Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Dawid1111 12:39, 09 cze 2022

Dołączył: 02 paź 2021
Posty: 13
Czy to jakaś choroba ?

Trawa była wysoka ale od dołu cała zgniła, skosilem krócej i takie coś powstało
dave8881 17:26, 10 cze 2022

Dołączył: 19 wrz 2021
Posty: 34
Co to jest na nowo zalozonym trawniku??
dave8881 17:27, 10 cze 2022

Dołączył: 19 wrz 2021
Posty: 34
Joanna___ 23:06, 11 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
dave8881 napisał(a)
Co to jest na nowo zalozonym trawniku??

Ale pytasz o te chwasty?Komosa biała,chwast jednoroczny,zginie przy pierwszym koszeniu,nie dopuść do wysiania się.Niektórzy wyrywają,bo łatwo ale szkoda deptać kiełkująca trawę.
____________________
Joanna___ 23:12, 11 cze 2022

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Widzę też siewki Rdestu chyba szczawiolistny lub kolankowy lub inny ale rdest.Jak kosiarka nie złapie wyrwiesz po pierwszym koszeniu(to z lewej na dole z dużymi śmigłami
____________________
wasiu 17:06, 16 cze 2022

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
Szybkie pytanie.
Pojawiła się u mnie czerwona nitkowatośc na moim trawniku. Zakupiłem Amistar 250sc i niestety zbiegło się to z czasem nawożenia florovitem. Pytanie jest takie:
Czy należy najpierw zrobić oprysk i następnego dnia można nawozić (i mocno podlać) czy odczekać kilka dni z nawożeniem?
Czy możne na odwrót - najpierw nawozić a potem oprysk?
Trawnik skoszony dzisiaj.
Wiolka5_7 17:49, 16 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
wasiu napisał(a)
Szybkie pytanie.
Pojawiła się u mnie czerwona nitkowatośc na moim trawniku. Zakupiłem Amistar 250sc i niestety zbiegło się to z czasem nawożenia florovitem. Pytanie jest takie:
Czy należy najpierw zrobić oprysk i następnego dnia można nawozić (i mocno podlać) czy odczekać kilka dni z nawożeniem?
Czy możne na odwrót - najpierw nawozić a potem oprysk?
Trawnik skoszony dzisiaj.
U mnie ta sama sytuacja... Zrobiłam w sobotę oprysk na nitkowatość a dziś planuję rozsypać nawóz ,bo deszcz się zbliża więc kilka dni po oprysku będę nawozić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
krzysiek_byd... 16:48, 17 cze 2022

Dołączył: 17 cze 2022
Posty: 3
Witam,

mam prośbę o zidentyfikowanie tego "chwastu" i prośby o pomoc w pozbyciu się go. Występuje obecnie na 30% trawnika i psuje cały widok! Czy to jest chwastnica jednostronna? Jeśli tak to niestety oprysk Pumą nie działa.... boje się zwiększyć dawkę bo nie chce naruszyć trawy (chociaż w teorii nie puma nie powinna go ruszyć) ręczne usuwanie niestety nie wchodzi w grę - porył bym cały trawnik... POMOCY proszę!
Kwiateksyl 21:46, 19 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 1
Witam. Mój trawnik ma kilka problemów jest podlewamy automatycznie co drugi dzień przez 25 minut. Jednak robią się na nim przesuszone plamy- wbiłam się pod trawnik w kilku miejscach i oprócz mrówek nie ma nic innego. Dodatkowo , na ostatnim zdjęciu, w kilkunastu miejscach moja trawa jest taka cienka jakby młoda i się pokłada. Gdy ja wygrabiłam i kosiarka ścięła to zeschła. Mam robota do ścinania trawnika.
schwanz24 12:18, 29 cze 2022

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
krzysiek_bydgoszcz napisał(a)
Witam,

mam prośbę o zidentyfikowanie tego "chwastu" i prośby o pomoc w pozbyciu się go. Występuje obecnie na 30% trawnika i psuje cały widok! Czy to jest chwastnica jednostronna? Jeśli tak to niestety oprysk Pumą nie działa.... boje się zwiększyć dawkę bo nie chce naruszyć trawy (chociaż w teorii nie puma nie powinna go ruszyć) ręczne usuwanie niestety nie wchodzi w grę - porył bym cały trawnik... POMOCY proszę!


Witaj, to nie jest chwast, tylko gatunek trawy. "Kostrzewa trzcinowa" i to w dodatku w najgorszej możliwej odmianie, czyli o szerokiej twardej blaszce.

Czasami po założeniu trawnika, dopiero po kilku latach, niektórzy ją dostrzegają. Uwydatnia się.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies