Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

RadekGd 15:02, 23 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 8
3 razy na dobę podlewane Uzbrajam się w cierpliwość
head67 18:00, 23 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
a można już przed tym wschodem popryskać chwastoxem na te małe chwasty co wschodzą
Gardenarium 18:05, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można, bo młode siewki zniszczysz także, pomimo że to oprysk na dwuliścienne. Potem chwasty zlikwidujesz. Trzeba to było robić przed siewem, teraz nie można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 19:57, 23 kwi 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Mój trawnik ciężko się zbiera po zimie.

W marcu była wertykulacja, tydzień temu nawieziony florowitem, podlewany codziennie. Przez dwa lata z rzędu to dzialalo szybko a tym razem niepokoję się co mu dolega. Zazielenil się znacznie ale jest dużo suchych miejsc jeszcze. Czy mogę prosić o wskazówki jak działać.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 09:39, 24 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dalej podlewać i czekać aż się ociepli. To wszystko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekGd 12:17, 25 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 8
Wszystko wykielkowalo W nocy było z 13 stopni Podlewam I obserwuje
PatrykRT 08:14, 26 kwi 2019

Dołączył: 23 kwi 2019
Posty: 10
Witam. Jestem tutaj nowy no i też trochę nie doświadczony z trawnikami. W zeszłym roku został założony trawnik z rolki. Pięknie się wszystko przyjęło, cały rok był gęsty. Został dobrze przygotowany na zimę, nie było po nim chodzone. Na początku kwietnia została przeprowadzona wertykulacja +nawóz jednak ogrodnik nie zastosował dużej dawki. Po 3 tygodniach wygląda następująca jak na zdjęciach. Są jakieś plamy oraz w nie wszystkich miejscach jest nie równy kolor. Oraz nie chce zbytnio rosnąć , a dodam że u sąsiada który ma również trawnik z rolki już robi się ładnie zielono. Proszę o pomoc.

B_E_R_E_K 10:59, 26 kwi 2019

Dołączył: 26 kwi 2019
Posty: 5
To teraz ja się pochwalę swoją walką z trawnikiem 180m2
W zeszłym roku nawiezione ziemi polnej, teren podniesiony o około 80-100cm od gruntu rodzimego. Wszystko ubite walcem drogowym aby ziemia nie siadała (przy poziomie podniesienia około 60cm) Następnie dowieziona ziemia i wyrównana koparką. Ziemia pod trawe była przesiewana recznie na oczkach 1cm i była bardzo ładnie sypka i napowietrzona. Ziemia równana była łatą na prowadnicach. Następnie zasiałem trawe TRAWNIK POLSKI GAZON na początku lipca ubiegłego roku. Wszystko przysypałem cienutką warstwa piachu i zwałowałem walcem. Niestety na początku lipca przyszły ulewy i sporą część trawy zmyło :/ Następnie dosiałem trawę i czekałem na efekty... Pod koniec sierpnia było zielono ale niestety z plackami bez trawy. Trawnik był regularnie koszony ale niestety wiele się już na lepsze nie zmieniło. W tym roku trawa niemalże wcale jeszcze nie urosła co mnie zmobilizowało do działania. Dałem ziemie do badań i okazało się że jest jałowa. Zalecili mi nawozy (ilość i dawki na foto widać) Niestety nie udało mi się dostać fosforanu amonu ponieważ jest tylko w workach 50kg. Po konsultacji w sklepie ogrodniczym kupiłem 5kg SALETRZAK PRO AGRO, 5kg YARA MILA COMPLEX, i 10 kg azofoski. Wg zaleceń ze sklepu dwa pierwsze poszły na pierwszy rzut dzisiaj rano i podlewanie a po 2 tygodniach kazali 5kg azofoski. Ponadto 2 tygodnie temu zastosowałem AERATOR W PŁYNIE TARGET.
Teraz kilka pytań:
1. Jak zrobić dosiewke na puste placki? Zrobiłem kawałek ok 5m2 metodą z ziemią ogrodową tzn wzruszyłem ziemię posiałem trawkę i wszystko przyspałem ziemią ogrodową do kwiatów. Resztę też tak zrobić czy macie jakieś lepsze sposoby?
2. Ziemia jak leżała na kupie to była ładna sypka obecnie niestety jest mocno zbita i cięzko nawet szpadel wbić choć woda niegdzie mi nie stoi i wchłania się ładnie. (dlatego zastosowałem aerator w płynie aby zrobiła się mniej zbita)
3. Czy nawozy które zastosowałem wystarczą czy jeszcze jakoś można pomóc tej trawie?

Sianie i równanie:





Sierpień/wrzesień 2018:










Badanie gleby:


Stan obecny:






head67 12:43, 27 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
pozostaje przysypać place dobrą ziemia i posiać nasionka
anka8420 19:55, 27 kwi 2019

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 12
Witajcie i ja mam problem z trawnikiem, na początku kwietnia była robiona wertykulacja, potem posypaliśmy nawozem - SALETRZAK - nawóz azotowy- 25 kg na 360m2 trawnika, potem został zlany, a po paru dniach wyszły jasne i ciemne placki traw. Co robić w takiej sytuacji? Jak doprowadzić ten trawnik do ładu i jednolitego koloru?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies