Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 14:33, 29 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Dziękuję Ewo
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Gruszka_na_w... 22:16, 29 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Po tych ostatnich zawirowaniach pogodowych i obfitych opadach, błogosławię swój kliniec granitowy na podjeździe i ścieżce do furtki. Nic nie spływa, ładnie wsiąka, nikogo nie zalewam.
Pamiętajcie tylko o dobrym wykorytowaniu. Jeśli ścieżki będą często używane, to lepszy od żwiru będzie drobny kamień łupany. Łatwiej się klinuje i nie przemieszcza tak łatwo jak żwir.
Grabki fajne. One szybko rosną. Za 3 lata będą sporymi drzewami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kasiab 06:14, 30 cze 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Po tych ostatnich zawirowaniach pogodowych i obfitych opadach, błogosławię swój kliniec granitowy na podjeździe i ścieżce do furtki. Nic nie spływa, ładnie wsiąka, nikogo nie zalewam.
Pamiętajcie tylko o dobrym wykorytowaniu. Jeśli ścieżki będą często używane, to lepszy od żwiru będzie drobny kamień łupany. Łatwiej się klinuje i nie przemieszcza tak łatwo jak żwir.
Grabki fajne. One szybko rosną. Za 3 lata będą sporymi drzewami.



Haniu jaką masz warstwę klinca? Pod spodem wymienialas ziemię na piach? U nas jest glina i chcialam docelowo ściągnąć glinę dac warstwę grubszego piachu na to matę szkółkarską i dopiero żwir.
W kwestii grabów kiedyś zmężnieją moje chlopaki glebę mają przygotowaną tak, że zostaje im nie wybrzydzać tylko zdrowo rosnąć
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 21:36, 02 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Kasiu czy burza nie wyrządziła szkód? strasznie zalało Zieloną Górę
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 23:55, 02 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Sylwiu u nas niewielkie szkody pomimo że z 3 stron mieliśmy burze które szły. Widno było od piorunów jak w dzień. U nas padało 15min i z 1/4 dachu do beczki wpadło 100l wody. W samej zielonej górze sttasznie wiało i mieli ponad godzinę ulewy. U nas położyło ogrodzenie jednak ze wzgledu na to że to tymczasowe to nie ma problemu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
BasiaLT 07:56, 03 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
kasiab napisał(a)
Dziękuję Basiu za zdanie w tej kwestii rozsadzalas je moze? Dobrze to znoszą?

Nie rozsadzałam bo one są jeszcze małe. Rozrastają się zdecydowanie wolniej niż inne ale to też może kwestia miejsca bo na skarpie to one nie mają łatwego życia.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Magda70 22:05, 07 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
kasiab napisał(a)
Dzisiaj pojechalam i zakupiłam dodatkowe 3 grabiki wszystkie opalikowane. Niech rosną zdrowo by w przyszłości były przesłoną od sąsiadów
Mam dumna 6stke




O matulu! Jaka profeska! Brawo
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kasiab 06:47, 08 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Magda70 napisał(a)


O matulu! Jaka profeska! Brawo


Mówisz? są tacy powyginani że nie było wyboru... Teraz stoją dumni i w miarę wyprostowani po wakacjach chce grabiki doprostowac z jakim efektem to się okaże
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 12:57, 08 lip 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Mam pytanie: czy może ktokolwiek wie co to za rośliny?


____________________
Kasia - tu na razie jest...
Anda 12:58, 08 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Tradescantia virginiana
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies