Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

reso33 08:42, 20 lip 2022

Dołączył: 07 lis 2021
Posty: 14
Hej, czy ktoś wie dlaczego lub co może być przyczyną że jak koszę trawnik lub po nim chodzę to wyskakują z trawy jakieś insekty - wygląda to jak jak muszki - można się tego jakoś pozbyć ?
Magda1504 14:35, 21 lip 2022

Dołączył: 21 lip 2022
Posty: 2
Czy ktoś z Państwa orientuje się co może być problem żółtych źdźbeł ? Trawnik nowy , tegoroczny, na początku był piękny, zielony i bujny a teraz.... Trawa rośnie na podłożu gliniastym. Są też chwasty , które staram się wyrywać na bieżąco. Ostatnio pojawiła się koniczyna. Czy powodem może być gnicie z powodu obfitego podlewania( podlewany raz dziennie ) ? Czy może coś innego jest problem?
marsi 09:51, 27 lip 2022

Dołączył: 27 mar 2021
Posty: 9
Witam serdecznie.
Proszę o poradę. Czy to grzyb? Dość szybko zaczyna się rozprzestrzeniać. Ściągnęłam kawałek darni, pędraków nie zauważyłam
Mam amistar. Pryskać? Co z upałami które znowu zapowiadają? Czy najpierw wygrabić porządnie?
Becia1 22:12, 29 lip 2022

Dołączył: 29 lip 2022
Posty: 3
Witam
Jestem tu nowa i nie ukrywam że liczę na pomoc.
Trawa wysiana w maju, regularnie podlewana, wyrosła piękna ale długo się nie nacieszylismy. Od 2 tygodni dramat suche placki, skaczące w trawie białe maciupeńkie robaki jak pchły skaczące, i zauważyłam dość sporo robaków w ciemnobrązowym kolorze. W ziemi dość sporo dziurek, tak jakby norek
W których te robaki są. W kilku miejscach wyrwałam trawę ale nie zauważyłam żadnych larw.
Dodatkowo wysiało się strasznie dużo chwastnicy
Pomóżcie, co robić
Visterio 14:58, 30 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Proszę o poradę, co to za choroba i jak ja zwalczyć? Trawnik 2 letni, koszony regularnie 1-2x w tygodniu w zależności od warunków pogodowych na 4-5cm. Nawadniany automatycznie co 3 dni. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki jak to zwalczyć i zapobiegać trawnik wertykulowany był na wiosnę.
Wiolka5_7 16:29, 30 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
To jest czerwona nitkowatość,choroba grzybowa. Miałam to samo.Jeden oprysk środkiem Amistar pomógł
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Visterio 21:35, 30 lip 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Wiolka, dziekuje. Jakie dawkowanie. Oprysk całego trawnika prewencyjnie czy wyłącznie miejsca chorobowo zmienione.
Wiolka5_7 21:55, 30 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Visterio napisał(a)
Wiolka, dziekuje. Jakie dawkowanie. Oprysk całego trawnika prewencyjnie czy wyłącznie miejsca chorobowo zmienione.


Ja pryskałam cały trawnik.
Dawałam 50ml/10 l wody.
Zdezynfekuj też nóż w kosiarce
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Becia1 12:49, 31 lip 2022

Dołączył: 29 lip 2022
Posty: 3
reso33 napisał(a)
Hej, czy ktoś wie dlaczego lub co może być przyczyną że jak koszę trawnik lub po nim chodzę to wyskakują z trawy jakieś insekty - wygląda to jak jak muszki - można się tego jakoś pozbyć ?

Witaj
Niestety u mnie podobnie
Przeszukałam internet i natknęłam się na skoczogonki i porównując do tego co skacze w moim trawniku - a raczej co z niego zostało to chyba to. Z tym że one występują raczej w ziemi w donicach
Liczę że ktoś się odezwie i coś podpowie
Pozdrawiam
Becia1 20:42, 01 sie 2022

Dołączył: 29 lip 2022
Posty: 3
Pani Danusiu proszę o pomoc Kompletnie nie wiem co robić z moim trawnikiem. Mój post o problemie opisywałam 29 lipca.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies