Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

maxled 13:31, 30 kwi 2019

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Witam serdecznie, jestem początkującym ogrodnikiem, starałem się samemu założyć przydomowy trawnik i wszystko wykonać ale skutek jest opłakany. Rok temu pierwszy błąd popełniłem przywożąc na działkę 2 rodzaje ziemi, jednej brakło musiałem kupić u innego dostawcy. Zasiałem trawę rekreacyjną, ładnie wyrosła, tam gdzie nie wyrosła podczas mojej nie obecności tata dosypał innego rodzaju trawy (nie wiadome co to było) i wynik po roku jest opłakany. Po 3 miesiącach od zasiani trawy nawoziłem z reki myśląc ze tam gdzie nie wyrosła potrzebny był nawóz. Dzisiaj chciałbym poradzić się ekspertów co robić ? Mam nadzieje ze nie czeka mnie glebogryzarka i na nowo wszystko. Dodam iż przy ziemi widać dużo zeszłorocznej trawy (sianka)

Czytają forum doszedłem do wniosku iż powinienem, skosić nisko trawę, zwertulować, nawieź Hydrocomplexem ale tym razem będę zapytał zanim zacznę działać.

Dziękuje bardzo za poradę.

Kindzia 13:37, 30 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ja bym tak zrobiła. Wierz mi, pójdzie jak burza. My mamy siany trawnik z bardzo różnych nasion. Jest wertykulowany raz w roku, potem nawieziony, pryskany ze dwa razy w roku na chwasty i jest bardzo przyzwoity.
Powodzenia
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
maxled 13:42, 30 kwi 2019

Dołączył: 29 kwi 2019
Posty: 10
Dokupiłem wapno jeszcze, doradzono mi w sklepie, jednak mam pewne obawy czy mieszać wapno z Hydrocomplexem ? Powiedziano mi ze tak zżółka trawa jest wynikiem zakwaszenia i trzeba wapna, na forum znazłem info o braku azotu ?
Kindzia 13:54, 30 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
maxled napisał(a)
Dokupiłem wapno jeszcze, doradzono mi w sklepie, jednak mam pewne obawy czy mieszać wapno z Hydrocomplexem ? Powiedziano mi ze tak zżółka trawa jest wynikiem zakwaszenia i trzeba wapna, na forum znazłem info o braku azotu ?

Wapno stosuję na mech po zimie. Poczekaj aż inni się wypowiedzą, u mnie trawnikiem zajmuje się mąż, nie doradzę Ci nic więcej.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
krzysztofszy... 19:38, 30 kwi 2019


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Mam pytanie odnośnie trawy. Była siana w sierpniu ubiegłego roku. Ogólnie ładnie się rozrosła i rozkrzewiła ale drażni mnie jej kolor, jest bladozielona. Czy powodem jest to, że jeszcze jest młoda czy może coś innego ma na to wpływ? Nawieziona dwa razy w tym sezonie. Stara trawa ma bardzo ładną, ciemnozieloną barwę. Wygląda to dobrze ale kolor mnie drażni :/.

dirty_steve 22:15, 30 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 23
Moze sprobuj jakis maly kawalem popsikac zelazem w plynie.
Bandi82 10:59, 01 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2019
Posty: 11
Sypalem granulatem jesienia przygotowujacym trawnik do zimowania.Zle to oposalem.Nie sypalem granulatu zima.Dodam ze po podlaniu ten granulat byl widoczny przez 2.miesiace i sie nie rozpuscil.Czyli nawoz jakis nie teges byl.Co do koszenia to kosze nisko bo trawa rosnie kepami i wyglada jak kleposko na łace.Dodam ze juz od poczatku po zalozeniu z roliki firma ktora gonprzywiozla jakos szybko uciekala jak zwrocilem uwage ze podstawy zdzbla trawy u nasady sa zolte.Podlewalem i od zawsze byla do kitu.Nie wazne.Co mam teraz zrobic dosypac ziemi na calosci trawnika i przysypac nawet zielona trawe czy tylko miejscami gdzie jest stara wypalona trawa dosypacz i rozsiac nowa trawe.A moze wyciac miejsca wypalone i do rownego poziomu dosypac ziemi i wysiac. A MOZE DA SIE COS Z TYM OBECNYM JESZCZE COS ZROBIC.PORADZCIE COS BO JUZ NIE WIEM CO ROBIC.
Bandi82 11:58, 01 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2019
Posty: 11
Czarna szmata jest przygotowana pod nawodnienie i polozenie kamienia .Czy rozsypac ziemia do trawnikow w tych miejscach gdzie sa dziury i dosiac trawy w tych miejscach i posypac nawozem po calym trawniku czy tylko w tych miejscach gdzie dosypie ziemii do trawnikow.Pytam bo ucze sie i nie jestem ogrodnikiem.Dodam ze kosze nisko bo mi wstyd ze sa kepy zielonej trawy a po bokqch kep sa filcowe przeswity.Doradzcie mi prosze co zrobic.Aha czy taki trawnik wygladac moze od zniszczenia systemu korzeni trawy.Pytam bo sasiadke mamy bardzo zawistna.Kiedys przy podlewaniu zaczelo mi sie jedno miejsce pienic jak piana po plynie do naczyn.Od tego czasu z trawa jaet coraz gorsej.Moze generalizuje ale czy moze to dostac sie do systemu korzeniowego i go niszczyc od srodka.Poszukam starych zdjedi z przed 2 lat zanim te burzyny piany przy podlewaniu zauwazylem i wstawie jak trawnik wygladal kiedys po podlaniu adblue mocznikiem.
Bandi82 12:12, 01 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2019
Posty: 11
Czarna szmata jest przygotowana pod nawodnienie i polozenie kamienia .Czy rozsypac ziemia do trawnikow w tych miejscach gdzie sa dziury i dosiac trawy w tych miejscach i posypac nawozem po calym trawniku czy tylko w tych miejscach gdzie dosypie ziemii do trawnikow.Pytam bo ucze sie i nie jestem ogrodnikiem.Dodam ze kosze nisko bo mi wstyd ze sa kepy zielonej trawy a po bokqch kep sa filcowe przeswity.Doradzcie mi prosze co zrobic.Aha czy taki trawnik wygladac moze od zniszczenia systemu korzeni trawy.Pytam bo sasiadke mamy bardzo zawistna.Kiedys przy podlewaniu zaczelo mi sie jedno miejsce pienic jak piana po plynie do naczyn.Od tego czasu z trawa jaet coraz gorsej.Moze generalizuje ale czy moze to dostac sie do systemu korzeniowego i go niszczyc od srodka.Poszukam starych zdjedi z przed 2 lat zanim te burzyny piany przy podlewaniu zauwazylem i wstawie jak trawnik wygladal kiedys po podlaniu adblue mocznikiem.
Bandi82 12:14, 01 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2019
Posty: 11
Tak wygladala trawa zanim sasiadka podlala mi jakas chemia .Dlatego sadzilem ze toncos przedostalo soe do korzeni trawy i od srodka niszczy trawe.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies