Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 19:13, 14 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Dzisiaj postanowiłam posadzić moje grabiki... Powiem szczerze że gleba którą szykowalam od końca 2018 roku jest cudowna. Przekopana 3 razy, wysiamy poplon (gorczyca) wszystko przekopane, przemieszane z obornikiem i 45 workami kory, wygrabione i wyściółkowane korą czekało sobie prawie rok na dalszą pracę. Z powierzchni ok 50m2 musialam wyciągnąć 1 wiaderko 10l chwastów co jest dla mnie super wynikiem utwierdza mnie to tylko w tym by pracować nad glebą i sciolkowac rabaty nawet pomimo braku nasadzen
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Mariposa 22:51, 14 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Moje spostrzeżenia są dokładnie takie same Warto było, zgadzam się
Właśnie zabrałam się za kolejną część działki, ale już mnie ta glina nie przeraża, bo wiem, że w przyszłym roku tu też będzie cudowna ziemia
____________________
Ela Motylogród
kasiab 22:57, 14 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Mariposa napisał(a)
Moje spostrzeżenia są dokładnie takie same Warto było, zgadzam się
Właśnie zabrałam się za kolejną część działki, ale już mnie ta glina nie przeraża, bo wiem, że w przyszłym roku tu też będzie cudowna ziemia


trzymam kciuki żeby kopalo się super przyjemnie. Ja z tylu przekopalam najgorszy kawałek i wysiałam gryke żeby zadusiła perz. Zostało mi juz tak niewiele ze mam mega motywacje żeby to zrobic jak najszybciej i jak najlepiej
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 20:41, 15 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)


trzymam kciuki żeby kopalo się super przyjemnie. Ja z tylu przekopalam najgorszy kawałek i wysiałam gryke żeby zadusiła perz. Zostało mi juz tak niewiele ze mam mega motywacje żeby to zrobic jak najszybciej i jak najlepiej

A jeszcze nie tak dawno byłaś przerażona...a widzisz jak kawałek po kawałku można ugór zamienić w ogród wspaniale!!! wypracowałaś super metodę i jeszcze jesteś wzorem dla innych Brawo Kasia!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Zakrecona 11:07, 16 cze 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Super, że już niewiele zostało

Teraz będziemy się cieszyć z sadzenia i wzrostu roślinek. Fajne graby

Oby pies był sympatyczny
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
kasiab 11:31, 16 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Dzieki Magdo ja tez uważam że są slodkie. Pies aktualnie omija je szerokim lukiem bo wyglądają jak pacjenci opalikowane i wyprostowane
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 21:07, 16 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Mam pytanie: czy Ktokolwiek ma może rozchodniko stardust o mógłby cokolwiek o nim powiedzieć? U nas w szkółkach nie dowiem się niczego a niektórzy sprzedający robią tylko wielkow oczy i tyle z tego...
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 20:45, 18 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1514
Dzisiaj pojechalam i zakupiłam dodatkowe 3 grabiki wszystkie opalikowane. Niech rosną zdrowo by w przyszłości były przesłoną od sąsiadów
Mam dumna 6stke


____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 21:04, 18 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)
Mam pytanie: czy Ktokolwiek ma może rozchodniko stardust o mógłby cokolwiek o nim powiedzieć? U nas w szkółkach nie dowiem się niczego a niektórzy sprzedający robią tylko wielkow oczy i tyle z tego...


Kasiu miałam kupiłam na Gardenii przed 3 laty,po zimie zupełnie zanikł.Kupiłam go ze względu na biały kolor,ale jego kwiaty bardzo szybko robiły się szare,byle jakie.To moje spostrzeżenia,może to wina podłoża?
Bardzo polecam Matronę
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 21:06, 18 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)
Dzisiaj pojechalam i zakupiłam dodatkowe 3 grabiki wszystkie opalikowane. Niech rosną zdrowo by w przyszłości były przesłoną od sąsiadów
Mam dumna 6stke



Będzie piękna rabata
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies