Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

teres40 18:40, 26 mar 2019

Dołączył: 02 cze 2018
Posty: 3
Witam

Tydzień temu robiłem wertykulacje trawnika i posypalem dolomit .
Teraz pytanie jaki nawóz zastosować na pierwszy raz w tym roku .
Z tamtego roku zostało mi jeszcze hydrocomplerx yaramila.
.
Bardzo prosze o podanie czym sypać by trawa była ładna .
Greenwitek 17:59, 28 mar 2019

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 12
Dzisiaj przyglądałem się mojemu trawnikowi i zauważyłem że strasznie dużo koniczyny się pojawia, widać duże łaty gdzie jest tylko koniczyna, co zrobić
czy nawozić czy wapnować, czy wysiać w tych miejscach od nowa ale tego jest sporo. Wogóle mam wrazenie że z roku na rok tej koniczyny jest na moim trawniku więcej, czy to może świadczyć o starości trawa ma ponad 12 lat,
ale stosowałem na niej różne zabiegi jak nawożenie, aeracja, wertykulacja, piaskowanie.
BOSS 10:47, 30 mar 2019

Dołączył: 20 paź 2018
Posty: 10
Witam.
Mam problem z trawnikiem.
Był zakładany z rolki w czerwcu 2018.
Wyglądał pieknie.
Ale na jesień i po zimie zrobił się jakby taki jałowy.
Czy to wina ziemi jaka jest pod nią?
Ziemia była zwykła czarna przesiana ktorą ja rozsypywałem.
Panowie z firmy zakładającej wyrównali ziemię, przejechali glebogryzarką założyli siatkę na krety nawozi i rozłożyli trawę.
Jakoś pod koniec roku ona zaczynała marnieć.
Była nawożona przeze mnie nawozem yara mila complex.
Lato też było dość upalne.
Ciekawostka jest też taka, że tam gdzie było głebiej kopana (odwodnienia , kable) trawa rośnie i jest zielona.
2 tyg. Temu oddałem próbki ziemi do analizy czeka na wyniki powinny być zaraz.
Może ziemia słabo przepuszcza i trzeba by było zrobić areację czy na niespełna rocznym trawniku można i wertykulację?
Prosze o porady aby przygotować trawnik na sezon?
I jeszcze foto tak było
BOSS 11:00, 30 mar 2019

Dołączył: 20 paź 2018
Posty: 10
BOSS 11:02, 30 mar 2019

Dołączył: 20 paź 2018
Posty: 10
A jest tak


☹❓
Malwinka 12:17, 30 mar 2019

Dołączył: 03 kwi 2017
Posty: 1


Witam, jesienią 2018 wysiałam trawę barenburg exlusor. Wszystko było w porządku, mrozy nas oszczędziły trawa ładnie wyrosła przed zimą. Dzisiaj przychodzę na działkę, a na całej powierzchni wysianego trawnika rosną drobne, małe kwiatki. Co to może być ? Trawa była zanieczyszczona ? Jak się ich pozbyc ? Chciałam mieć ładny, równomierny trawnik. Za wszystkie rady będę wdzięczna.

Gardenarium 20:36, 01 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BOSS napisał(a)
A jest tak


☹❓


Zagłodzony, zasuszony, a tu gdzie zielone, miękka ziemia więc lepiej wygląda. Po zbitym widocznie woda spływała.

Zacznij w tym roku dobrze podlewać i nawozić. Będzie dobrze.
Już bym zaczęła podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BOSS 00:21, 02 kwi 2019

Dołączył: 20 paź 2018
Posty: 10
Ok zacznę podlewać już.
A z nawozem poczekać jak dobowo temp. bedzie jeszcze cieplej czy nie i już dawać nawóz?
Co ile 3 czy 4 tyg nawozić czy dać jakiś długo działający?
Ps. Danusia jaki byś poleciła nawóz na tak wygłodniały trawnik?
Gardenarium 08:21, 02 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz spróbować z mocznikiem na start, teraz, tylko uważaj i równo posiej bo spalisz albo łaty będą.

A chyba bezpieczniej dla niedoświadczonego - saletra wapniowa - tylko pierwszy raz. Potem wieloskładnikowe co 4 tygodnie.

Po aplikacji nawozu koniecznie od razu podlewaj, żeby się nawóz rozpuścił.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 10:21, 02 kwi 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Mam dwuletni trawnik.

Mieszanka traw Diana

Kostrzewa czerwona ROSSINANTE15%
Kostrzewa czerwona NISTA 10%
Kostrzewa czerwona LAMBADA17%
Kostrzewa czerwona MAXIMA15%
Kostrzewa czerwona LIVISION10%
Kostrzewa czerwona RYDER15%
Życica trwała BOKSER 20%
Wiechlina łąkowa GEISHA 8%

Regularnie nawożony, koszony w sezonie dwa razy w tygodniu.
Zeszłej wiosny wertykulacja i areacja, szczególnie w okolicy drzew owocowych, które rosną 3 szt. w trawniku, bo darń była tam bardzo zbita, ciężko się nakłuwało ziemię. Na jesień też robiliśmy wertykulację.
W zeszłym roku po wiosennych zabiegach bez dosiewek trawa się ładnie zagęściła i była równa.
Teraz widzę, że pod drzewami owocowymi rośnie jakby inna trawa niż w pozostałych miejscach, drobniejsze źdźbła.
Czy to możliwe, że jeden gatunek traw z mieszanki wyparł inny, np kostrzewa została w tych suchszych miejscach?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies