Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Dorii 11:35, 22 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Olej na blaty jest inny niż ten na taras. Na taras najlepszy jest olej. Jak chcesz koniecznie coś innego to taki żeby nie trzeba było zdzierać starej warstwy przed kładzeniem nowej bo to straszna robota szczególnie jak deski ryflowane. Olejowa co prawda trzeba raz w roku ale tylko myjesz przed kolejnym olejowa wiem. Balkon mam pomalowany lazurą co miała 7 lat wytrzymać ale po 3 już wyglądała okropnie a zdzierać tego nie ma komu. W przyszłym roku się za to wezmiemy i będziemy szukać innego środka
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 07:18, 23 paź 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Będzie taras, super Diablątko jak podrośnie, to trochę się odklei od Ciebie

A jak reszta prac?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 07:39, 23 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Zakrecona napisał(a)
Będzie taras, super Diablątko jak podrośnie, to trochę się odklei od Ciebie

A jak reszta prac?


Diablatko to takie trafne określenie na moją Kaję a pomyśleć że ją nazywamy pieszczotliwie tylko Poganiaczem Niewolników w kwestii prac to po pracach pana z kultywatorem wzeszły.miliony chwastów które wcześniej się wysiewały przez tyle lat które wyrwałam ręcznie żeby dalej się nie siały i teraz od końca działki kopię to czego kultywator nie ruszył z prędkością 2m2 dziennie bo pracuje całe 30min sama a później jest ze mną Kaja która mi "pomaga". W niedzielę sąsiadka przywiozła mi maliny i musiałam je posadzić, wczoraj je obcięłam. A jak u Ciebie?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Zakrecona 10:21, 23 paź 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Sryliony chwastów

Mam górę obornika, lada dzień będzie kompost, może nawet dziś. Chcemy to jeszcze wkopać w miejscu planowanego trawnika.

Coś tam popchnięte do przodu, ale jeszcze daleka droga. Kamienie ciągle jeszcze wypychane są na wierzch, także cierpliwie przebieramy
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 12:23, 23 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Po głębokim kopaniu ziemia wypluwa najwięcej kamieni (i innych śmieci) po zimie. Najlepsze efekty są jak ziemię zetnie mróz. Działają prawa fizyki i ładny plon kamienny mozna zebrać;-
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwik69 16:58, 23 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Więc ja czekam na mróz moja ziemia także pluje kamieniami!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 17:00, 23 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)
Hej! Mam do Was pytanie czym zaimpregnować deski tarasowe? W końcu są gotowe dechy (miały być na lipiec) i jutro będziemy się tym zajmować jak tylko przyjadą.... Jakiś jestem zrazona do oleju w basz domowy blat prosi się po 3 miesięcznym użytkowaniu do kolejnego olejowania. Chciałam jakaś lazure żeby taras był w kolorze szarym i niestety na pazurach nie ma wyszczególnionych tarasów

Ja użyłabym lakierobejcy,bo zabezpiecza i kolor wnika w słoje,nie łuszczy się
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Dorii 17:13, 23 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Lakierobejca nie łuszczy się? Masz to przetestowane na tarasie?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwik69 19:05, 23 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dorii napisał(a)
Lakierobejca nie łuszczy się? Masz to przetestowane na tarasie?

Nie,ale jutro będę malować deski na altanie lakierobejcą.Na każdym dziale budowlanym znajdziesz specjalne preparaty również do malowania tarasów i fachową poradę!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Dorii 19:23, 23 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Tylko że ja szukam porady praktycznej czyli z doświadczenia bo teorią jestem rozczarowana
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies