Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

krzysiek_byd... 21:40, 29 cze 2022

Dołączył: 17 cze 2022
Posty: 3
schwanz24 napisał(a)


Witaj, to nie jest chwast, tylko gatunek trawy. "Kostrzewa trzcinowa" i to w dodatku w najgorszej możliwej odmianie, czyli o szerokiej twardej blaszce.

Czasami po założeniu trawnika, dopiero po kilku latach, niektórzy ją dostrzegają. Uwydatnia się.


Ok, dzięki wielkie za odpowiedź! Cały czas myślałem że to chwastnica jednostronna!! A jest jakiś sposób na pozbycie się tego ustrojstwa??
schwanz24 22:04, 29 cze 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Póki co, tylko wypalanie.
krzysiek_byd... 22:31, 29 cze 2022

Dołączył: 17 cze 2022
Posty: 3
schwanz24 napisał(a)
Póki co, tylko wypalanie.


A wyrywanie? Chce się wyposażyć w narzędzie fiskarsa - xact
schwanz24 22:45, 29 cze 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Możesz próbować, korzenie ma to podobno dość głębokie, ale kiedyś próbowałem po deszczu wyrywać i nawet jakiś efekt był.

Jak zerwiesz z 5 cm darni i podsiejesz nasionami, nie powinna się pojawić, przynajmniej przez jakiś czas.
Dawid1111 00:01, 01 lip 2022

Dołączył: 02 paź 2021
Posty: 13


Jakiś pomysł co to ?
DMN 20:56, 12 lip 2022

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 20
Czy to wina tępego ostrza?
Wiolka5_7 21:08, 12 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
DMN napisał(a)
Czy to wina tępego ostrza?

Myślę, że tak
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Piolas 22:23, 12 lip 2022

Dołączył: 12 lip 2022
Posty: 1
Cześć,

W zeszłym roku założyłem trawnik. Trawa była w miarę jednorodna chodź trochę rzadka, czasem jakiegoś chwasta trzeba było wyrwać. Posiałem trawę sportową, samo zagęszczającą się:



W tym roku wiosną trawa wyglądało w miarę, na początku maja sypnąłem nawozem, niebieskie kulki azot + potas.

Trawa poszybowała do góry ale niestety razem z nimi chwasty. Wyrosły mi między innymi takie źdźbła:


Poszła w ruch kosiarka, żeby zrobić z tym porządek i obecnie mam coś takiego:



Moje pytanie jest takie, czy jest jakiś sprytny sposób aby się tych suchych końcówek pozbyć?

Czy tylko pozostaje łopata, przekopać, starą trawę w śmietnik i na nowo założyć trawnik?
Wiolka5_7 08:17, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Pewnie masz w mieszance wiechlinę łąkową która kwitła i to jest normalny proces. Teraz to pozostałość łodyg. Też tak miałam i moim sposobem jest wyższe koszenie i tego nie widać teraz

U Ciebie bardzo dużo tego suchego, może wygrab grabiami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Urbaniakar 09:59, 14 lip 2022

Dołączył: 20 maj 2022
Posty: 4
Witam serdecznie.
Czy ktoś może mi podpowiedzieć z jakiego powodu może być taka sucha trawa? Czytałem na forum,że może być tępe ostrze,albo taki rodzaj trawy,ale w moim wypadku jest to dziwne bo takie miejsca są np metr na metr i obok zielona trawa rosnąca zdecydowanie szybciej i do tego mocno zielona i bedz tych wysuszonych miejsc. Trawnik mimo,że gęsty to całościowo wygląda jak dalmatyńczyk zielone "wymarzone" place przeplatane takimi miejscami,które zdecydowanie gorzej rosną. Trawnik ogólnie mam ok 900m2 na tym już wysypane było 40kg azotu (tym samym azotem trochę wypaliłem sobie trawę ale to inna bajka już to naprawiłem i to nie pokrywa się z suchymi miejscami) i 40kg typowego nawozu do trawy. Dziękuję za pomoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies