Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

wioslo 19:06, 21 wrz 2018

Dołączył: 13 cze 2018
Posty: 11
mam pytanko z 3 miesiace temu zakladalem trawnik ale przez to lato w tych bardziej nasłonecznionych miejscach jest sporo przeswitow i teraz w weekend chce sie wziasc za dosiewki pytanie jak to robic najlepiej?
i czy po tej operacji nawozic cos w ogole jeszcze trawe w tym sezonie??
Wiaan 10:21, 26 wrz 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Danusiu, chciałam wymienić kawałek trawnika ok 30m2 ponieważ odstaje od reszty trawnika, trawa nie jest taka ładnie wyprostowana tylko się kładzie na wszystkie strony, była dosiewana innym gatunkiem i może to jest przyczyna, dodatkowo kawałek całkowicie do posiania i stąd pytanie czy teraz czy już wiosną? Zdjęcie świeże po wiatrach, jeszcze liście nie usunięte. Miałam już nawet pomysł aby nie wymieniać tej trawy tylko ew. zrobić dosiewki w miejsca po wyrwaniu brzydkiej trawy, na wiosnę nawozić i po rozkrzewieniu i zagęszczeniu może zrobi sie ładna. Poradź proszę szefowo czy tak mozna czy lepiej od nowa.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 18:38, 26 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba lepiej od nowa skoro cię tak denerwuje i odstaje od reszty Jednak czy teraz czy wiosną - trudno doradzić, bo pewnie młodziutki trawnik zniszczy się zimą (czy po nim tutaj często się chodzi? lub spada śnieg z dachu?), z kolei sianie wiosną będzie późno, w maju więc będziesz czekać.

Ja bym siała teraz jeśli to miejsce nie jest szczególnie narażone na wydeptywanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Arris777 13:59, 30 wrz 2018

Dołączył: 30 wrz 2018
Posty: 3
Dzień dobry. Moze ktoś wie co sie dzieje z moją świeżo wysianą trawą. Trawa robi sie żółta i zasycha miejscami, a na trawie jest jakby pajęczyna. Dodam, ze trawa zasiana 3 tygodnie temu a po koszeniu tydzień temu zaczęły wychodzić takie oto plamy. Może jest popalona od koszenia w upały, ktore były tydzień temu, albo jest przelana od deszczy, ktore teraz nas nawiedzily?
Co robić?
Gardenarium 15:23, 30 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapewne brakuje w ziemi składników pokarmowych i trawa jest zagłodzona. Od koszenia takie coś się nie robi.
Także być może trawa jest za gęsto posiana i walczą siewki ze sobą o życie.


Albo sypany był nawóz nierównomiernie lub gleba jest zasobna w różnych częściach w różnym nasileniu. Na zbyt jałowej glebie trawa jest żółta, a na tej lepszej - zielona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Arris777 16:55, 30 wrz 2018

Dołączył: 30 wrz 2018
Posty: 3
Dziękuję za odpowiedź. Co mogę teraz zrobić? Ziemia jest raczej jałowa. Sama glina a na wierzchu 10 cm czarnoziemu. Czy dać tak młodej trawie nawóz?
Gardenarium 18:25, 30 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz to wyłącznie nawóz jesienny do trawników. Ja stosuję Florovit jesienny. Podlej po rozsianiu nawozu, żeby wsiąkł w glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Arris777 19:03, 30 wrz 2018

Dołączył: 30 wrz 2018
Posty: 3
Dziękuję za podpowiedź
mest 10:11, 04 paź 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Mam nadzieję, że piszę w domry temacie. W końcu to też problem z trawnikiem.
Jakie to może być zwierzę i co mogę zrobić, żeby się pozbyć?



Proszę o pomoc.
Gardenarium 21:39, 04 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kret kopie po krawędzi siatki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies