę już natychmiast mieć piękny przedogródek a się boje że nic mi z tego nie wyjdzie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 13:44, 14 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moim osobistym zdaniem przedogródek wcale nie musi być taki sam jak "zadomie".
Łącznikiem spajającym obie części mogą być z powodzeniem powtórzone rosliny, kolor lub formy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 13:59, 14 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Czyli jest szansa żeby moc mieć więcej dziekuję to pocieszające Iwonko
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 14:09, 14 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kasiu, również tak uważam, już Ci to zresztą kiedyś pisałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 14:57, 14 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
I ja też tak sądzę.
Dobór roślin i tak zależy od stanowiska: inne będziesz miała w miejscach zacienionych a inne w słonecznych.
Ważne jest powtórzenie roślin strukturalnych - czyli tych danik, cisów czy grabów - oraz sposób sadzenia roślin: albo robisz naturalistyczny dywan z przeplatających się swobodnie roślin albo mocne, wyraziste plamy jednorodnych nasadzeń.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Wiolka5_7 15:07, 14 sty 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
Ja właśnie planując, obsadzając dalszą część ogrodu wybieram te rośliny co mam w przedogródku,żeby to wszystko było spójne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kasiab 16:22, 14 sty 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Masz rację teraz sobie przypomniałam Ewo... Nadal mam ciążowy mózg

Dzisiaj jak położę te swoje dziewczynki spać to usiądę i coś porysuje i może uda się wrzucić
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 22:18, 14 sty 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasiu porysowałaś? Moje dziewczynki starsze, ale jeszcze nie śpią, a ja paadaamm...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies