Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Marsopa_Cont... 13:11, 27 kwi 2022

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 2
[UWAGA DRASTYCZNE]

Każdy oglądający zdjęcia robi to na własną odpowiedzialność. Chciałem przedstawić Wam historie mojego trawnika, który mam nadzieje jest jeszcze do odratowania.
Trawnik założony w 06.2020. Kupiłem dom od Dewelopera i nie brałem udziału w zakładaniu trawnika, z tego co wiem to siana trawa to:

Przez zimę 2020 nic nie robiłem z trawnikiem. W okolicach 04.2021 ogrodnik przeszedł i rzucił jakimś nawozem, ale nie wiem czym.
Pierwsze koszenie miało miejsce w 05.2021. Od tego momentu ze względu na brak czasu nie dabłem zbytnio o ogród (koszony ok co 2 tygodnie, nikt nie zajmował się chwastami).
Dodatkowo w okolicach lipca/sierpnia zaniedbałem nawadnianie przez co duża część trawnika "wysuszyła się". Znajomy doradził mi nawieź tę trawę "Yara Mila hydrocomplex" i mimo, że nawóz rozrzuciłęm niedbale (było widoczne gdzie sypło się więcej) trawa po czasie się odbiła. Przedstawiam ostatnie zdjęcie z Września (nie jest idealnie, ale też nie skandalicznie źle).

Kolejnym błędem jaki popełniłem było zbyt wczesne ostatnie koszenie, zrobiłem to w okolicach początku Października, od tego czasu nic nie robiłem bo szczerze nie wiem co. Trawa wygląda fatalnie (siano + chwasty). Na powierzchni ziemi zalega mnóstwo "siana" a zgrabienie tego ręcznie jest niemal niemożliwe.
Chwasty są póki co drugorzędnym problemem jako, że są jedynem zielonym elementem w ogródku.
Znajomy polecił wykonać wertykulacje i nawieźć trawnik i powinien odbić. Mam tutaj pewne obawy czy ten tranwik nie ejst za młody (prawie dwa lata od zasiania) na wertykulacje.

Co radzicie? Czy da się go odratować?
Marsopa_Cont... 13:12, 27 kwi 2022

Dołączył: 27 kwi 2022
Posty: 2
Zdjęcia nie wgrały się do poprzedniego postu.
RobertWWA 18:40, 04 maj 2022

Dołączył: 16 paź 2021
Posty: 2
Dzień dobry Wszystkim!

Na wiosnę, zgodnie z zaleceniami zrobiłem delikatną wertykulację oraz nawiozłem trawnik.

Niestety na całej przestrzeni występują przerzedzone miejsca. Czy trawa sama się zagęści, czy powinienem raz jeszcze, jak najniżej skosić trawnik i dosiać?
Wrzucam dwa zdjęcia poglądowe, jedno świeżo po wertykulacji i drugie z dnia dzisiejszego.




Pani Danusiu ratunku

Pozdrawiam,
Robert
youngho 17:23, 11 maj 2022

Dołączył: 02 wrz 2021
Posty: 3
Dzień dobry,

Proszę o pomoc w odpowiedzi na dwa pytania:

1) Trawa ma tak jakby białą poświatę? Myślałem że to przez tępe noże ale wymieniłem, trawa jest koszona przez robota.
2) W jednym miejscu tak jakby trawa ściemniała, co może być przyczyną?



Wiolka5_7 17:56, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
youngho napisał(a)
Dzień dobry,

Proszę o pomoc w odpowiedzi na dwa pytania:

1) Trawa ma tak jakby białą poświatę? Myślałem że to przez tępe noże ale wymieniłem, trawa jest koszona przez robota.
2) W jednym miejscu tak jakby trawa ściemniała, co może być przyczyną?




U mnie trawnik ma białą poświatę właśnie prze tępy nóż.
No i zauważyłam że przy wysokich temp. w miejscach słonecznych też ma tą poświatę a w cieniu nie.

A tam gdzie trawa ściemniała może piesek nasikał ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 21:06, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
youngho napisał(a)
Dzień dobry,

Proszę o pomoc w odpowiedzi na dwa pytania:

1) Trawa ma tak jakby białą poświatę? Myślałem że to przez tępe noże ale wymieniłem, trawa jest koszona przez robota.
2) W jednym miejscu tak jakby trawa ściemniała, co może być przyczyną?





U mnie czasem ciemnieje w dwóch miejscach i tam nie dolewają zraszacze. Po solidnym podlaniu jest ok. Jak pada częściej to nie mam z tym problemu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Danada 14:01, 13 maj 2022

Dołączył: 13 maj 2022
Posty: 1
Cześć,

Proszę o poradę co do trawnika (załączam zdjęcia).
Wertykulację przeprowadziłem 2 tygodnie temu, po tygodniu dodałem nawozu "agrecol" na chwasty.
Nie widzę poprawy w żadnym miejscu, tam gdzie rosło, tam rośnie, a gdzie nie rosło, tam dalej nie rośnie.

Jest to głównie mieszanka traw Barenbrug shadow & sun. Niestety dwa lata temu, gdy tworzyłem trawnik byłem dość niecierpliwy i dosiałem trawnik jakąś tanią mieszanką, która mam wrażenie jest teraz w większości trawnika.

Dokupiłem kolejny 1kg Barenbrug w celu dosiewki, ale nie wiem czy jest sens bez dodatkowych procesów, o których nie mam pojęcia.

Pozdrawiam i czekam na jakieś porady.
tomasz_g 10:10, 14 maj 2022

Dołączył: 14 maj 2022
Posty: 2
Moi drodzy, pierwszy raz proszę o pomoc
Jeszcze w zeszłym roku, miałem piękny, miękki i zielony dywan. W tym roku przy przygotowaniu po zimie wszystko było jeszcze OK. Mniej więcej od kwietnia trawnik zdominował chwast załączony na zdjęciu (wiechlina?) Rozsiał się w mgnieniu oka, tak że trawa już nie rośnie tylko to coś idzie w górę. Po skoszeniu (koszę wrzecionem na ok 3cm) trawa strasznie kłuje. Te łodygi są jakby puste w środku i bardzo twarde. Dodam, że mamy nowych sąsiadów którzy w marcu zasiali trawę łąkową... czy to mogło przywiać od nich? Co teraz? Jak uratować trawnik? Włożyliśmy z żoną masę pracy a teraz patrzeć nie mogę...

będę bardzo wdzięczny za wskazówki

pozdrawiam
Tomasz
dawid1590 12:54, 18 maj 2022

Dołączył: 18 maj 2022
Posty: 4
Hej, Jestem tu nowy. Mam duży problem. Zasiałem trawnik, Ziemia zgrabiona, zwałowana trawa zasiana, delikatnie zgrabiona i zwałowana. Podlewane dwa razy dziennie rano i wieczorem (wysokie temperatury i zero opadów). Mieszanka jaką użyłem to Trawa Barenbrug Resilient blue. teren około 900m2. Ziaren poszło niecałe 20kg.
Po dwóch tygodniach jest jeden wielki dramat. Na zdjęciach u innych widać, że po dwóch tygodniach jest ładnie wyrastający trawnik a u mnie to jeden wielki koszmar. Załączam zdjęcia. Co mam teraz z tym zrobić ? Przeorać i siać na nowo, czy podlewać dalej i liczyć, że cos z tego jeszcze wyrośnie?
dawid1590 13:00, 18 maj 2022

Dołączył: 18 maj 2022
Posty: 4
nie wgrały się wcześniej zdjęcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies