Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

PiterSas 07:36, 18 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
skierka napisał(a)
Dzień dobry wszystkim
Mam problem z trawnikiem.
Po poprzednim właścicielu posesji odziedziczyliśmy mocno zaniedbany trawnik, w wielu miejscach trawa nie rosła itp. Zatrudniliśmy chłopaków z ogłoszenia, którzy mieli zrobić wertykulację i dosiać nowej trawy. (Niestety drożsi ogrodnicy nie mieli już terminów). Po wertykulowaniu zagrabili, następnie w puste miejsca rzucili nową ziemię, na to nawóz i nasiona. I one tak po prostu leżą, nieprzykryte już dodatkową warstwą ziemi. Ja się na tym w ogóle nie znam ale jak zaczęłam czytać porady na ten temat to trochę zaczęłam się martwić: czy nawóz nie powinien był być posiany wcześniej, parę dni przed sianiem? Czy nasiona mogą ewentualnie leżeć tak na wierzchu, nie być przykryte ziemią? Mija już 12 dni od posiania a tej nowej trawy prawie w ogóle nie widać, może w paru miejscach wzeszły jakieś nowe źdźbełka ale np. w jednym kącie, takim kawałku 2x2m, gdzie wcześniej stała trampolina, nie widać nic zielonego, tylko ziemia i na niej te nasiona...
Podlewamy ją regularnie, zwykle 2 razy dziennie.
Czy jest jeszcze szansa, że ta trawa wzejdzie? Jeśli nie, to co radzilibyście teraz zrobić?


Hej.
Nasiona powinny po siewie być lekko zagrabione, tak że część by była pod ziemią a część na ziemi.
Odnosnie wschodów trawy - trawa wschodzi gdy temperatura przekracza 8 stopni C. U mnie tez była dosiewana i niestety codziennie jest niewielki przymrozek i też nic nie rośnie.....
RadekGd 16:54, 22 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 8
Witam
Trawe wysialem 9. Kwietnia Do dziś wyszło dosłownie parę "listkow" Ziemia byla przygotowana od podstaw
Trawa to barenbrug Universal Zagrabiona potem zwalowana 3 razy dziwnie zraszana Po wysianiu 2 dni spadł w nocy śnieg:/ Czy mam wysiac od nowa ?? Czekać ?
Pozdrawiam bold text
head67 22:30, 22 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Hej siałem ta samą odmianę trawy początek kwietnia pomału zaczyna być coś widać ale trzeba dobrze spojrzeć z poziomu zero z góry nić nie widać
RadekGd 06:45, 23 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 8
Przykrywane nasiona były ziemia /torfem ? Czy Tak jak u mnie przegrabione ? U mnie to dosłownie tyle co nic Zastanawiam się czy nie kupić dziś worka I od nowa polecieć
head67 12:02, 23 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
zgrabione posiane zwalcowane podlewałem codziennie czekam do końca maja bo obsiałem prawie 300 m2 ale już jest więcej chwasta niż trawy mieszankę barenbrug Universal
zamawiałem z allegro pakowane końcówka grudzień 2018 nie wim do czego się przyczepić zmarzła, wysuszyło przez wiatry.
Gardenarium 12:05, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Spokojnie czekajcie i podlkewajcie, zimno jest nocami, u mnie też nie wschodzi.
Wzejdzie jak pójdą deszcze i dodatkowo zrobi się ciepło nocami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekGd 12:09, 23 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 8
U mnie jest to samo 270 metrów wysialem Ale nawet chwasty nie urosły Ziemię sprawdzałem Ph I nie powinno być problemów Już sam nie wiem co z tym zrobic Poczekam jeszcze tydzień jak będzie tak samo to w majówkę wysieje jeszcze raz i przykryj torfem Bo już nie mam pomysłu i nerwów na to
Gardenarium 12:36, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ogrodnictwo to zajęcie dla cierpliwych, ponowne sianie jest bez sensu. Jest za zimno. Do wschodów temp gleby (nie powietrza) powinna wynosić co najmniej 12 stopni, a nie ma, bo mierzę.

Nie gorączkuj się tak i oddychaj głęboko. Wyluzuj człowieku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekGd 12:50, 23 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 8
Dobrze w takim razie 3 głębokie wdechy I czekam
Gardenarium 12:56, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Generalnie wieje jak cho...ra, ziemia wysycha, skup się na podlewaniu i czekaj na ciepło i deszcze. Trawa wzejdzie migiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies