Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

anuska2507 22:24, 09 lip 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
kasiab napisał(a)


Dziękuję Basiu mam taka nadzieję...dzisiaj czas przesadzania tujek z frontu na ten bok przy grabikach. Niestety od 3 lat nie urosły wcale muszę zajrzeć pod ziemię żeby sprawdzić co się tam dzieje bo nie wygląda to za dobrze. Nie wiem czy winny nie jest pies, który wchodzi między tuje a płot i się na nie kładzie czy o co chodzi.


Widzę, że niezmordowanie działasz mnie też kuszą graby, chyba dam je na froncie. W jakiej odległości od płotu sadziłaś? Dobrze rozumiem, że między grabami a płotem będą jeszcze tuje?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
kasiab 07:44, 10 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
anuska2507 napisał(a)


Widzę, że niezmordowanie działasz mnie też kuszą graby, chyba dam je na froncie. W jakiej odległości od płotu sadziłaś? Dobrze rozumiem, że między grabami a płotem będą jeszcze tuje?


Nawet już są wczoraj miałam akcje przesadzania tujek z frontu
Jak będę miała jak to pójdę i Ci zmierzę jednak z tego co pamiętam to są zdecydowanie za blisko. Mam tam 2,5 m od płotu do ścieżki także są na ścisk.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 07:47, 10 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Poniżej postęp prac:



____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 07:49, 10 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Muszę dzisiaj zabrać resztę roślinek z frontu. Gleba wymaga dalszych pracy także muszę przekopać i działać dalej. Przy ogrodzeniu muszę wymienić sporo ziemi. Będziemy docelowo wyciągać humus z miejsc pod ścieżki także mam gdzie wszystko zagospodarować.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 11:50, 10 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ile miejsca trzeba zostawić pod molinie kf i ed? Chodzi mi o to w jakim rozstawie je sadzić?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
andzia458 17:21, 21 lip 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kasiu, graby będą piękne, jak nabiorą masy.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
kasiab 21:15, 21 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
andzia458 napisał(a)
Kasiu, graby będą piękne, jak nabiorą masy.


Też tak sądzę już wyglądają uroczo z nowymi ślicznymi listkami
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Sanka 16:19, 24 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Kasiu,
Wpadam do Ciebie po poradę, bo pisałaś u Sylwii, że udało Ci się uzyskać dużą ilość sadzonek nie bankrutując przy tym
Mam zaplanowane (w głowie) rabaty z dużą ilością miskantów, rozplenicy, stipy i trzcinników. Chciałabym zapytać o radę jak sie zabrać do rozmnażania tych trawek.
Myślałam żeby kupić duże droższe okazy np. po 2 czy 3 sztuki i podzielić na xx malutkich sadzonek.
Tylko pytanie czy wsadzać bezpośrednio do gruntu takie podzielone sadzonki czy np. do doniczek?
A może lepiej kupić nasiona i wysiać te tawki na wiosnę?
Podpowiesz jak wygląda u Ciebie taka "produkcja"?

____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Zakrecona 16:27, 24 lip 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Sankaz tego co pamiętam, to Kasia jest mistrzynią dzielenia, takie ociupinki źdźbła do ziemi powsadzała, że ja patrząc już się bałam

Jak widać opłacało się

Kasiafajnie Wam idzie. Dużo listków mają Twoje graby? Pokażesz z bliska?

Moje takie lichawe są
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Sanka 16:49, 24 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
No właśnie wyczytałam u Sylwii, że jest niesamowita w rozmanażaniu roślin więc chciałam prosić o poradę mistrza
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies