Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 19:25, 23 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja jutro albo w piątek pojadę na rozeznanie do sklepu... A tak mi się chce ze no nie moge
____________________
Kasia - tu na razie jest...
DorKa 08:52, 24 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
kasiab napisał(a)
Hej! Mam do Was pytanie czym zaimpregnować deski tarasowe? W końcu są gotowe dechy (miały być na lipiec) i jutro będziemy się tym zajmować jak tylko przyjadą.... Jakiś jestem zrazona do oleju w basz domowy blat prosi się po 3 miesięcznym użytkowaniu do kolejnego olejowania. Chciałam jakaś lazure żeby taras był w kolorze szarym i niestety na pazurach nie ma wyszczególnionych tarasów

już wiem dlaczego pytasz tu krótki opis producenta oleju , który stosowałam ( chyba można jak nie podaję nazwy ?)

Powłoka na bazie naturalnych olejów roślinnych opracowana specjalnie do ochrony, renowacji i barwienia tarasów drewnianych.Olej do tarasów tworzy hydrofobową, mikroporowatą powłokę, która pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się drewna. Dzięki temu nie pęka, nie łuszczy się ani nie odpryskuje (tak robią to wszystkie lakiery do drewna). Oleje tarasowe wygładzają powierzchnię drewna, pielęgnują je i zabezpieczają przed wnikaniem brudu i wody.
Renowacja tarasu pokrytego olejem jest łatwa i szybka – nie wymaga szlifowania ani gruntowania, można też odnowić jedynie najbardziej zużyte fragmenty.


i faktycznie poziom zabezpieczenia desek widać jak pada deszcz. Tworzy się taka powłokę a'la krople deszczu. Fajnie się nakłada, nieźle pachnie i kolory dobierane są do poszczególnych gatunków drewna. Wiadomo każde drewno bedzie wyglądać inaczej pomalowane tym samym kolorem. Jedna warstwa daje już fajny efekt a po drugiej jest super. Szybko schnie i fajnie się nakłada. A więcej powiem za rok
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 08:53, 24 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a i jakby co to szary kolor też widziałam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:20, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dobrze się składa, że o tym oleju na "O" piszecie. Wprawdzie "tylko" schody będę impregnować, ale utwierdzam się w przekonaniu, że dobrego wyboru dokonałam. Zwłaszcza, że olej "antypoślizgowy" (ma być...podobno)


Już z forum zapożyczyłam przetestowaną gumę do uszczelniania/zabezpieczania łazienki...ta guma uratowała nam dach przed przeciekaniem (na cito prowizorka). Stary dach uszkodził uczeń dekarza...pssst... niestety, chłopaczek nie przyznał się od razu i mieliśmy niemiłą niespodziankę
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 09:57, 24 paź 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Dobrze się składa, że o tym oleju na "O" piszecie. Wprawdzie "tylko" schody będę impregnować, ale utwierdzam się w przekonaniu, że dobrego wyboru dokonałam. Zwłaszcza, że olej "antypoślizgowy" (ma być...podobno)


Już z forum zapożyczyłam przetestowaną gumę do uszczelniania/zabezpieczania łazienki...ta guma uratowała nam dach przed przeciekaniem (na cito prowizorka). Stary dach uszkodził uczeń dekarza...pssst... niestety, chłopaczek nie przyznał się od razu i mieliśmy niemiłą niespodziankę


jakoś szczególnie się nie ślizgam ale moim zdaniem ma właściwości antypoźlizgowe Dobry wybór !
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zakrecona 09:57, 24 paź 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
sylwik69 napisał(a)
Więc ja czekam na mróz moja ziemia także pluje kamieniami!


To dobrze, że nie zdecydowałam się siać jesienią Może mróz podgoni robotę

A tak na serio trochę się obawiam, że wiosną suchawo może być. No, ale nie tylko ja wiosną trawę siać będę.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 10:45, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sianie w maju i workowane podłoże do zakładania trawników. Ma nawóz startowy. Obsypałam nasiona przez plastikową skrzynkę by cienko i równo pokryć i oddzielić patyki i śmieci (długie włókna) torfowe. Zwałowanie. Zraszanie rano i po południu. W efekcie po 3 tygodniach miałam pierwsze, obfite koszenie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 10:48, 24 paź 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Byłam dzisiaj dziewczyny i kupiłam olej będę się zabierać za to jak zaimpregnuje belki i legary.... Dziękuję Wam za odzew

Toszko jakbyś mi wysłała nazwę tej pasty to będę wdzięczna bo u nas podcieka przy kominie dwie ekipy to już robiły (swoją drogą jak można nazywać się dekarzem i zrobić to źle?)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 10:55, 24 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Podam na forum, bo sama z forum od Andrzeja podejrzałam. I jego rekomendacja była najcenniejsza (uszczelniał oczko wodne z cegieł)
Rubber. Nie jest tanie, ale warte każdej wydanej złotówki. I bardzo wydajne. I Pani na telefonie pomocna, miła i merytoryczna w obsłudze blondynek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 10:15, 05 lis 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej dziewczyny! Może któraś z Was pamięta, która z dziewczyn ma u siebie winogron deserowy który nie rośnie z szklarni/namiocie?
Gdzieś czytałam i nie wiem gdzie tyle wątków przeleciałem.

Żeby nie było że u mnie nic się nie dzieje: kopie cały czas z tyłu i szykuję miejsce pod warzywa. Będę ustawiać powoli w nowym miejscu kompostowniki. Zastanawiam się czy na wiosnę sadzić tuje wzdłuż ogrodzenie w okolicy winorośli?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies