Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

Toszka 10:46, 04 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Życie bywa brutalne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 10:55, 04 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Toszko bardziej dzieci... jakos moja Kajusia nie potrafi zrozumieć, że mama ma plan na popołudnie i chce bardzo coś porobić... ale ma 16 miesiecy także jej wybaczam
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 21:38, 04 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie tak było do 7, albo 8 roku zycia...hehe, a teraz Młode dopytuje się, czy jeszcze czegoś w ogrodzie nie mam do zrobienia (czytaj: chce mieć cisze i spokój w domu)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 13:16, 05 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasiu, piękna robota, super
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 13:29, 05 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dzięki Magdo chciałabym dużo zrobić do zimy ale przy zaangażowaniu Kajki nic z tego nie wyjdzie w jakiś 95%
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dorii 10:37, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Poczytałam, pooglądałam i pozwolę sobie podglądać dalej.
Podziwiam ile dałaś radę zrobić mimo dwójki brzdąców. I dałaś radę nic nie posadzić, szacun.
Też mam dwójkę ale chłopców 6 i 2 lata. Zazdroszczę wiedzy i samozaparcia. Pomimo że my mieszkamy już ponad 5 lat to praktycznie jestem na tym samym etapie, czyli przygotowywanie gleby. Tyle że mam parę byle rabatek, warzywnik i kilka drzew, chwastowisko zwane trawnikiem. Po tym sezonie stwierdzam że to błąd że mam to wszystko bo to sporo czasu zajmuje i zamiast kopać to ciągle coś sieję, sądzę, podlewam, pielę. Lubię to robić ale to zbiera czas a przekopywane miejsca leżą odłogiem i czekają na zmiłowanie. W przyszłym roku chyba ograniczę warzywnik.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
kasiab 11:02, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dori dziękuję! Takie słowa wiele znaczą... Zazdroszczę warzywnika i tych kilku rabat. Ja ze względu na te szykowanie gleby postanowiłam od razu wysypywać korę bo non stop musiałam po dodaniu dobroci pielic itd. na moich rozsadniku nie rośnie za dużo chwastów bo wszystko zabezpieczone tekturami i korą. Polecam tak robić tam gdzie będa rabaty.

Właśnie pytanie do Toszki: jeśli dopiero w przyszłym roku będzie robiony trawnik to czy mogę przekopać ziemię z korą albo wysypać korę na te miejsca po wymieszaniu z dobrociami?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 11:15, 06 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie, rozłóż tekturę i daj albo kompost albo obornik.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 11:22, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Jak tu jesteś to coś mogę jeszcze wysiać jako poplon czy jest za późno?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Dorii 15:33, 06 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Są poplony ozime, na pewno coś jeszcze można posiać tylko musisz poczytać co. Z tego co kojarzę można wysiać jeszcze żyto ale czy to dobre dla przyszłego trawnika to się nie wypowiem. Może ktoś mądrzejszy doradzi.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies